Sumatriptāns (deguna maršruts) apraksts un zīmolu

Sumatriptāns deguna aerosolu lieto, lai ārstētu akūtu migrēna galvassāpes pieaugušajiem. To neizmanto, lai novērstu migrēnas galvassāpes un netiek izmantota klastera galvassāpes. Sumatriptāns darbojas smadzenēs, lai atvieglotu sāpes no migrēna galvassāpes. Tas pieder pie zāļu grupas, ko sauc triptāniem.

Daudzi cilvēki uzskata, ka viņu galvassāpes iet prom pavisam, kad tie izmanto sumatriptāna. Citi cilvēki uzskata, ka viņu galvassāpes ir daudz mazāk sāpīgi, un ka tie ir iespēja doties atpakaļ uz savu parasto darbību, lai gan viņu galvassāpes nav pilnīgi pagājis. Sumatriptāns bieži mazina citus simptomus, kas rodas kopā ar migrēna galvassāpes, piemēram, slikta dūša, vemšana, jutīgums pret gaismu, un jutīgums uz skaņu.

Sumatriptāns nav parasta sāpes atslodzes. Tas neatbrīvo jebkāda veida sāpes, izņemot migrēna galvassāpes. Šīs zāles parasti izmanto cilvēkiem, kuru galvassāpes nav atbrīvots ar acetaminofēns, aspirīns, vai citiem pretsāpju.

Sumatriptāns ir radījusi nopietnas blakusparādības dažiem cilvēkiem, jo ​​īpaši cilvēkiem, kam ir sirds vai asinsvadu slimības. Pārliecinieties, ka jūs apspriest ar savu ārstu riskus šo zāļu lietošanas, kā arī priekšrocības, ko tā var būt.

Šīs zāles ir pieejamas tikai ar ārsta recepti.

Šis produkts ir pieejams šādās zāļu formu

Lemjot lietot zāles, risks zāļu lietošanas ir jāsamēro labi tas būs jādara. Tas ir lēmums, jūs un jūsu ārsts dos. Par šīm zālēm, būtu jāapsver šādi

aerosols

Pastāstiet ārstam, ja Jums kādreiz bijusi neparasta vai alerģiska reakcija pret šīm zālēm vai kādas citas zāles. Arī pastāstīt savu veselības aizsardzības speciālistu, ja jums ir kādi citi veidi alerģijām, piemēram, pievienošanu pārtikas produktiem, krāsvielām, konservantiem, vai dzīvniekiem. Par bezrecepšu produktiem, rūpīgi izlasiet etiķetes vai iepakojuma sastāvdaļas.

alerģija

Atbilstoši pētījumi nav veikti par attiecībām vecuma ar sekām sumatriptāns deguna aerosolu bērniem. Nav noteikta drošība un efektivitāte.

pediatrisks

Izmantot sumatriptāns deguna aerosolu nav ieteicams pielāgot gados vecākiem pacientiem ar nieru darbības traucējumiem, sirds vai asinsvadu slimības, vai augsts asinsspiediens, un to nedrīkst lietot gados vecākiem pacientiem ar aknu darbības traucējumiem.

Geriatric

Pētījumi sievietēm liecina, ka šis medikaments rada minimālu risku zīdainim kad lietot zīdīšanas laikā.

Lai gan dažas zāles nedrīkst lietot kopā vispār, citos gadījumos divas dažādas zāles var lietot kopā, pat tad, ja varētu rasties mijiedarbība. Šajos gadījumos, Jūsu ārsts var vēlēties mainīt devu, vai var būt vajadzīgi citi pasākumi. Kad jūs lietojat šīs zāles, tas ir īpaši svarīgi, ka jūsu veselības aprūpes speciālistam zināt, ja Jūs lietojat kādu no tālāk minētajām zālēm. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

grūtniecība

Zīdīšanas

zāļu mijiedarbība

Izmantojot šīs zāles ar kādu no šīm zālēm nav ieteicama. Jūsu ārsts var izlemt, ka nav pret jums ar šo medikamentu vai mainīt dažas citas zāles jūs lietojat.

šīs zāles izmantošana ar kādu no šīm zālēm parasti nav ieteicama, bet var būt nepieciešama dažos gadījumos. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

citas Mijiedarbība

Dažas zāles nedrīkst lietot pie vai ap laiku ēdot pārtiku vai ēdot noteikta veida pārtiku, jo var rasties mijiedarbība. Izmantojot alkoholu vai tabaku ar noteiktām zālēm, var izraisīt arī mijiedarbība, kas notiek. Pārrunājiet ar savu veselības aprūpes speciālistu lietošanu Jūsu zālēm ar pārtiku, alkoholu vai tabaku.

Citi Medical Problēmas

Par citām medicīniskām problēmām klātbūtne var ietekmēt šo zāļu lietošanu. Pārliecinieties, ka jums pastāstīt ārstam, ja Jums ir kādas citas medicīniskas problēmas, jo īpaši

dozēšana

Nelietojiet šīs zāles galvassāpēm, kas atšķiras no ierastajām migrēnas. Konsultējieties ar savu ārstu par to, ko darīt regulāri galvassāpes.

Lai atvieglotu jūsu migrēna, cik drīz vien iespējams, izmanto šīs zāles, tiklīdz galvassāpes sāpes sākas. Pat ja jūs saņemsiet brīdinājuma signālus no nākamā migrēna (auru), jums vajadzētu gaidīt, kamēr galvassāpes sāpes sākas pirms lietošanas sumatriptāna. Izmantojot sumatriptāns auru laikā, iespējams, nebūs novērst galvassāpes rašanos. Tomēr, pat ja jūs neizmantojat sumatriptāna kamēr jūsu migrēna ir bijis klāt vairākas stundas, zāles joprojām strādā.

Guļus klusā, tumšā telpā uz brīdi pēc šo zāļu lietošanas, var palīdzēt atvieglot jūsu migrēna.

Ja jūs neesat daudz labāk 1 vai 2 stundas pēc šo zāļu lietošanas, nelietojiet vairāk par šīm zālēm par to pašu migrēna. Migrēnas ka netiek atbrīvots ar pirmo devu sumatriptāna, iespējams, netiks atbrīvots ar otro devu, kura vai nu. Jautājiet savam ārstam, pirms laika par citām zālēm, kas jāveic, ja sumatriptāns nedarbojas. Uzklausījusi otru zāles, konsultējieties ar ārstu, cik drīz vien iespējams. Galvassāpes, kas nav atbrīvotas ar sumatriptāna reizēm izraisa apstākļi, kas nepieciešama citu ārstēšanu. Tomēr, pat ja sumatriptāns neatbrīvo vienu migrēna, tā vēl var atbrīvot nākamo.

Ja jums justies daudz labāk pēc devas sumatriptāna, bet jūsu galvassāpes nāk atpakaļ vai pasliktinās pēc brītiņa, jūs varat izmantot vairāk sumatriptāna. Tomēr lietot šīs zāles tikai, kā norādījis Jūsu ārsts. Nelietojiet vairāk par to, un nelietojiet to biežāk, nekā paredzēts. Izmantojot pārāk daudz sumatriptāna var palielināt izredzes blakusparādības.

Ārsts var tieši jums lietot citas zāles, lai palīdzētu novērst galvassāpes. Ir svarīgi sekot ārsta norādījumiem, pat ja jūsu galvassāpes turpina notikt. Galvassāpes-novēršot zāles var ilgt vairākas nedēļas, lai sāktu strādāt. Pat tad, kad viņi sāk strādāt, jūsu galvassāpes nedrīkst iet prom pavisam. Tomēr jūsu galvassāpes vajadzētu notikt retāk, un viņiem vajadzētu būt mazāk stingriem un vieglāk atbrīvot. Tas var samazināt sumatriptānu vai pretsāpju, kas jums nepieciešams. Ja jums nav novērojat jebkādas uzlabojumus pēc vairākām nedēļām galvassāpes-novēršanas ārstēšanu, sazinieties ar savu ārstu.

Izmantojot šīs zāles 10 vai vairāk dienas mēnesī var padarīt jūsu galvassāpes sliktāk (zāles pārmērīgu galvassāpes). Ja galvassāpes kļūst sliktāk, zvaniet savam ārstam. Ir arī svarīgi, lai jūs rakstīt uz leju, ja jums ir migrēna galvassāpes un, kad jūs lietojat šīs zāles.

Šīs zāles nāk ar lietošanas pamācībā. Lasīt un uzmanīgi sekojiet instrukcijām. Jautājiet savam ārstam, ja Jums ir kādi jautājumi.

Šo zāļu deva būs atšķirīgs dažādiem pacientiem. Sekojiet ārsta rīkojumiem vai norādījumiem uz etiķetes. Šāda informācija ietver tikai vidējās šo zāļu devu. Ja deva ir atšķirīgs, nemaina to, ja vien ārsts Jums to darīt.

No zāles summa, kas jums veikt atkarīgs izturību zāles. Arī devu skaits, ko lietot katru dienu, laiku ļāva starp devām, un cik ilgi esat lietojis zāles atkarīgs no medicīnas problēmas, par kuru jūs lietojat zāles.

Glabājiet zāles slēgtā traukā istabas temperatūrā, prom no karstuma, mitruma un tiešas gaismas. Keep no sasalšanas.

Glabājiet bērniem nepieejamā vietā.

Neturiet novecojušas zāles vai zāles vairs nav nepieciešams.

Uzdod savu veselības aprūpes speciālistu, kā jums vajadzētu atbrīvoties no kādas zāles jūs neizmantojat.

glabāšana

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudīt savu progresu regulāri vizītēs. Tas ļaus ārstam, lai redzētu, vai šīs zāles darbojas pareizi, un izlemt, vai jums vajadzētu turpināt to izmantot.

Jūs nedrīkstat lietot šīs zāles, ja esat lietojis MAO inhibitoru (MAOI), piemēram, izokarboksazīds (Marplan®), fenelzīnu (Nardil®), selegilīns (Eldepryl®), vai tranilcipromīns (Parnate®) pēdējo 2 nedēļu laikā. Nelietojiet šīs zāles, ja esat lietojis citas migrēna zāles (piemēram, almotriptan, eletriptan, frovatriptan, naratriptan, rizatriptan, sumatriptāns / naproksēnu, Zolmitriptan, Amerge®, Axert ™, Frova®, Maxalt®, Relpax®, Treximet®, vai Zomig®) vai ergotamīnu zāles (piemēram, dihidroergotamīnu, metisergīdu, Cafergot®, DHE 45®, Ergomar®, Migergot® vai Migranal®) pēdējo 24 stundu laikā.

Sazinieties ar savu ārstu, ja esat izmantojis šīs zāles un jūsu migrēna nav iet prom, vai arī, ja jūsu migrēna got sliktāk vai sākusies notiek biežāk.

Šīs zāles var radīt problēmas, ja Jums ir sirds slimība. Ja ārsts uzskata, ka jums varētu būt problēmas ar šīm zālēm, viņš vai viņa var vēlēties, lai Jūs veikt savu pirmo devu ārsta kabinetā vai klīnikā.

Šīs zāles var palielināt risku, kam ir sirdslēkme, stenokardija, vai insultu. Tas ir vairāk iespējams, ja jums ir cukura diabēts, augsts asinsspiediens vai augsts holesterīna līmenis, vai, ja jums jau ir sirds slimība vai ģimenes anamnēzē ir sirds slimība, ja jūs smēķējat, ja esat vīrietis un vairāk nekā 40 gadiem, vai, ja jūs esat sieviete, un ir izgājušas cauri menopauzes. Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir kādi simptomi sirds problēmas, piemēram, sāpes krūtīs vai diskomfortu, nelīdzenas sirdsdarbība, slikta dūša vai vemšana, sāpes vai diskomfortu pleciem, rokām, žokļa, muguras vai kakla, elpas trūkums, vai svīšana. Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir kādi simptomi insulta, piemēram, apjukums, grūtības runāt, redzes dubultošanās, galvassāpes, nespēja kustināt rokas, kājas vai sejas muskuļus, nespēju runāt, vai lēni runas.

Pārliecinieties, ka Jūsu ārsts zina par visām citām zālēm, ko izmanto. Sumatriptāns var izraisīt nopietnu stāvokli, ko sauc par serotonīna sindromu, lietojot kopā ar citām zālēm. Tas jo īpaši attiecas arī uz zālēm, ko lieto depresijas, piemēram, citalopramu duloksetīns escitaloprama, fluoksetīnu, fluvoksamīnu, olanzapīns, paroksetīns, sertralīns, venlafaksīnu, Celexa®, Cymbalta®, Effexor®, Lexapro®, Luvox®, Paxil®, Prozac®, Sarafem®, Symbyax® vai Zoloft®. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja jums ir uzbudinājums, apjukums, caureja, uztraukums, bet runā, ka nav normāli, drudzis, hiperaktīva refleksus, slikta koordinācija, nemiers, drebuļi, svīšana, trīce vai trīce, ka jūs nevarat kontrolēt, vai raustīšanās. Tie varētu būt simptomi serotonīna sindromu.

Šīs zāles var izraisīt nopietnas alerģiskas reakcijas veidu sauc anafilakse. Anafilakse vajadzīga neatliekamā medicīniskā palīdzība. Vissmagākās pazīmes šīs reakcijas ir ļoti ātra vai neregulāra elpošana, gasping elpa, sēkšana vai ģībonis. Citas pazīmes var ietvert izmaiņas ādas krāsas sejas, ļoti ātri, bet neregulāra sirdsdarbība vai impulsā; nātrenei līdzīgi izsitumi uz ādas, un tūsku vai pietūkumu plakstiņu vai ap acīm. Ja rodas šīs blakusparādības, saņemt ārkārtas palīdzību uzreiz.

Sazinieties ar savu ārstu nekavējoties, ja neskaidra redze, grūtības lasīšanā, vai jebkuru citu redzes izmaiņas notiek laikā vai pēc ārstēšanas. Acis var būt nepieciešams pārbaudīt oftalmologs (acu ārsts), ar.

Alkoholisko dzērienu var veikt galvassāpes sliktāk vai radīt jaunas galvassāpes notikt. Cilvēki, kuri cieš no smagas galvassāpes, būtu iespējams izvairīties no alkoholisko dzērienu, it sevišķi galvassāpes laikā.

Daži cilvēki jūt reiboni vai miegainību laikā vai pēc migrēna, vai izmantojot sumatriptāns atbrīvot migrēna. Tik ilgi, kamēr jūs ir reibonis vai miegainību, nevadiet transportlīdzekļus, apkalpot mehānismus, vai darīt jebko, kas varētu būt bīstami, ja Jums ir reibonis vai neesat brīdinājumu.

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas ietver recepšu vai nonprescription (pār-the-counter [ārpusbiržas]) zāļu un augu vai vitamīna piedevas.

Kopā ar saviem vajadzīgi sekām, zāles var izraisīt dažas nevēlamas sekas. Lai gan ne visas no šīm blakusparādībām var rasties, ja tie rodas, tad var būt nepieciešama medicīniska palīdzība.

Konsultējieties ar savu ārstu nekavējoties, ja kāds no šiem blakusparādībām

Dažas blakusparādības var rasties, kas parasti nav nepieciešama medicīniskā palīdzība. Šīs blakusparādības var iet prom ārstēšanas laikā, kā Jūsu organisms pielāgojas pie zālēm. Arī jūsu veselības aprūpes speciālists, iespējams, var jums pastāstīt par to, kā novērst vai samazināt dažas no šīm blakusparādībām. Sazinieties ar savu veselības aprūpes speciālistu, ja kāda no šīm blakusparādībām turpinātu vai ir apnicīgs, vai, ja jums ir kādi jautājumi par viņiem

Citas blakusparādības var rasties arī dažiem pacientiem nav uzskaitīti. Ja jūs novērojat jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu.