tiamīns (vitamīns B1) fona

Dabas Standard® Pacientu Monogrāfija, Copyright © 2016 (). Visas tiesības aizsargātas. Commercial izplatīšana aizliegta. Šī monogrāfija ir paredzēta tikai informatīviem nolūkiem, un to nevajadzētu interpretēt kā specifisku medicīnisko palīdzību. Jums vajadzētu konsultēties ar kvalificētu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju pirms lēmumu pieņemšanas par terapiju un / vai veselības stāvokli.

Tiamīns (arī uzrakstīti “tiamīna”) ir vitamīnu, agrāk pazīstams kā B1 vitamīns. Tiamīns bija viens no pirmajiem savienojumiem, kas atzītas par A vitamīna.

Tiamīns ir iesaistīts daudzos ķermeņa funkcijām, ieskaitot nervu sistēmas un muskuļu funkciju, plūsmas elektrolītu un ārā no nervu un muskuļu šūnās, gremošanas un ogļhidrātu metabolismu. Ļoti maz tiamīns tiek saglabāti organismā un noārdīšanās var notikt 14 dienu laikā. Smaga tiamīna trūkums var izraisīt nopietnas komplikācijas, kas saistītas ar nervu sistēmu, smadzenes, muskuļi, sirds un kuņģa un zarnu.

Uztura avoti tiamīnu ietver liellopu gaļu, alus raugs, pākšaugi (pupas, lēcas), pienu, riekstus, auzas, apelsīni, cūkgaļa, rīsi, sēklas, kvieši, pilngraudu labība un raugu. In rūpnieciski attīstītajām valstīm, pārtika, kas ar balto rīsu vai balto miltu bieži bagātināts ar tiamīna.

Tiamīns tiek izmantots kā daļa no ārstēšanas vielmaiņas traucējumiem un tiamīns deficīta simptomiem, kā arī ar alkoholiķiem. Tā ir pētīta citām vajadzībām, bet secinājumi trūkst šajā laikā.

Šī pierādījumiem balstītu monogrāfija sagatavoja Dabas Standard sadarbību pētniecības