tests, lai diagnosticētu narkolepsijas: miega pētījumus un citiem

Miega traucējumi tendences

Narkolepsijas diagnoze prasa vairākus testus. Ārsts veiks fizisko eksāmenu un padziļinātu medicīnisko vēsturi, lai izslēgtu citus cēloņus simptomi. Paturiet prātā, ka tā dažus no galvenajiem simptomiem narkolepsijas nebūt nenozīmē, jums ir narkolepsijas.

Turklāt vairākas specializētas testi, kas var tikt veiktas ar miega traucējumiem klīnikā, parasti ir nepieciešams, pirms var noteikt diagnozi. Divi testi, kas tiek uzskatīti par būtiskiem apstiprinot diagnozi narkolepsijas ir polysomnogram (PSG) un vairāku iemigšanai tests (MSLT). Turklāt, aptaujas, piemēram Epvorta miegainības skala, bieži izmanto, lai mērītu pārmērīgu miegainību dienas laikā.

Jeru Zālamana ir rīta cilvēks. Jim, viņas vīrs 11 gadiem, nav. Sākumā viņu attiecībām, tas rada diezgan problēmu. “Kad mēs plānojam mūsu kāzas, es gribēju, lai šie lielie diskusijas 8 rītā, kad man bija pat divas stundas un bija svaigs, bet Jim būtu vienkārši izkāpšana no gultas,” saka 46 gadus vecais ziedu . dizainers no Melrose, Mass “Mēs beidzās nokļūst daudz argumentu, jo man bija viņa parausta plecus būt neieinteresētība, kad tiešām viņš bija tikai vēl pusi aizmidzis; pārim …

ar Epworth miegainība Scale testa laikā, jums tiks lūgts atbildēt uz astoņiem jautājumiem, izmantojot skalu no nulles (nemaz varētu aizmigt) līdz trīs (ļoti iespējams aizmigt). Iegūtais kopējais rezultāts ir no 0 līdz 24. rādītājus no 0 līdz 10, ir normāli. Kopējais punktu 10 vai virs parasti attaisno turpmāku izmeklēšanu.

Miega pētījumā, vai polysomnogram (PSG), ir tests veikts miega laboratorijā. Tas elektroniski nosūta un reģistrē konkrētas fiziskās rīcību ķermeņa, kamēr jūs gulēt, piemēram, muskuļu kustības, elpošana modeļus, un smadzeņu darbību. Ieraksti tiek analizēti ar kvalificētu miega speciālista, lai noteiktu, vai jums ir īpaša miega traucējumi.

Ko sagaidīt PSG laikā

Ja jūs plānota PSG, tu ieradīsies pie miega laboratorijā apmēram divas stundas pirms gulētiešanas, neveicot nekādas izmaiņas jūsu ikdienas ieradumiem. Jums tiks piešķirts privātā guļamistabā miega centrā vai slimnīcā. Blakus guļamistaba būs centrālās uzraudzības zona, kur tehniķi uzraudzīs jums, kamēr jūs miegu. Jums tiks saliekts līdz ar aprīkojumu, kas var izskatīties neērti. Tomēr lielākā daļa cilvēku aizmigt ar nelielu grūtībām. jūsu visu nakts miegu tiks uzraudzīta un jāreģistrē.

Veikta rīta pēc nakts polysomnogram, arī miega laboratorijā, šis tests pasākumi, cik ilgi nepieciešams personai aizmigt (miega latentuma) dienas laikā. Šīs pārbaudes laikā, jums tiks lūgts veikt četras vai piecas plānots snaudu ik pēc divām stundām. Pirmais NAP sākas divas stundas pēc pamošanās no rīta. Cilvēkiem ar normālu miegu un modrības aizņems apmēram 10-20 minūtes, lai aizmigtu. Cilvēki ar narkolepsijas (un citiem cēloņiem patoloģisku miegainību) aizņemt daudz īsāku laiku (mazāk nekā piecas minūtes), lai aizmigtu.

Divas nedēļas pirms šo testu, jums tiks lūgts saglabāt miega dienasgrāmatu, kurā norāda gulētiešanas, modināłanai reizes, un NAP reizes. Jūsu ārsts strādās ar Jums, lai izveidotu plānu, lai pakāpeniski likvidētu zāles, kas varētu ietekmēt miega testa rezultātus.

AVOTS: Valsts Sleep Foundation.

Sv Lūka University Health Network “Tas Epworth miegainības skala”