terminalia: Izmanto, blakusparādības, mijiedarbība un brīdinājumi

Abhaya, Amandier Indien, Amandier Tropical, ARALE, Arjan des Indes, Ardžuna, Axjun Argun, Badamier, Badamier chebule, Badamier GĂant, Baheda, Bahera, Bala Harade, Balera, Behada, Beleric mirobalana, Belleric mirobalana, Belliric mirobalana, Bhibitak .. ; Skatīt visi vārdi Abhaya, AMANDIER INDIEN, AMANDIER tropu, ARALE, Arjan des Indes, Ardžunam, Axjun Argun, Badamier, Badamier chebule, Badamier GĂant, Baheda, Bahera, Bala Harade, Balera, Behada, Beleric mirobalana, Belleric mirobalana, Belliric mirobalana, Bhibitaki, Bibhitak, Bibitaki, Black mirobalana, Carambole Marron, Chebulic mirobalana, Chebulische, Gall riekstu, Gallnut, Hara, Harad, Harada, Harade, Haritaki, Haritali, härra, Harro, Viņš li le, Viņš Zi, Hirala, Indijas mandeļu, Indijas gall riekstu, Indijas gallnut, Indijas žults-riekstu, Ink riekstu, Jangalii Harro, Kadukka, Kadukkai, Kadukkaya, Kalidruma, Karkchettu, Karshaphala, Manja lawai, Mirobalanos Ăndicos, Mirobaran nav ki, mirobalana, Myrobolan Bellirique, Myrobolan ChĂbule, Myrobalanenbaum, Pathya, Rispiger, Terminalia Ardžuna, Terminalia bellirica, Terminalia chebula, Terminalia chebulic, Thuulo Harro Tropical mandeļu, Vibhitaki; Slēpt Names

Terminalia ir koks. Trīs sugas terminalia tiek izmantotas medicīnā. Šīs sugas ir Terminalia Ardžuna Terminalia bellerica un Terminalia chebula; Tradicionālajā Ājurvēdas medicīnā, Terminalia Ardžuna ir izmantota, lai līdzsvarotu trīs â € śhumorsâ € T: Kapha, Pitta un vata. Tas ir arī izmanto astmu, žultsvadu traucējumiem, skorpionu dzēlieniem un saindēšanās; Par Terminalia Ardžunas miza ir izmantota Indijā vairāk nekā 3000 gadiem, galvenokārt kā sirds risinājumu. Indijas ārsts nosaukts Vagbhata ir ieskaitīta kā pirmā, lai izmantotu šo produktu sirds slimību septītajā gadsimtā A.D. pētījumu par terminalia turpinās jau kopš 1930, bet pētījumi ir snieguši atšķirīgus rezultātus. Tās loma, ja tādi ir, sirds slimības vēl joprojām ir neskaidrs; Neskatoties uz to, cilvēki mūsdienās izmanto Terminalia Ardžunam par traucējumiem sirds un asinsvadu (sirds un asinsvadu slimības), ieskaitot sirds slimības un ar to saistītās sāpes krūtīs, augsts asinsspiediens, un augsts holesterīna līmenis. To izmanto arī kā € SA Ūdens tableti, â € T un par earaches, dizentērijas, seksuāli transmisīvo slimību (STS), slimības, urīnceļu, un palielināt dzimumtieksme; Terminalia bellerica un Terminalia chebula ir gan izmanto augsts holesterīna līmenis un gremošanas traucējumi, tai skaitā gan caureja un aizcietējums, un gremošanas traucējumi. Tās ir izmantotas arī HIV infekciju; Terminalia bellerica tiek izmantoti, lai aizsargātu aknas un, lai ārstētu elpošanas nosacījumus, tostarp elpceļu infekcijas, klepu un kakla sāpes; Terminalia chebula lieto dizentērijas; Terminalia bellerica un Terminalia chebula tiek izmantoti kā losjonu pušums acīm; Terminalia chebula lieto arī ārīgi kā mutes skalojamo un skalot; Intravagināli, Terminalia chebula tiek izmantots kā dušu ārstēšanai maksts infekciju ārstēšanai; Tradicionālajā Ājurvēdas medicīnā, Terminalia bellerica tika izmantota kā “veselības saskaņotāju” kombinācijā ar Terminalia chebula un Emblica officinalis. Šī kombinācija tiek izmantota arī, lai samazinātu holesterīna līmeni un, lai novērstu nāves sirds audos.

Terminalia satur sastāvdaļas, kas palīdz stimulēt sirdi. Tas varētu arī palīdzēt sirdij, samazinot holesterīna un asinsspiedienu.

Iespējams Efektīva fo; sāpes krūtīs (stenokardija). Daži pētījumi liecina, ka, ņemot Terminalia iekšķīgi ar parasto zāles uzlabo simptomi cilvēkiem, kuri cieš sāpes krūtīs pēc sirdslēkmes; Sastrēguma sirds mazspēja (SSM). Daži pētījumi liecina, ka, ņemot Terminalia iekšķīgi ar parastiem medikamentiem 2 nedēļas uzlabo simptomus cilvēkiem ar CHF; Nepietiekama Pierādījumi fo; earaches; HIV infekcija; Plaušu apstākļi; Smaga caureja; Urīnceļu problēmas; Ūdens aizture; Citi nosacījumi. ir nepieciešams vairāk pierādījumu, lai vērtētu efektivitāti terminalia šiem lietojumiem.

Terminalia Ardžuna, iespējams SAFE kad iekšķīgi 3 mēnešus vai mazāk. Bet nelietojiet to bez ārsta uzraudzības. Tas varētu ietekmēt jūsu sirdi .; Nav pietiekami daudz ir zināms par drošību Terminalia bellerica un Terminalia chebula. Tas ir labākais, lai izvairītos izmantot līdz vairāk ir zināms; Piesardzība un brīdinājumi: Grūtniecība: Ir daži pierādījumi, ka Terminalia Ardžuna, iespējams nedrošs grūtniecības laikā. No pārējām divām sugām grūtniecības laikā drošība ir zināms. Tas ir labākais, lai izvairītos izmantojot jebkuru terminalia sugas; Zīdīšanas periods: nav pietiekami daudz ticamas informācijas par drošību Terminalia Ja Jūs barojat bērnu ar krūti. Palieciet uz drošu pusē un izvairīties izmantošanu; Diabēts: Terminalia var pazemināt cukura līmeni asinīs. iespējams, jāpielāgo, ar savu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju jūsu diabēta zāles; Ķirurģija: Terminalia varētu samazināties cukura līmeni asinīs un traucēt cukura līmeni asinīs operācijas laikā. Pārtrauciet Terminalia vismaz 2 nedēļas pirms plānotā operācija.

Mums pašlaik nav informācijas par TERMINALIA Mijiedarbība

Šādas devas ir pētīta zinātniskajā researc; BY sērgas; Ārstēšanai sāpes krūtīs pēc sirdslēkmes kopā ar parastajiem apstrādes veidiem: 500 mg pulverveida mizas Terminalia Ardžunas ik pēc 8 stundām dienā; Sastrēguma sirds mazspēju: 500 mg pulverveida mizas Terminalia Ardžunas ik pēc 8 stundām dienā.

Atsauces

Ahirwar, B., Singhai, A. K., un Dixit, V. K. iedarbība Terminalia chebula augļi uz lipīdu profilu žurkām. Journal of Natural Remedies 200; 3: 31-35.

Ahmad, I., Mehmood, Z., un Mohammad, F. Screening dažu Indijas ārstniecības augu savu pretmikrobu īpašības. J Ethnopharmacol. 199; 62 (2): 183-193.

Ahn, MJ, Kim, CY, Lee, JS, Kim, TG, Kim, SH, Lee, CK, Lee, BB, Shin, CG, Huh, H., un Kim, J. inhibīcija HIV-1 integrāzes ar galloyl glucoses no Terminalia chebula un flavonol glikozīda gallātu no Euphorbia pekinensis. Planta Med 200; 68 (5): 457-459.

Amit, A., Saxena, VS, Pratibha, N., D’Souza, P., Bagchi, M., Bagchi, D., un Stohs, SJ Masta šūnu stabilizācijas, lipoksigenâzes inhibēšanas, hyaluronidase inhibēšanas, prethistamīna un spazmolītisku darbības Aller-7, romāns botāniskais sastāvs, alerģisko rinītu. Narkotikas Exp.Clin Res. 200; 29 (3): 107-115.

Aqil, F., Khan, M. S., Owais, M., un Ahmad, I. ietekme zināmā bioaktīvo augu ekstraktiem par klīniskajiem izolātiem beta-laktamāzes ražo meticilīna rezistentais Staphylococcus aureus. J Basic Microbiol. 200; 45 (2): 106-114.

Arora, S., Brits, E., Kaur, S., Kaur, K., Sohi, R. S., Kumar, S., un Verschaeve, L. novērtējums genotoksicitāti ārstniecības augu ekstrakti ar komētas un VITOTOX testiem. J Environ.Pathol.Toxicol.Oncol 200; 24 (3): 193-200.

Badmaev, V. un Nowakowski, M. epitēlija šūnas pret gripas vīrusu ar augu iegūti bioloģiskā reakcijas modifikators Ledretan-96 aizsardzība. Phytother.Res 200; 14 (4): 245-249.

Bhattacharya, S., Chaudhuri, S. R., Chattopadhyay, S., un Bandyopadhyay, S. K. ārstnieciskās īpašības Daži Indijas ārstniecības augi pret Indomethacin izraisītas kuņģa čūlas žurkām. J Clin Biochem.Nutr 200; 41 (2): 106-114.

Bonjar, G. H. inhibīcija Clotrimazole rezistentu Candida albicans augi, ko izmanto Irānas folkloras medicīnā. Fitoterapia 200; 75 (1): 74-76.

Carounanidy, U., Satyanarayanan, R., un Velmurugan, A. izmantošana ūdens ekstraktu Terminalia chebula kā anticaries aģents: klīniskā pētījumā. Indijas J Dent.Res 200; 18 (4): 152-156.

Cheng H. Y., Lin, T. C., Yu, K. H., Yang, C. M., un Lin, C. C. Antioksidanta un bezmaksas radikāļu aktivitātes Terminalia chebula. Biol.Pharm.Bull. 200; 26 (9): 1331-1335.

D’Souza, P., Amit, A., Saxena, V. S., Bagchi, D., Bagchi, M., un Stohs, S. J. antioksidanta īpašības Aller-7, jaunu polyherbal zāļu formas, kas ir alerģiska rinīta gadījumā. Narkotikas Exp.Clin.Res. 200; 30 (3): 99-109.

Deep, G., Dhiman, M., Rao, A. R., un Kale, R. K. Chemopreventive potenciāls Triphala (salikta Indijas narkotiku) par benzo (a) pirēna izraisītas forestomach tumorigenesis in peļu audzējs modelis sistēmā. J Exp.Clin Vēzis Res 200; 24 (4): 555-563.

Dhanalakshmi, S., Devi, R. S., Srikumar, R., Manikandan, S., un Thangaraj, R. Aizsardzības efekts Triphala uz aukstā stresa izraisītas uzvedības un bioķīmisko anomālijas žurkām. Yakugaku Zasshi 200; 127 (11): 1863-1867.

Gandijs, N. M. un Nair, C. K. aizsardzība pret radiāciju pēc Terminalia chebula: daži mehānikas aspekti. Mol.Cell Biochem. 200; 277 (1-2): 43-48.

Gao, H., Huang, J. N., Gao, B., un Kawabata, J. Chebulagic skābe ir spēcīgs alfa-glikozidāzes inhibitors. Biosci.Biotechnol.Biochem. 200; 72 (2): 601-603.

Grover, I. S. un Bala, S. Antimutagenic aktivitāte Terminalia chebula (myroblan) ar Salmonella typhimurium. Indijas J Exp.Biol. 199; 30 (4): 339-341.

Han, Q., Dziesmu, J., Qiao, C., Wong, L., un Sju, H. sagatavošanās izolācija hidrolizējamā tanīni chebulagic skābes un chebulinic skābes no Terminalia chebula ar ātrgaitas counter-kārtējā hromatogrāfiju. J Sep.Sci 200; 29 (11): 1653-1657.

Juang, L. J. un Sheu, S. J. Chemical identifikācija avotiem komerciālā FRUCTUS Chebulae. Phytochem.Anal. 200; 16 (4): 246-251.

Juang, L. J., Sheu, S. J., un Lin, T. C. noteikšana hidrolizējas miecvielas, kas augļiem Terminalia chebula Retz. augstas izšķirtspējas šķidruma hromatogrāfijas un kapilārās elektroforēzes. J Sep.Sci 200; 27 (9): 718-724.

Kaur, S., Grover, I. S., Singh, M., un Kaur, S. Antimutagenicity no hidrolizēta tanīnu no Terminalia chebula Salmonella typhimurium. Mutat.Res 11-9-199; 419 (1-3): 169-179.

Kim, H. G., Cho, J. H., Jeong, E. Y., Lim, J. H., Lee, S. H., un Lee, H. S. izaugsmes inhibitoru aktivitātes aktīvās sastāvdaļas, kas izolēts no Terminalia chebula augļiem pret zarnu baktērijām. J Food Prot. 200; 69 (9): 2205-2209.

Kumar, M. S., Kirubanandan, S., Sripriya, R., un Sehgal, P. K. Triphala veicina dzīšanu inficēto pilna biezuma caur ādu brūces. J Surg.Res. 200; 144 (1): 94-101.

Lee, H. S., Jung, S. H., Yun, B. S., un Lee, K. W. izolēšana chebulic skābes no Terminalia chebula Retz. un tā antioksidantu iedarbība izolētās žurku hepatocītu. Arch.Toxicol. 200; 81 (3): 211-218.

Lee, H. S., Won, N. H., Kim, K. H., Lee, H., jūnijs, W., un Lee, K. W. Antioksidantu ietekme ūdens ekstraktu Terminalia chebula in vivo un in vitro. Biol.Pharm.Bull. 200; 28 (9): 1639-1644.

Lee, S. H., Ryu, S. Y., Choi, S. U., Lee, C. O., un Ahn, J. W. hidrolizējas tanīni un saistīto savienojums ar citotoksisku aktivitāti no augļiem Terminalia chebula. Arhīvi farmaceitisko pētniecību (Koreja) 199; 18: 118-120.

Lee, SI, Hyun, PM, Kim, SH, Kim, KS, Lee, SK, Kim, BS, Maeng, PJ, un Lim, JS nomākšanas sākumu un progresēšanu kolagēna inducētu artrīta chebulagic skābes pārmeklē no dabas produkts bibliotēka. Artrīts Rheum. 200; 52 (1): 345-353.

Malekzadeh, F., Ehsanifar, H., Shahamat, M., Levins, M., un Colwell, R. R. Antibakteriālais aktivitāte melnā mirobalana (Terminalia chebula Retz) pret Helicobacter pylori. Int.J Antimicrob.Agents 200; 18 (1): 85-88.

Meena, A. K., Bansal, P., Kumar, S., Rao, M. M., un Garg, V. K. novērtēšana Smago metālu parasti izmanto ārstniecības augiem: tirgus grozu aptaujā. Environ.Monit.Assess. 12-18-200;

Moeslinger, T., Friedl, R., Volfa, I., Brunner, M., Koller, E., un Spieckermann, P. G. inhibīcija veicinošā slāpekļa oksīda sintēzes ar augu izcelsmes preparāta Padma 28 makrofāgu šūnu līnijā. Can.J Physiol Pharmacol. 200; 78 (11): 861-866.

Murali, Y. K., Anand, P., Tandon, V., Singh, R., Chandra, R., un Murthy, P. S. Ilgtermiņa sekas Terminalia chebula Retz. par hiperglikēmija un saistītā hiperlipidēmijas, audu glikogēna saturu un in vitro atbrīvošanu insulīna streptozotocīna izraisītas diabēta žurkām. Exp.Clin Endocrinol.Diabetes 200; 115 (10): 641-646.

Na, M., Bae, K., Kang, SS, Min, BS, Yoo, JK, Kamiryo, Y., Senoo, Y., Yokoo, S., un JIŪP, N. Cytoprotective ietekme uz oksidatīvo stresu un inhibējošā iedarbība par šūnu novecošanos Terminalia chebula augļus. Phytother.Res 200; 18 (9): 737-741.

Nadar, T. S. un Viesturs, M. M. ietekme Ajūrvēdas zāles uz beta-glikuronidāzes aktivitāti Brunner ir dziedzeru atgūšanu no cisteamīna izraisītas divpadsmitpirkstu zarnas čūlas žurkām laikā. Indijas J Exp.Biol. 198; 27 (11): 959-962.

Naik, G. H., Priyadarsini, K. I., Bhagirathi, R. G., Mishra, B., Mishra, K. P., Banavalikar, M. M., un Mohan, H. In vitro antioksidants pētījumi un bez radikālas reakcijas Triphala, Ājurvēdas formulēšanu un tās komponentiem. Phytother.Res 200; 19 (7): 582-586.

Naik, G. H., Priyadarsini, K. I., Naik, D. B., Gangabhagirathi, R., un Mohan, H. Pētījumi par ūdens ekstrakta Terminalia chebula kā spēcīgs antioksidants un iespējamo radioprotector. Phytomedicine. 200; 11 (6): 530-538.

Naik, G. H., Priyadarsini, K. I., Satav, J. G., Banavalikar, M. M., Sohoni, D. P., Biyani, M. K., un Mohan, H. salīdzinošā antioksidantu aktivitāte atsevišķu augu izcelsmes sastāvdaļām, ko izmanto Ājurvēdas medicīnā. Phytochemistry 200; 63 (1): 97-104.

Parekh, J. un Chanda, S. novērtējums pretmikrobu darbības Terminalia chebula Retz. augļi dažādos šķīdinātājos. Journal of Garšaugi, garšvielas un ārstniecības augi 200; 13 (2): 107-116.

Patel, R. K., Gondaliya, D. P., un Subramanian, S. novērtējums komerciālās “Haradae” (Terminalia chebula). Indijas Vēstnesis Natural Products (India) 200; 19: 511-518.

Prasad, L., Husain, Khan T., Jahangir, T., un Sultana, S. Chemomodulatory iedarbība Terminalia chebula pret niķeļa hlorīdu izraisītu oksidatīvo stresu un audzējs veicināšanas reaģēšanu vīriešu Wistar līnijas žurku. J Trace Elem.Med Biol. 200; 20 (4): 233-239.

Prasad, L., Khan, T. H., Jahangir, T., un Sultana, S. Anulēt DEN / Fe-NTA izraisīto kancerogēno reakciju, oksidācijas bojājumus un turpmāko šūnu izplatīšanas reakciju Terminalia chebula nieru no Wistar līnijas žurku. Pharmazie 200; 62 (10): 790-797.

Pratibha, N., Saxena, V. S., Amit, A., D’Souza, P., Bagchi, M., un Bagchi, D. pretiekaisuma darbība Aller-7, jaunu polyherbal zāļu formas, kas ir alerģiska rinīta gadījumā. Int J Audu reaģēt. 200; 26 (1-2): 43-51.

Rani, P. un Khullar, N. Mikrobu novērtējums dažu ārstniecības augu par to anti-zarnu potenciālu pret multirezistentu Salmonella typhi. Phytother.Res 200; 18 (8): 670-673.

Rao, N. K. un Nammi, S. pretdiabēta un renoprotective sekas hloroforma ekstrakts Terminalia chebula Retz. sēklas streptozotocīna inducētās diabētiskās žurkas. BMCplement Altern.Med 200; 06:17.

Sabu, M. C. un Kuttan, ārstniecības augu R. pretdiabēta darbība un tās attiecības ar savu antioksidanta īpašumu. J Ethnopharmacol. 200; 81 (2): 155-160.

Saleem, A., Ahotupa, M., un Pihlaja, K. Total fenolus koncentrācija un antioksidantu potenciāls ekstrakti ārstniecības augu Pakistāna. Z.Naturforsch.C. 200; 56 (11-12): 973-978.

Saleem, A., Husheem, M., Härkönen, P., un Pihlaja, K. inhibīcija vēža šūnu augšanu, ko jēlnaftas ekstraktu un fenolus par Terminalia chebula Retz. augļi. J Ethnopharmacol. 200; 81 (3): 327-336.

Saravanan, S., Srikumar, R., Manikandan, S., Jeya, Parthasarathy N., un Sheela, Devi R. Hypolipidemic efekts Triphala eksperimentāli izraisīto hypercholesteremic žurkām. Yakugaku Zasshi 200; 127 (2): 385-388.

Senthilkumar, G. P. un Subramanian, S. novērtējums antioksidantu potenciālu Terminalia chebula augļi studijas streptozotocīna izraisītas diabēta žurkām. Farmācijas Bioloģija (Nīderlande) 200; 45: 511-518.

Shin, TY, Jeong, HJ, Kim, DK, Kim, SH, Lee, JK, Kim, DK, Chae, BS, Kim, JH, Kang, HW, Lee, CM, Lee, KC, Park, ST, Lee, EJ, Lim, JP, Kim, HM, un Lee, YM inhibitora darbība ūdens šķīstošās frakcijas Terminalia chebula par sistēmisku un vietējā anafilaksi. J Ethnopharmacol. 200; 74 (2): 133-140.

Shivaprasad, H. N., Kharya, M. D., Rana, A. C, un Mohan, S. provizoriskie immunodulatory darbības ūdens ekstraktu Terminalia chebula. Farmācijas Bioloģija (Nīderlande) 200; 44: 32-34.

Sohni, Y. R. un Bhatt, R. M. aktivitāte no jēlnaftas ekstrakta formulējumu eksperimentālā aknu amoebiasis un imūnmodulācijā studijās. J Ethnopharmacol. 199; 54 (2-3): 119-124.

Srikumar, R., Jeya, Parthasarathy N., un Sheela, Devi R. Imūnmodulējošas aktivitāte Triphala uz neitrofilo funkcijām. Biol.Pharm.Bull. 200; 28 (8): 1398-1403.

Srikumar, R., Parthasarathy, N. J., Manikandan, S., Narayanan, G. S., un Sheeladevi, R. ietekme Triphala uz oksidatīvo stresu un šūnu mediēto imūnās atbildes reakcijas pret trokšņa stresu žurkām. Mol.Cell Biochem. 200; 283 (1-2): 67-74.

Srikumar, R., Parthasarathy, NJ, Shankar, EM, Manikandan, S., Vijayakumar, R., Thangaraj, R., Vijayananth, K., Sheeladevi, R., un Rao, UA novērtējums pieaugums kavējošo darbību Triphala pret kopējiem baktēriju izolātu no HIV inficētiem pacientiem. Phytother.Res. 200; 21 (5): 476-480.

Suchalatha, S. un Shyamala Devi, C. S. Aizsardzības efekts Terminalia chebula pret izraisa izoproterenolu eksperimentālā miokarda traumas. Indijas J Exp.Biol. 200; 42 (2): 174-178.

Suguna, L., Singh, S., Sivakumar, P., Sampath, P., un Chandrakasan, G. ietekme Terminalia chebula par dermālo brūču dzīšanu žurkām. Phytother.Res 200; 16 (3): 227-231.

Suryadevara, P., Mithravinda, Mohan, Y. S., Choudhury, R., un Reddy, M. Mikrobu potences un sinerģisku aktivitāte ūdens ekstraktiem Emblica officinalis un Terminalia chebula (MAPS-P-411). International Pharmaceutical Federation World Congress 200; 62: 134.

Tamhane, M. D., Thorat, S. P., Rege, N. N., un Dahanukar, S. A. ietekme perorāli Terminalia chebula uz kuņģa iztukšošanās: eksperimentālā pētījumā. J Postgrad.Med 199; 43 (1): 12-13.

Tasaduq, S. A., Singh, K., Sethi, S., Sharma, S. C., Bedi, K. L., Singh, J., Jaggi, B. S., un Johri, R. K. Hepatocurative un antioksidantu profils HP-1, kas polyherbal Phytomedicine. Hum Exp.Toxicol. 200; 22 (12): 639-645.

Tasduq, S. A., Singh, K., Satti, N. K., Gupta, D. K., Suri, K. A., un Johri, R. K. Terminalia chebula (augļi) novērš aknu toksicitāti, ko izraisa sub-hronisku rifampicīna, izoniazīdu un pyrazinamide kombinācijā. Hum Exp.Toxicol. 200; 25 (3): 111-118.

Vonshak, A., Barazani, O., Sathiyamoorthy, P., Shalev, R., Vardy, D., un Golan-Goldhirsh, A. Skrīnings dienvidu Indijas ārstniecības augus pretsēnīšu iedarbību pret ādas patogēniem. Phytother.Res 200; 17 (9): 1123-1125.

Zhang, X., Chen, C., Viņš, S., un Ge, F. [superkritiskais-CO2 šķidrumu ieguve no trekno naftas Terminalia chebula un GC-MS analīzei]. Zhong.Yao Cai. 199; 20 (9): 463-464.

Anand KK, Singh B, Saxena AK, et al. 3,4,5-trihidroksi benzoskābe (gallu skābes), tad aknas princips augļi Terminalia belerica-bioloģisku vadīties darbību. Pharmacol Res 199; 36: 315-21.

Arseculeratne SN, Gunatilaka AA, Panabokke RG. Pētījumi par ārstniecības augu Šrilankas. 14. daļa: toksiskums dažu tradicionālo ārstniecības augiem. J Ethnopharmacol 198; 13: 323-35.

Bajpai M, Pande A, Tewari SK, Prakash D. Fenola saturs un antioksidantu aktivitāte dažu pārtikas un ārstniecības augu. Int J Food Sci Nutr 200; 56: 287-91.

Bharani A, Ganguly A, Bhargava KD. Dziedinošs efekts Terminalia Ardžunas pacientiem ar smagu grūti ārstējamu sirds mazspēju. Int J Cardiol 199; 49: 191-9.

Chevallier A. Enciklopēdija ārstniecības augiem. New York, NY: DK Publishing, 1996.

Dwivedi S, Agarwal MP. Antiangināla un kardioprotektīvu sekas Terminalia Ardžuna vietējam narkotiku, jo koronāro sirds slimību. J Assoc Ārsti India 199; 42: 287-9.

Dwivedi S, Jauhari R. labvēlīgā ietekme Terminalia Ardžunas in koronāro sirds slimību. Indijas Heart J 199; 49: 507-10.

el-Mekkawy S, Meselhy MR, Kusumoto IT, et al. Nomācošā Ēģiptes tautas zāļu uz cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV) reversās transkriptāzes. Chem Pharm Bull (Tokija) 199; 43: 641-8.

Hamada S, Kataoka T, Woo JT, et al. Imūnsupresīvi ietekme gallusskābe un chebulagic skābes uz CTL-pastarpinātu citotoksicitāti. Biol Pharm Bull 199; 20: 1017-9.

Jagtap AG, Karkera SG. Potenciāls ūdens ekstrakta Terminalia chebula kā anticaries aģents. J Ethnopharmacol 199; 68: 299-306.

Kurokawa M, Nagasaka K, Hirabayashi T, et al. Efektivitāte tradicionālajās augu izcelsmes zāles kombinācijā ar aciklovīrs pret 1 herpes simplex vīruss tipa infekcijas in vitro un in vivo. Pretvīrusu Res 199; 27: 19-37.

Pettit GR, uzkrāt MS, Doubek DL, et al. Pretaudzēju līdzekļi 338. vēža šūnu augšanu inhibējoša. Komponentus Terminalia Ardžuna (Combretaceae). J Ethnopharmacol 199; 53: 57-63.

Phadke SA, Kulkarni SD. Skrīnings in vitro antibakteriāla aktivitāte Terminalia chebula, Eclapta Alba un Ocimum svētnīca. Indijas J Med Sci 198; 43: 113-7.

Ram A, Lauria P, Gupta R, et al. Hypocholesterolaemic iedarbība Terminalia Ardžuna koku mizas. J Ethnopharmacol 199; 55: 165-9.

Sato Y, Oketani H, Singyouchi K, et al. Ieguve un attīrīšana efektīvu pretmikrobu komponentu Terminalia chebula Rets. pret meticilīnu rezistents Staphylococcus aureus. Biol Pharm Bull 199; 20: 401-4.

Shaila HP, Udupa SL, Udupa AL. Hypolipidemic aktivitāte trīs vietējo narkotiku eksperimentāli izraisītu aterosklerozi. Int J Cardiol 199; 67: 119-214.

Shiraki K, Yukawa T, Kurokawa M, Kageyama S. [citomegalovīrusa infekcija, un tās iespējamo ārstēšanu ar augu izcelsmes zāles]. Nippon Rinsho 199; 56: 156-60.

Suthienkul O, Miyazaki O, Chulasiri M, et al. Retrovīrusu reversās transkriptāzes inhibitoru aktivitāte Taizemes garšaugu un garšvielu: skrīninga ar Moloney peļu leikēmijas vīrusu fermentu. Dienvidaustrumu Āzijas J Trop Med Sabiedrības veselība 199; 24: 751-5.

Thakur CP, thakur B, Singh S, et al. Ajūrvēdas zāles Haritaki, amala un Bahira samazināt holesterīna izraisīto aterosklerozes trušiem. Int J Cardiol 198; 21: 167-75.

Yukawa TA, Kurokawa M, Sato H, et al. Profilaktiska ārstēšana citomegalovīrusa infekcijas ar tradicionālajiem garšaugiem. Pretvīrusu Res 199; 32: 63-70.

Dabas Zāļu Visaptveroša Database Patērētāju versija. redzēt Dabas Zāļu visaptverošu datubāzi profesionālo versiju. ÂTherapeutic Research fakultāte 2009.

Ex. Žeņšeņs, C vitamīns, Depresija