supraventrikulārā tahikardija – topic pārskats

Supraventrikulārā tahikardija (SVT) nozīmē, ka laiku pa laikam jūsu sirds sitas ļoti ātri, lai tāda iemesla dēļ, kas nav slodze, augsta temperatūra, vai stress. Vairumam cilvēku, kas ir SVT, sirds joprojām darbojas normāli sūknēt asinis caur ķermeni.

Atrioventrikulāra mezgla reentrant tahikardija (AVNRT); Atrioventrikulāra abvirzienu tahikardija (AVRT), tostarp Wolff-Parkinsona-White sindromu.

Veidi SVT ietver

epizode SVT laikā, sirds elektriskās sistēmas nedarbojas pareizi, izraisot sirds beat ļoti ātri. Sirds sitas vismaz 100 sitieni minūtē un var sasniegt 300 sitieniem minūtē. Pēc apstrādes vai pati, sirds parasti atgriežas normālu ātrumu 60 līdz 100 sitieniem minūtē.

SVT var sākt un beigt ātri, un jums var nebūt simptomu. SVT kļūst par problēmu, ja tas notiek bieži, ilgst ilgu laiku, vai izraisa simptomus.

SVT arī sauc paroksismālo supraventrikulāru tahikardiju (PSVT) vai paroksismālo priekškambaru tahikardija (PAT).

Vairums epizodes SVT izraisa bojātu elektrisko savienojumu sirdī.

SVT arī var radīt noteiktām zālēm. Piemēri ietver ļoti augstu sirds zāles digoksīnu vai plaušu zāles teofilīns.

Daži SVT veidi var darbināt ģimenēs, piemēram, Wolff-Parkinsona-White sindromu. Cita veida SVT var radīt noteiktu veselības problēmas, medikamenti vai operācijas.

Daži cilvēki ar SVT nav simptomu. Citi var būt

Citi simptomi ir drīzumā būs ģībonis vai ģībonis (sinkope), elpas trūkums, sāpes krūtīs, spiedoša sajūta kaklā, un svīšana.

Sirdsklauves, sajūta, ka sirds ir sacīkšu vai sirdsklauves; Sirdsklauves impulsu; Reiboni sajūta vai var justies noreibšana.