spermatocele

Spermatocele (SPUR-MUH-toe-seel) ir patoloģiska sac (cista), kas attīstās epididymis – mazais, satītas caurule atrodas uz augšējā sēklinieku, kas vāc un pārvadā spermu. Noncancerous un parasti nesāpīga A spermatocele parasti ir piepildīta ar piena vai skaidru šķidrumu, kas varētu saturēt spermu.

Precīzs iemesls spermatoceles nav zināms, bet varētu būt saistīts ar blokādes vienā no caurulēm, kas pārvadā spermu.

Spermatoceles, dažreiz sauc spermatic cistas, ir kopīgas. Tie parasti nesamazina auglību vai nepieciešama ārstēšana. Ja spermatocele aug pietiekami liela, lai radītu diskomfortu, Jūsu ārsts var ieteikt operācija.

Spermatocele parasti neizraisa pazīmes vai simptomi, un, iespējams, saglabāsies stabils lieluma. Ja tas kļūst pietiekami liels, tomēr, jūs varētu justies

Jo spermatocele parasti neizraisa simptomus, jūs varētu atrast to tikai ar sēklinieku sevis eksāmena laikā, vai ārsts varētu atrast to ikdienas fizisko eksāmenu laikā.

Tā ir laba ideja ir ārsts izvērtē visus sēklinieku masu, lai izslēgtu nopietnu stāvokli, piemēram, sēklinieku vēzi. Tāpat pārliecinieties, lai izsauktu ārstu, ja Jums rodas sāpes vai pietūkums savā maisiņā. Vairāki apstākļi var izraisīt sāpes sēkliniekos, un daži prasa tūlītēju ārstēšanu.

No spermatoceles cēlonis nav zināms. Spermatoceles varētu rasties nosprostošanās vienā no vairākām caurulēm ietvaros epididymis ka transports un veikals spermas no sēklinieku. Trauma un iekaisums arī varētu būt nozīme, izraisot bloķēšanu.

Kad apmeklēt ārstu

Ko jūs varat darīt

Nav daudz zināmi riska faktori attīstīt spermatocele, izņemot palielinoties vecumam. Spermatoceles visbiežāk atrodami vīriešiem vecumā no 20 līdz 50.

Spermatocele neizraisa komplikācijas.

Ko sagaidīt no sava ārsta

Tomēr, ja jūsu spermatocele ir sāpīga vai ir pieaudzis tik liels, ka tas rada jums diskomfortu, jums var būt nepieciešams, lai būtu operācija, lai likvidētu šo spermatocele. Ķirurģiskās izņemšanas varētu sabojāt epididymis vai VAS deferens, caurule, kas transportē spermu no epididymis uz dzimumlocekļa. Bojājums vai var samazināt auglību. Cita iespējama komplikācija, kas var rasties pēc operācijas ir tas, ka spermatocele varētu atgriezties, lai gan tas ir reti.

Ko jūs varat darīt šajā laikā

Jūs varētu sākt, vispirms redzēt savu ģimenes ārstu vai ģimenes ārstu. Tomēr, iespējams, pēc tam atsaucās uz ārstu, kurš specializējas ārstējot urīnceļu un seksa orgānus vīriešiem (urologs).

ķirurģiskā ārstēšana

Tāpēc, ka tikšanās var būt īss, un tur bieži vien ir daudz atcerēties, tā ir laba ideja ierasties labi sagatavoti. Lūk, daži informāciju, kas palīdzēs Jums sagatavoties Jūsu iecelšanu un zināt, ko gaidīt no sava ārsta.

Aspirācijas, ar vai bez skleroterapijas

Savu laiku ar savu ārstu bieži vien ir ierobežota, tāpēc gatavo jautājumu sarakstu var palīdzēt jums veikt lielāko daļu sava laika kopā. Par spermatocele, daži pamatjautājumi, lai vaicājiet ārstam ir

Kā pārbaudīt savu sēkliniekos

Papildus jautājumiem, ka jūs esat gatavs jautājiet savam ārstam, nekautrējieties uzdot papildu jautājumus laikā jūsu iecelšanu.

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus. Ir gatavs atbildēt uz tiem var rezervēt laiku iet pa jebkuru punktu vēlaties pavadīt vairāk laika. Jūsu ārsts varētu jautāt

Ja spermatocele izraisa sāpes, lielākā daļa cilvēku var droši ņemt pār-the-counter pretsāpju, piemēram, acetaminofēns (Tylenol, uc) vai ibuprofēnu (Advil, Motrin IB, uc), lai atvieglotu diskomfortu.

Diagnosticēšanai spermatocele, jums ir nepieciešama fizisko eksāmenu. Lai gan spermatocele parasti nav sāpīga, jūs varētu justies diskomfortu, ja ārsts apskata (palpates) masu.

Jūs varētu arī veikt šādas diagnostikas testus

Lai gan jūsu spermatocele iespējams, nebūs iet prom uz savu, vairums spermatoceles nav nepieciešama ārstēšana. Tie parasti neizraisa sāpes vai komplikācijas. Ja jums ir sāpīgi, ārsts var ieteikt pār-the-counter pretsāpju, piemēram, acetaminofēns (Tylenol, citi) vai ibuprofēnu (Advil, Motrin IB, citi).

Procedūra sauc spermatocelectomy parasti tiek veikta uz ambulatoro pamata, izmantojot vietējo vai vispārējo anestēziju. Ķirurgs padara griezumu sēkliniekos un atdala spermatocele no epididymis.

Pēc operācijas, jums var būt nepieciešams valkāt marles uzpildīto atlētisks atbalstītājs izdarīt spiedienu, lai aizsargātu un vietu griezumu. Jūsu ārsts var arī pateiks

Iespējamās komplikācijas no ķirurģiskās izņemšanas, kas varētu ietekmēt auglību ietver bojājumus epididymis vai uz caurule, kas transportē spermas (VAS deferens). Tas ir arī iespējams, ka spermatocele varētu atgriezties, pat pēc operācijas.

Vēl ārstēšana, kas nav izmantotas kā bieži ir tiekšanās, dažreiz ar skleroterapijas. aspirācijas laikā, īpaša adata ir ievietota spermatocele, un šķidrums tiek noņemta (aspirēts). Ja spermatocele atkārtojas, ārsts var ieteikt iesūkšanas šķidrumu vēlreiz, un tad injicēšana ir kairinošs ķīmisko vielu iekļaušanu sac. Kairinošs līdzeklis izraisa spermatocele sac uz rētas, kas aizņem telpu šķidrums aizņem un pazemina risku spermatocele nāk atpakaļ.

Bojājums epididymis ir iespējama komplikācija skleroterapijas. Tas ir arī iespējams, ka jūsu spermatocele varētu atgriezties. Skleroterapija parasti tiek izmantots tikai vīriešiem, kuri ir ārpus to reproduktīvo gadiem.

Kaut gan tur nav veids, kā novērst spermatocele, tas ir svarīgi, lai jūs veikt sēklinieku self-eksāmeniem vismaz reizi mēnesī, lai atklātu izmaiņas, piemēram, masu, savā maisiņā. Jebkura jauna masu savā maisiņā jāizvērtē nekavējoties.

Jūsu ārsts var uzdot jums, kā veikt sēklinieku self-pārbaude, kas var uzlabot jūsu izredzes atrast masu.

Labs laiks, lai pārbaudītu Jūsu sēkliniekos ir laikā vai pēc siltā vannā vai dušā. Siltums no ūdens atslābina Jūsu sēkliniekos, padarot to vieglāk, lai jūs varētu atklāt kaut ko neparastu. Tad rīkojieties

Regulāri veicot šo eksāmenu, jūs iepazīties ar savu sēkliniekos un informēti par jebkādām izmaiņām, kas varētu kaitēt. Ja jūs atradīsiet vienreizēju, pēc iespējas ātrāk sazinieties ar ārstu.

Regulāra self-pārbaude ir svarīga veselības ieradums. Bet tā nevar aizstāt ārsta pārbaudi. Ārsts parasti pārbauda jūsu sēkliniekos, ja jums ir fizisko eksāmenu.

apmeklējiet savu ārstu