supraventrikulārā tahikardija attīrīšanas pārskats

Supraventrikulārā tahikardija parasti ārstēt, ja

Jums ir tādi simptomi kā reibonis, sāpes krūtīs vai ģībonis (sinkope), ko izraisa jūsu ātra sirdsdarbība; Jūsu epizodes ātra sirdsdarbība ir sastopamas biežāk, vai nav atgriezties pie normāla paši.

Kad epizodes supraventrikulāru tahikardiju (SVT) sāk pēkšņi un izraisīt simptomus, jūs varat mēģināt vagālās manevru -such kā gagging, aizturēt elpu un nes uz leju (Valsalva manevru), iegremdējot savu seju ledus aukstu ūdeni (niršanas reflekss), vai klepus . Šīs vienkāršās manevri stimulēt klejotājnervs, kas var palēnināt vadīšanas elektrisko impulsu, kas kontrolē jūsu sirdsdarbība. Jūsu ārsts Jums iemācīs, kā to izdarīt vagālās manevrus droši.

Jūsu ārsts var arī izrakstīt īslaicīgas darbības zāles, kas var veikt iekšķīgi ja vagālās manevri nestrādā. Tas ļauj daži cilvēki, lai pārvaldītu savu SVT neapmeklējot neatliekamās palīdzības numuru atkārtoti.

Ja jūsu sirds likme nevar tikt palēnināts izmantojot vagālās manevrus, jums var būt nepieciešams doties uz ārsta birojs vai neatliekamās palīdzības numuru, kur ātras darbības zāles, piemēram, adenozīna var sniegt. Ja aritmija neapstājas un simptomi ir smagi, elektrisko kardioversiju, kas izmanto elektrisko strāvu, lai atjaunotu sirds ritmu, var būt nepieciešama.

Ja jums ir regulāru epizodes supraventrikulāru tahikardiju, jums var būt nepieciešams lietot zāles, nu pēc vajadzības, pamatojoties vai katru dienu. Medicīna ārstēšana parasti ietver beta blokatori, kalcija kanālu blokatori, citas antiaritmiskas zāles vai digoksīnu. Cilvēkiem, kuriem ir bieži rodas, ārstēšana ar zālēm, var samazināties atkārtošanos. Bet šīs zāles var izraisīt blakusparādības.

Daudzi cilvēki ar supraventrikulāra tahikardija ir procedūra, ko sauc katetra ablācijas. Šī procedūra var apturēt ritmu problēma lielākajai daļai cilvēku. Ablācijas tiek uzskatīts par drošu, bet tas ir daži reti, nopietniem riskiem.