traumatisks mežģījums gūžas gida – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

Normālā gūžas locītavas, noapaļotā top augšstilba kaula (augšstilba kaula) iekļaujas kausa formas ligzdā iegurni sauc acetabulum. Šis šuves veidu sauc bumbu un kontaktligzdas locītavu. Kad top Ciskas pārceļas no normālā stāvokļa kontaktligzdas, gūžas esot tiks disclocated .; Gūžas var kļūt izmežģīju laikā daudzu veidu nelaimes, ieskaitot kritieniem no augstas vietas un motociklu vai auto negadījumiem. Kad tas traumas notiek galvas-on autoavārija, tas ir bieži saukts par “paneļa dislokāciju”, jo tas notiek, kad celis atsitas paneli .; Traumatiska hip dislokācija ir neatliekamā medicīniskā palīdzība, un jāārstē nekavējoties, ideāli 6 stundu laikā. Tas ir tāpēc, ka kaitējums apstājas asinis no sasniedzot top no ciskas, atņemot kaulu tās vitāli skābekļa piegādi. Ja vien izmežģīju hip aizstāj savā ligzdā nekavējoties un normāli cirkulācijas tiek atjaunota gūžas locītavas, augšējā daļa no ciskām var tikt neatgriezeniski bojāts. Šī neatgriezenisku bojājumu sauc avaskulāras nekrozi .; Jo traumatiski hip izmežģījumi bieži rodas smagu augstas ietekmes nelaimes laikā, līdz 50% no pacientiem, kas papildus ir lauzta kaulu kādā ķermeņa daļā, sevišķi augšējā daļā augšstilba .; simptomi; Negadījumā cietušajam, traumatiska hip dislokācija var izraisīt šādus simptomus; Ir smaga gūžas sāpes, it īpaši, kad kāja tiek pārvietots .; Cietusī kāju ir īsāks nekā neievainots kāju .; Cietusī kāju slēpjas patoloģisku stāvoklī. Vairumā gadījumu, kāja ir saliekta gūžas, pagriezās uz iekšu un velk uz vidu organismā.

simptomi

Negadījumā cietušajam, traumatiska hip dislokācija var izraisīt šādus simptomus; Ir smaga gūžas sāpes, it īpaši, kad kāja tiek pārvietots .; Cietusī kāju ir īsāks nekā neievainots kāju .; Cietusī kāju slēpjas patoloģisku stāvoklī. Vairumā gadījumu, kāja ir saliekta gūžas, pagriezās uz iekšu un velk uz vidu organismā.

diagnoze

Ārsti parasti diagnosticēt traumatisku gurnu dislokāciju, pārbaudot gūžas locītavu. X-stari tiks darīts, lai apstiprinātu diagnozi, lai redzētu, kur atrodas galva no ciskām un lai pārbaudītu lūzumu gūžas zonas. Dažos gadījumos datortomogrāfija (CT) vai magnētiskā rezonanse (MRI) scan var būt noderīga, lai nodrošinātu papildu informāciju par dabu traumas un palīdzēt noteikt labāko ārstēšanu.

Cik ilgi tas notiek?

Gūžas uzlabos pēc sākotnējās ārstēšanas, un sāpes vajadzētu kristies. Ir zināms, tomēr, lai persona prasīt kruķus uz īsu laiku pēc ārstēšanas, un ir mīksts, kas ilgst nedēļu. Pilnīga dziedināšana no gūžas un apkārtējos audos, var veikt divas vai trīs mēnešus. Jūsu ārsts var izrakstīt stiprina programmu, lai stiprinātu muskuļus un saites ap gūžas un samazināt iespēju, ka hip kļūs izmežģīju atkal.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Ar drošības jostu, vadot transportlīdzekli vai braucot ar automašīnu, un izmantot ieteicamo drošības aprīkojumu darbā vai atpūtai laikā.

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Ja jums ir traumatiski gurnu dislokāciju, un nav X-ray pierādījumi lauzta ciskas, ārsts, iespējams, ārstēt sarežģījumus neatliekamās palīdzības numurs bez operācijas. Lai to paveiktu, ārsts sniegs jums zāles, lai atvieglotu sāpes un atslābina gūžas muskuļus. Kad jūsu gūžas muskuļi ir atvieglinātas, ārsts pārvietot galvas jūsu ciskas atpakaļ savā ligzdā. X-stari būs jāapstiprina, ka tās nostāja ir pareiza.

Kad apmeklēt ārstu

Zvaniet savam ārstam nekavējoties, ja jūs nevarat pārvietot savu gūžas locītavu pēc kritiena vai citu traumatisku traumas vai ja slimās gūžas ir sāpīgs, pietūkušas, konkursu vai deformēties.

prognoze

Lai gan prognozes ir atkarīga no daudziem faktoriem, laika ārstēšana ir īpaši svarīga. Piemēram, viens pētījums parādīja, ka 88% pacientu bija labi vai izcilus rezultātus, ja izmežģīju hip tika atjaunota normālā stāvoklī savā ligzdā 6 stundu laikā pēc traumas. Pēc 6 stundām, risks neatgriezenisku bojājumu ievērojami pieauga, un tas bija augstākais, kad ārstēšana tika atlikta uz 24 stundām vai vairāk.