smiltsērkšķu: lietojumi, blakusparādības, mijiedarbība un brīdinājumi

Ananas de SibÃrie, Argasse, Argousier, Argousier Faux-Nerprun, Bourdaine Marine, smiltsērkšķu, Chharma, Dhar-Bu, à ‰ priede Luisante, à ‰ priede Marrante, Espino Armarillo, Espino Falso, Mākslīgās Nerprun, Finbar, Grisset, Hippophae rhamnoides, Meerdorn, Oblepikh ..; Skatīt visi vārdi Ananas de SibÃrie, Argasse, Argousier, Argousier viltus Nerprun, Bourdaine Marine, smiltsērkšķu, Chharma, Dhar-Bu A ‰ priedes Luisante A ‰ priedes Marrante, Espino Armarillo, Espino Falso, mākslīgās Nerprun, Finbar, Grisset, Hippophae rhamnoides, Meerdorn, Oblepikha, Olivier de SibÃrie, Attīrīšanas Thorn, Rokitnik, dzeltenīga Thorn, Sanddorn, Saule à ‰ pineux, Sea Buckhorn, Sceitbezien, smiltsērkšķu, Seedorn, Star-Bu, Tindved; Slēpt Names

Smiltsērkšķi ir herb. Lapām, ziediem un augļiem tiek izmantoti, lai zāles; Smiltsērkšķu lapas un ziedi tiek izmantoti, lai ārstētu artrīts, kuņģa un zarnu trakta čūlas, podagras un ādas izsitumus infekcijas slimības, ko izraisa, piemēram, masalām. Tēja satur smiltsērkšķu lapas izmanto kā vitamīnu avots, antioksidantiem, proteīniem celtniecības bloki (aminoskābes), taukskābes un minerālvielas, lai uzlabotu asinsspiedienu un pazemina holesterīna līmeni, novēršot un asinsvadu slimību kontroli, un palielinot imunitāti; Smiltsērkšķu ogas izmanto, lai novērstu infekcijas, uzlabot redzi, un palēninot novecošanās procesus; Sēklas vai ogu eļļa tiek izmantota kā atkrēpošanas irdināšanai flegma, lai ārstētu astmu, sirds darbības traucējumi, ieskaitot sāpes krūtīs (stenokardija) un augsts holesterīna līmenis, kas novērš asinsvadu slimību, un kā antioksidants. Smiltsērkšķu eļļa tiek izmantota arī palēninot kritumu domāšanas prasmes ar vecumu, samazinot slimības dēļ vēža, kā arī ierobežot toksiskumu ķīmisko vēža ārstēšanu (ķīmijterapiju), līdzsvarojot imūnsistēmu, ārstē kuņģa un zarnu slimības, tostarp čūlu un refluksa ezofagīts (GERD), ārstējot nakts aklumu un sausa acs, un kā papildu avots vitamīnu C, a un E, beta-karotīns, minerālvielas, aminoskābes un taukskābes; Daži cilvēki pieteikties smiltsērkšėu ogas, ogu koncentrātu un ogu vai sēklu eļļu tieši uz ādas, lai novērstu saules apdegumus, ārstējot radiācijas kaitējumu no rentgena stariem un saules apdegumiem, dziedē brūces, tostarp izgulējumu, apdegumu un samazinājumi, pinnes, dermatīts, sausa āda, ekzēma, ādas čūlas un ādas krāsas izmaiņas pēc dzemdībām, un aizsardzībai gļotas membrānas; Pārtikas produktos, smiltsērkšķu ogas tiek izmantoti, lai želejas, sulas, biezeņus un mērces; Apstrādes rūpniecībā, smiltsērkšķis izmanto kosmētikas un anti-novecošanās produktiem.

Smiltsērkšķi satur vitamīnus A, B1, B2, B6, C, un citas aktīvas sastāvdaļas. Tas varētu būt zināma aktivitāte pret kuņģa un zarnu trakta čūlas, un grēmas simptomi.

Iespējams Neefektīva fo; Ādas stāvoklis, ko sauc atopiskais dermatīts (ekzēma). Early pētījumi liecina, ka, ņemot smiltsērkšķu mīkstuma eļļa iekšķīgi 4 mēnešus uzlabo atopisko dermatītu. Tomēr, smiltsērkšķu eļļa iekšķīgi nav šo efektu. Arī piemērojot krēmu, kas satur 10% vai 20% smiltsērkšķu uz ādas 4 nedēļas, šķiet, nav, lai uzlabotu simptomus vieglas vai vidēji smagiem atopisko dermatītu; Nepietiekama Pierādījumi fo; Burns. Daži agri pētījumi liecina, ka mērci apdegumu brūces ar smiltsērkšķu eļļu, ievērojami mazina sāpes un uzlabo sadzīšanu. Tomēr citi pētījumi liecina, ka mērci apdegums brūces ar smiltsērkšķu eļļu var būt mazāk pieļaujamu un mazāk efektīvas nekā citas aktīvās preparāti; Sirds slimība. Attīstīt pētījumus Ķīnā liecina, ka, ņemot īpaši smiltsērkšķu ekstrakts trīs reizes pa muti 6 nedēļas pazemina holesterīna līmeni, mazina sāpes krūtīs, un uzlabo sirds darbību cilvēkiem ar sirds slimībām; Saaukstēšanās. Early pētījumi liecina, ka patērē smiltsērkšėu ogas saldētā biezeni 90 dienas neliedz saaukstēšanās vai padarīt simptomi izzūd ātrāk; Gremošanas trakta infekcija. Early pētījumi liecina, ka patērē smiltsērkšėu ogas saldētas biezeni 90 dienas neliedz gremošanas trakta infekcijas; Sausās acs. Daži agri pētījumi liecina, ka, ņemot konkrētu smiltsērkšķu produktu (Omega-7, Aromtech SIA, Somija), iekšķīgi samazina jūtas acu apsārtums un dedzināšana; Augsts asinsspiediens. Early pētījumi liecina, ka, ņemot smiltsērkšķu iekšķīgi līdz 8 mēnešiem varētu samazināt augstu asinsspiedienu līdzīgi noteiktām asinsspiediena pazeminošu medikamentu; Aknu slimības (ciroze). Ir daži agri pierādījumi, ka, ņemot smiltsērkšķu ekstraktu varētu samazināt aknu enzīmus un citas ķīmiskas vielas asinīs, kas norāda, aknu darbības traucējumi; Kuņģa čūla. Early pētījumi liecina, ka, ņemot smiltsērkšķu eļļu, saņemot standarta ārstēšanu, izmantojot endoskopu varētu samazināt, cik ilgi cilvēki ar kuņģa čūlu, ir palikt slimnīcā; Svara zudums. Early pierādījumi liecina, ka, ņemot smiltsērkšėu ogas, ogu eļļas vai ekstrakta iekšķīgi nav samazināt ķermeņa svaru liekais svars vai aptaukošanās sievietēm; artrīts; podagra; Augsts holesterīna līmenis; Redzes traucējumi; novecošanās; Klepus; astma; sāpes krūtīs (stenokardija); vēzis; grēmas; iedegums; brūces; Spiediena čūlas; Cuts; pinnes; Sausa āda; Citi nosacījumi. ir nepieciešams vairāk pierādījumu, lai vērtētu smiltsērkšķi šiem lietojumiem.

Smiltsērkšķu augļi visticamāk SAFE ja patērē pārtikā. Smiltsērkšķu augļi tiek izmantota ievārījumi, pīrāgi, dzērieniem un citiem pārtikas produktiem. Smiltsērkšķu augļi, iespējams SAFE kad iekšķīgi vai lieto uz ādas kā zāles. Tā ir droši izmantot zinātniskos pētījumos, kas ilga līdz 90 dienām; Tomēr nav pietiekami daudz informācijas par drošību, izmantojot smiltsērkšķu lapas vai izrakstus; Piesardzība un brīdinājumi: Grūtniecība un zīdīšanas periods: nav pietiekami daudz ticamu informāciju par drošību, ņemot smiltsērkšķis, ja esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti. Palieciet uz drošu pusē un izvairīties izmantošanu; Asiņošana traucējumi: smiltsērkšķu varētu palēnināt asins recēšanu, ja to lieto kā zāles. Pastāv bažas, ka tas varētu palielināt risku, zilumi un asiņošana cilvēkiem ar asinsreces traucējumiem; Zems asinsspiediens: Smiltsērkšķu var pazemināt asinsspiedienu, kad pieņemts kā zāles. Teorētiski, ņemot smiltsērkšķu varētu padarīt kļūt pārāk zems cilvēkiem ar zemu asinsspiedienu asinsspiediens; Ķirurģija: Smiltsērkšķu varētu palēnināt asins recēšanu, ja to lieto kā zāles. Pastāv bažas, ka tā laikā un pēc operācijas var izraisīt papildu asiņošanu. Pārtrauciet lietot smiltsērkšķu vismaz 2 nedēļas pirms plānotā operācija.

Smiltsērkšķu varētu palēnināt asins recēšanu. Ņemot smiltsērkšķu kopā ar medikamentiem, kas arī lēni recēšana varētu palielināt izredzes zilumi un asiņošana; Dažas zāles, kas lēni asins recēšanas ietver aspirīnu, klopidogrelu (Plavix), diklofenaks (Voltaren, Cataflam, citi), ibuprofēnu (Advil, Motrin, citi), naproksēnu (Anaprox, Naprosyn, citi), dalteparin (Fragmin), enoksaparīnu (Lovenox) , heparīns, varfarīnu (Coumadin), un citi.

Atbilstošā deva smiltsērkšķi ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, lietotāja vecuma, veselības, un vairākiem citiem nosacījumiem. Šajā laikā nav pietiekama zinātniskā informācija, lai noteiktu atbilstošu klāstu devās smiltsērkšķi. Paturiet prātā, ka dabas produkti ne vienmēr drošs un devas var būt svarīgi. Noteikti sekot attiecīgus norādījumus par produktu etiķetēm un konsultējieties ar savu farmaceitu vai ārstu vai citu veselības aprūpes speciālistu, pirms lietojat.

Atsauces

Agrawala, P. K. un Adhikari, J. S. modulācija radiācijas izraisīta citotoksicitāti U 87 šūnas ar RH-3 (a sagatavošana Hippophae rhamnoides). Indijas J.Med.Res. 200; 130 (5): 542-549.

Aitzetmuller, K. un Xin Y. [Smiltsērkšķu un smiltsērkšķu eļļas – jaunākās tendences Ķīnā un Vidusāzijā]. Nahrung 199; 43 (4): 228-232.

Andersson, S. C., Rumpunen, K., Johansson, E., un Olsson, M. E. tokoferolu un tokotrienolus ar smiltsērkšķiem (Hippophae rhamnoides L.) ogu ienākšanās laikā. J.Agric.Food Chem. 8-13-200; 56 (15): 6701-6706.

Arimboor, R., Kumar, K. S., un Arumughan, C. Vienlaicīga novērtēšana fenola skābju smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides), izmantojot RP-HPLC ar DAD. J.Pharm.Biomed.Anal. 5-12-200; 47 (1): 31-38.

Backhouse, N., Rosales, L., Apablaza, C., Goity, L., Erazo, S., Negrete, R., Theodoluz, C., Rodriguez, J., un Delporte, C. pretsāpju, pretiekaisuma un antioksidanta īpašības Buddleja globosa, Buddlejaceae. J.Ethnopharmacol. 3-5-200; 116 (2): 263-269.

Bala M, Prasad J, Singh S, Tiwari S, un Sawhney RC. Visa ķermeņa radioprotective ietekme SBL-1: preparāts no lapām Hippophae rhamnoides. Journal of Garšaugi, garšvielas un ārstniecības augi 200; 15 (2): 203-15.

Bao, M. un Lū, Y. Flavonoīdiem no smiltsērkšķu aizsargāt endotēlija šūnas (EA.hy926) no oksidē zema blīvuma lipoproteīnu izraisītas traumas, izmantojot regulēšanas LOX-1 un Enos izteiksmi. J.Cardiovasc.Pharmacol. 200; 48 (1): 834-841.

Pirts-Hextall, F. J., Jenkinson, C., Humphreys, R., un Williams, H. C. Uztura bagātinātāji izveidota atopisko ekzēmu. Cochrane.Database.Syst.Rev. 201; 2: CD005205.

Benherlal, P. S. un Arumughan, C. Pētījumi par modulāciju DNS integritātes Fenton sistēmā ar phytochemicals. Mutat.Res. 12-15-200; 648 (1-2): 1-8.

Boivin, D., Blanchette, M., Barrette, S., Moghrabi, A., un Beliveau, R. inhibīcija vēža šūnu vairošanās un apspiešanā TNF izraisīto aktivizēšanu NFkappaB ar ēdamo ogu sulas. Pretvēža Res 200; 27 (2): 937-948.

Cao, Q., Qu, W., Deng, Y., Zhang, Z., Niu, W., un Pan, Y. [Ietekme flavonoīdus no sēklu un augļu atlieku Hippophae rhamnoides L. par glycometabolism pelēm] . Zhong.Yao Cai. 200; 26 (10): 735-737.

Chang BB, Wang F Xu TY Zhang QQ Viņš J Zhang XJ Li J. Kopā flavonus no Hippophae rhamnoides L. par esenciālu hipertensiju: ​​sistemātisks pārskats par randomizētos kontrolētos pētījumos. Ķīnas Vēstnesis pierādījumiem balstītu medicīnu. 200; 9 (11): 1207-1213.

Chauhan, A. S., Negi, P. S., un Ramteke, R. S. Antioksidanta un antibakteriālas aktivitātes ūdens ekstrakts smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides) sēklām. Fitoterapia 200; 78 (7-8): 590-592.

Chawla, R., Arora, R., Singh, S., Sagar, RK, Sharma, RK, Kumar, R., Sharma, A., Gupta, ML, Singh, S., Prasad, J., Khan, HA , Swaroop, A., Sinha, AK, Gupta, AK, Tripathi, RP, un Ahuja, PS Radioprotective un antioksidantu aktivitāte dalītu izrakstus no ogu Hippophae rhamnoides. J.Med.Food 200; 10 (1): 101-109.

Chen, C., Zhang, H., Xiao, W., Yong, Z. P., un Bai, N. Augstas izšķirtspējas šķidruma hromatogrāfijas pirkstu nospiedumu analīze dažādu izcelsmi smiltsērkšķu ogām. J.Chromatogr.A 6-22-200; 1154 (1-2): 250-259.

Chen, L., Viņš, T., Han, Y., Sheng, JZ, Jin, S., un Jin, MW Pentamethylquercetin uzlabo Adiponektīna izpausmi diferencētu 3T3-L1 šūnām, izmantojot mehānismu, kas iesaistīts PPARgamma kopā ar TNF-alfa un IL-6. Molekulām. 201; 16 (7): 5754-5768.

Cheng, J., Kondo, K., Suzuki, Y., Ikeda, Y., Meng, X., un Umemura, K. nomācošā kopējā flavonus no Hippophae rhamnoides L par trombozes peļu augšstilba artērijas un in vitro trombocītu agregācijas . Dzīve Sci. 4-4-200; 72 (20): 2263-2271.

Degtiareva, I. I., Toteva, Ets, Litinskaia, E. V., Matvienko, A. V., Iurzhenko, N. N., Leonov, L. N., Khomenko, E. V., un Nevstruev, V. P. [pakāpe lipīdu peroksidācijas un E vitamīna līmeni laikā, ārstējot kuņģa čūlu]. Klin Med (Mosk) 199; 69 (7): 38-42.

Dorhoi, A., Dobrean, V., Zahan, M., un Virág, P. modulatora ietekmi vairāku augu ekstrakti par putnu perifēro asins šūnu imūnās atbildes reakciju. Phytother.Res. 200; 20 (5): 352-358.

Dubey, G. P, Agrawal, Aruna, Gupta, B. S, un Udupa, K. N. neiropsiholoģisko adaptācija pēc aukstās stresu reibumā Badriphal (Hippophae rhamnoides L.). Pharmacopsychoecologia. 199; 3 (2): 59-63.

Dubey, G. P., Agrawal, A., un Dixit, S. P. nozīme smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides) uzturēšanā asinsvadu homeostāzes pēc aukstā stresu. Journal of Natural Remedies 200; 3: 36-40.

Eccleston, C., Baoru, Y., Tahvonen, R., Kallio, H., Rimbach, G. H., un Minihane, A. M. ietekme uz antioksidantu bagāts sulas (smiltsērkšķu) par riska faktoriem koronārās sirds slimības cilvēkiem. J Nutr.Biochem. 200; 13 (6): 346-354.

Geetha, S., Ram, M. S., Sharma, S. K., Ilavazhagan, G., Banerjee, P. K., un Sawhney, R. C. Cytoprotective un antioksidantu aktivitāte smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides L.) flavonus pret terc-butil hidroperoksīda izraisīta citotoksicitāti limfocītiem. J.Med.Food 200; 12 (1): 151-158.

Geetha, S., Sai, Ram M., Mongia, SS, Singh, V., Ilavazhagan, G., un Sawhney, RC novērtējums antioksidantu aktivitāti lapu ekstrakta smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides L.) uz hroma (VI) izraisītas oksidatīvo stresu albīnu žurkām. J Ethnopharmacol. 200; 87 (2-3): 247-251.

Geetha, S., Sai, Ram M. Singh, V., Ilavazhagan, G., un Sawhney, R. C. antioksidants un imūnmodulējošu īpašības smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides) – in vitro pētījums. J Ethnopharmacol. 200; 79 (3): 373-378.

Gong M, Liao XY Zhang MS et al. Ietekme kopējā flavonus no Hippopphae rhamnoides L (TFH) par anti-hipertensiju un jutību pret insulīnu. Modern Ķīniešu medicīna Magazine. 200; 9 (14): 1303.

Gorbatsova, J., Lougas, T., Vokk, R., un Kaljurand, M. salīdzinājums saturu dažādu antioksidantiem smiltsērkšķu ogas izmanto CE. Elektroforēze 200; 28 (22): 4136-4142.

Grad, S. C., Muresan, I., un Dumitrascu, D. L. Vispārējo dzeltena āda, ko izraisa augstu devu smiltsērkšķu. Forsch.Komplementmed. 201; 19 (3): 153-156.

Gupta, A., Upadhyay, N. K., Sawhney, R. C., un Kumar, R. poli-zāļu formulēšana paātrina normālu un traucētu diabētisko brūču dzīšanu. Wound.Repair Regen. 200; 16 (6): 784-790.

Gupta, R. un Flora, S. J. S. aizsargājošo iedarbību augļu ekstraktu Hippophae rhamnoides L. pret arsēna toksicitātes Šveices albīnu pelēm. Cilvēka un eksperimentālā Toxicology 200; 25 (6): 285-295.

Gupta, Vanita, Bala, Madhu, Prasad, Jagdish, Singh, Surinder, un Gupta, Manish. Lapām Hippophae rhamnoides Novērst garšas nepatikas in Gamma-apstaroti žurkām. (Ietver abstrakta). Journal of uztura bagātinātājiem 201; 8 (4): 355-368.

Gutzeit, D., Baleanu, G., Winterhalter, P., un Jerz, G. noteikšana apstrādes ietekmi un uzglabāšanas stabilitātes vitamīnu K1 (Phylloquinone) ar smiltsērkšķu ogas (Hippophae rhamnoides L. ssp. Rhamnoides) un saistītie produkti . J.Food Sci. 200; 72 (9): C491-C497.

Gutzeit, D., Monch, S., Jerz, G., Winterhalter, P., un Rychlik, M. Folātu saturs smiltsērkšķu ogām un līdzīgu produktu vairumtirdzniecība (Hippophae rhamnoides L. ssp rhamnoides.): LC-MS / MS noteikšana no folātu vitamer stabilitāti ietekmē apstrādes un uzglabāšanas ar stabilu izotopu atšķaidīšanas testu novērtēta. Anal.Bioanal.Chem. 200; 391 (1): 211-219.

Gutzeit, D., Winterhalter, P., un Jerz, G. piemērošana sagatavošanās ātrgaitas counter-kārtējā hromatogrāfijas / electrospray jonizācijas masspektrometriju par ātru pārbaudi un frakcionējot polifenolu. J.Chromatogr.A 11-16-200; 1172 (1): 40-46.

Han ĀP, Zhang GT Shang MS. Kā kopējais flavonus par Hippopphae rhamnoides L (TFH) darbs, uzlabojot kreisā kambara mugurējās sieniņu biezumu pacientiem ar hipertensiju. China Eastern un Rietumu medicīna žurnāls. 200; 21 (3): 215.

Hibasami, H., Mitani, A., Katsuzaki, H., Imai, K., Yoshioka, K., un Komiya, T. izolēšana piecu veidu flavonol no smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides) un apoptozes ierosināšanu, ko daži no flavonols cilvēku promyelotic leikēmijas HL-60 šūnām. Int J Mol.Med 200; 15 (5): 805-809.

Jain, M., Ganju, L., Katiyal, A., Padwad, Y., Mishra, KP, Chanda, S., Karan, D., Yogendra, KM, un Sawhney, RC ietekme Hippophae rhamnoides lapu ekstraktu pret Denges vīrusu infekcija cilvēka asinīm iegūtu makrofāgos. Phytomedicine. 200; 15 (10): 793-799.

Järvinen, R. L., Larmo, P. S., Setala, N. L., Yang, B., Engblom, J. R., Viitanen, M. H., un Kallio, H. P. ietekme mutiskā smiltsērkšķu eļļa asaru kino taukskābju cilvēkiem ar sausās acs. Radzene 201; 30 (9): 1013-1019.

Jedra, M., Starski, A., Gawarska, H., un Sawilska-Rautenstrauch, D. [Benzo (a) pirēna piesārņojums augu eļļām]. Rocz.Panstw.Zakl.Hig. 200; 59 (2): 131-138.

Kasparaviciene, G., Briedis, V., un Ivanauskas, L. [ietekme smiltsērkšķu eļļas ražošanas tehnoloģija par savu antioksidantu darbību]. Medicina 200 (Kaunas.); 40 (8): 753-757.

Khamraev, A. K. un Kalmykova, A. S. [sekas Hippophae rhamnoides eļļas uz lipīdu koncentrāciju serumā, T-, B- un O-limfocītu akūtas pneimonijas maziem bērniem]. Pediatriia. 198; (9): 75.

Koyama, T., Taka, A., un Togashi, H. ietekme uz augu izcelsmes zāles, Hippophae rhamnoides, par sirds un asinsvadu funkcijas un koronāro microvessels šajā spontāni hipertensiju insults tendētas žurkām. Clin.Hemorheol.Microcirc. 200; 41 (1): 17-26.

Kwon, D. J., Bae, Y. S., Ju, S. M., Goh, A. R., Choi, S. Y., un parks, J. Casuarinin nomāc TNF-alfa izraisīta ICAM-1 izteiksmi, izmantojot blokādes NF-kappaB aktivizāciju HaCaT šūnās. Biochem.Biophys.Resmun. 6-17-201; 409 (4): 780-785.

Lan, K., Viņš, J. L., Tian, ​​Y., Tan, F., Jiang, X. H., Wang, L., un Ye, L. M. Intra-garšaugu farmakokinētika mijiedarbība starp quercetin un isorhamentin. Acta Pharmacol.Sin. 200; 29 (11): 1376-1382.

Larmo, PS, Yang, B., Hurme, SA, Alin, JA, Kallio, HP, Salminen, EK, un Tahvonen, RL ietekme zemas devas smiltsērkšķu ogu par cirkulācijas koncentrācijas holesterīna, triglicerīdu un flavonols veseliem pieaugušajiem. Eur.J.Nutr. 200; 48 (5): 277-282.

Lehtonen, HM, Järvinen, R., Linderborg, K., Viitanen, M., Venojarvi, M., Alanko, H., un Kallio, H. ēšanas hiperglikēmija un insulīna reakciju ietekmē smiltsērkšķi (Hippophae rhamnoides ssp. Turkestanica ) ogu un tās etanolā šķīstošos metabolīti. Eur.J.Clin.Nutr. 201; 64 (12): 1465-1471.

Lehtonen, HM, Lehtinen, O., Suomela, JP, Viitanen, M., un Kallio, H. flavonol glikozīdi no smiltsērkšķiem (Hippophae rhamnoides ssp. Sinensis) un brūkleņu (brūklene) ir bioloģiski cilvēkiem un monoglucuronidated par izdalīšanās. J.Agric.Food Chem. 1-13-201; 58 (1): 620-627.

Li, G., Zeng, X., Xie, Y., Cai, Z., Moore, JC, Yuan, X., Cheng, Z., un Ji, G. Farmakokinētiskās īpašības isorhamnetin, kaempferol un quercetin pēc iekšķīgas zondi no kopējā flavonus no Hippophae rhamnoides L. žurkām, izmantojot UPLC-MS metodi. Fitoterapia 201; 83 (1): 182-191.

Liao XY, Zhang MS Wang WW et al. Ietekme kopējā flavonus no Hippopphae rhamnoides L (TFH) par oglekļa monoksīda ražošanu priekškambaru hipertensijas pacientiem. Rietumu Ķīna Medicine. 200; 20 (2): 247-248.

Linderborg, K. M., Lehtonen, H. M., Järvinen, R., Viitanen, M., un Kallio, H. Šķiedras un polifenoli, kas smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides) ekstrakcijas atlikumi aizkavēt pēc ēšanas lipemia. Int.J.Food Sci.Nutr. 201; 63 (4): 483-490.

Liu, Z. R., Zhang, Q., Yang, Y. M., Guan, H., un Liu, F. M. [Izmaiņas Proteomic spektru no kopējām flavonus no Hippophae rhamnoides par miokarda aizsardzību]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 200; 33 (9): 1060-1063.

Manea, S., Mazilu, E., Ristea, C., Setnic, S., Popesku, M., un et al. Salīdzinošā noteikšana dažu antioksidantu smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides) lapas, augļi, sulas, eļļas un naftas ieguves atliekas. Farmacia (Rumānija) 200; 54: 97-103.

Mansurova, I. D., Linchevskaia, A. A., Molchagina, R. P., un Bobodzhanova, M. B. [Oleum Hippophae, stabilizatoru bioloģisko membrānu]. Farmakol Toksikol. 197; 41 (1): 105-109.

McDougall, G. J., Ross, H. A., Ikeji, M., un Stewart, D. ogu ekstrakti izrādīt dažādus antiproliferatīvu iedarbību pret dzemdes kakla un resnās zarnas vēža šūnu kultūrās in vitro. J.Agric.Food Chem. 5-14-200; 56 (9): 3016-3023.

Mishra, K. P., Chanda, S., Karan, D., Ganju, L., un Sawhney, R. C. Effect of smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides) flavone uz imūnsistēmu: in-vitro pieeja. Phytother.Res. 200; 22 (11): 1490-1495.

Nemes-Nagy, E., Szocs-Molnar, T., Dunca, I., Balogh-Samarghitan, V., Hobai, S., Morar, R., Pusta, DL, un Craciun, EK ietekme uztura bagātinātāju, kas satur melleņu un smiltsērkšķu koncentrēties uz antioksidantu jaudu 1. tipa cukura diabēta bērniem. Acta Physiol Hung. 200; 95 (4): 383-393.

Ņikitins, V. A., Chistiakov, A. A., un Bugaeva, V. I. [Terapeitiskās endoskopija kombinētajā terapijā kuņģa čūlu]. Khirurgiia (Mosk) 198; (4): 33-35.

Nikulin, AA, Iavorskii, an, Petrovs, VK, Tishkin, VS, un Rachkov, AK [Ietekme smiltsērkšķu, suņu roze un spermas eļļas, sagatavošana “Spedian-2M” uz vairākiem rādītājiem ogļhidrātu metabolismu un koncentrācijai elektrolītu šajā audi žurkām un jūrascūciņām]. Farmakol.Toksikol. 197; 40 (1): 61-66.

Olziikhutag, A. [salīdzinošs pētījums par ietekmi Hippophae un saulespuķu eļļas par pacientiem ar koronāro aterosklerozi]. Kardiologiia. 196; 9 (4): 78-82.

Padmavathi, B., Upreti, M., Singh, V., Rao, A. R., Singh, R. P., un Rath, P. C. Chemoprevention ar Hippophae rhamnoides: ietekme uz tumorigenesis, II fāze un antioksidantu fermentus, un IRF-1 transkripcijas faktors. Nutr.Cancer 200; 51 (1): 59-67.

Padwad, Y., Ganju, L., Jain, M., Chanda, S., Karan, D., Kumar, Banerjee P., un Chand, Sawhney R. ietekme lapu ekstrakts smiltsērkšķu par lipopolisaharīda izraisīta iekaisuma reakcija peļu makrofāgi. Int.Immunopharmacol. 200; 6 (1): 46-52.

Pang, X., Zhao, J., Zhang, W., džuanu, X., Wang, J., Xu, R., Xu, Z., un Qu, W. antihipertensīvā iedarbība kopējā iegūst no sēklu atlieku flavonus Hippophae rhamnoides L. in saharozes-baro žurkām. J.Ethnopharmacol. 5-8-200; 117 (2): 325-331.

Prakash, H., Bala, M., Ali, A., un Goel, H. C. modifikācija gamma starojuma izraisīta reakcija peritoneālās makrofāgu un splenocytes ar Hipophae rhamnoides (RH-3) pelēm. Žurnāls Farmācijas un farmakoloģijas (Anglija) 200; 57: 1065-1072.

Purushothaman, J., Suryakumar, G., Shukla, D., Malhotra, AS, Kasiganesan, H., Kumar, R., Chand, SR un Chami, A. modulatora sekām smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides L.) in hypobaric hipoksija izraisīta smadzeņu asinsvadu traumas. Brain Res.Bull. 9-24-200;

Raghavan AK, Raghavan SK, Khanum F, Shivanna N, un Singh BA. Ietekme smiltsērkšķu lapas balstīta zāļu formulēšana par heksahlorcikloheksāna – izraisītas oksidatīvo stresu žurkām. Journal of uztura bagātinātājiem 200; 5 (1): 33-46.

Saggu, S. un Kumar, R. Effect of smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides) lapu ūdens un etanola ekstrakti par izvairīšanos mācīšanos stresa izturības veikšanai žurku laikā: no devas atkarīgā pētījumā. Phytother.Res. 200; 22 (9): 1183-1187.

Saggu, S. un Kumar, R. Iespējamais mehānisms iedarbības aukstuma, hipoksija un savaldīšanas laikā adaptogenic aktivitāti smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides) (C-H-R) stresa izraisītas hipotermija un pēc stresa atveseļošanās žurkām. Pārtikas Chem.Toxicol. 200; 45 (12): 2426-2433.

Saggu, S., Divekar, H. M., Gupta, V., Sawhney, R. C., Banerjee, P. K., un Kumar, R. adaptogenic un drošuma novērtēšana smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides) lapu ekstrakts: no devas atkarīga pētījums. Food Chem Toxicol 200; 45 (4): 609-617.

Seeram, N. P. Berry augļi: sastāva elementi, bioķīmiskās aktivitātes, un to uzņemšanu ietekme uz cilvēka veselību, veiktspēju un slimībām. J.Agric.Food Chem. 2-13-200; 56 (3): 627-629.

Seven, B., Varoglu, E., Aktas, O., Sahin, A., Gumustekin, K., Dane, S., un Suleyman, H. Hippophae rhamnoides L. un dekspantenols-bepanthene uz asins plūsmu pēc eksperimentāliem ādas apdegumiem žurkām, izmantojot 133Xe attīrīšanas metode. Hell.J.Nucl.Med. 200; 12 (1): 55-58.

Sharma, UK, Sharma, K., Sharma, N., Sharma, A., Singh, HP, un Sinha, AK Mikroviļņu-palīdz efektīvu ieguvi dažādās Hippophae rhamnoides par salīdzinošo novērtēšanu antioksidantu aktivitāti un daudzuma tā fenola vēlētāji ar apgrieztās fāzes augstas izšķirtspējas šķidruma hromatogrāfiju (RP-HPLC). J.Agric.Food Chem. 1-23-200; 56 (2): 374-379.

Saule, B., Zhang, P., Qu, W., Zhang, X., džuanu, X., un Yang, H. [Pētījums par ietekmi flavonoīdus no naftas noņem sēklu Hippophae rhamnoides par izraisošo apoptozes cilvēka hepatomu šūna]. Zhong.Yao Cai. 200; 26 (12): 875-877.

Suomela, J. P., Ahotupa, M., Yang, B., Vasankari, T., un Kallio, H. absorbcija flavonols iegūti no smiltsērkšķiem (Hippophae rhamnoides L.) un to ietekmi uz jaunajām riska faktoriem sirds un asinsvadu slimības cilvēkiem. J Agric Food Chem 9-20-200; 54 (19): 7364-7369.

Teng, B. S., Lu, Y. H., Wang, Z. T., Tao, X. Y., un Wei, D. Z. In vitro pretvēža aktivitāti isorhamnetin izolēta no Hippophae rhamnoides L. pret BEL-7402 šūnām. Pharmacol Res 200; 54 (3): 186-194.

Thumm, E. J., Stoß, M., BAYERL, C., un Schurholz, T. H. randomizētā pētījumā studēt efektivitāti par 20% un 10% Hippophae rhamnoides saturošu krēmu pacienti izmanto ar vieglu vai vidēji atopisko dermatītu. AKTUELLE dermatologie 200; 26 (8-9): 285-290.

Tiitinen, K. M., Hakala, M. A., un Kallio, H. P. kvalitātes komponenti smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides) šķirnēm. J Agric.Food Chem. 3-9-200; 53 (5): 1692-1699.

Tsimmerman, SGS un Mikhailovskaia, L. V. [sekas smiltsērkšķu eļļas dažādos pathophysiologic mehānismiem un kursu peptiskas čūlas]. Klin.Med (Mosk) 198. 65 (2): 77-82.

Vijayaraghavan, R., Gautam, A., Kumar, O., Pant, SC, Sharma, M., Singh, S., Kumar, HT, Singh, AK, Nivsarkar, M., Kaushik, MP, Sawhney, RC, Čaurasija, OP, un Prasad, GB aizsardzības efekts etanola un ūdens ekstraktiem smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides L.) pret toksisko ietekmi sinepju gāzi. Indijas J Exp Biol 200; 44 (10): 821-831.

Vlasov, V. V. [Hippophae eļļa, ārstējot ādas virsējās daļas apdegumus]. Vestn.Dermatol Venerol. 197; 44 (6): 69-72.

Wang MH Džu F Lu M et al. Ietekme kopējā flavonus no Hippopphae rhamnoides L par nieru funkciju pacientiem ar hipertensiju. Ķīnas zinātnes. 200; 5 (6): 447-448.

Wang, Z. Y., Luo, X. L., un viņš, C. P. [vadība apdegumu brūces ar Hippophae rhamnoides eļļu]. Nan.Fang Yi.Ke.Da Xue.Xue.Bao. 200; 26 (1): 124-125.

Xing, J. F., Hou, J. Y., Dong, Y. L., un Wang, B. W. Ietekme uz kuņģa sekrēciju un anti-kuņģa čūlas darbības smiltsērkšķu celulozes eļļu žurkām. Journal of China Farmācijas (Ķīna) 200; 14: 461-463.

Xing, J., Yang, B., Dong, Y., Wang, B., Wang, J., un Kallio, HP sekas smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides L.) sēklas un mīkstumu eļļas uz eksperimentāliem modeļiem, kuņģa čūlas žurkām. Fitoterapia 200; 73 (7-8): 644-650.

Xu WH, Chen J Deng ZT. Salīdzinājums starp kopējiem flavonus no Hippopphae rhamnoides L (TFH) un kaptoprilu par antihipertensīvu efektu. Ķīna General Medicine. 200; 1 (12): 903-904.

Xu, X., Xie, B., Pan, S., Liu, L., Wang, Y., un Chen, C. Ietekme smiltsērkšķu procyanidins par dziedināšanu šajā žurku kuņģī etiķskābes izraisītu bojājumu. Asia Pac.J.Clin.Nutr. 200; 16 Suppl 1: 234-238.

Yang, B., Kalimo, K. O., Mattila, L. M., Kallio, S. E., Katajisto, J. K., Peltola, O. J., un Kallio, H. P. ietekme uztura papildināšana ar smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides) sēklu un celulozes eļļu par atopisko dermatītu. J Nutr.Biochem. 199; 10 (11): 622-630.

Yang, B., Kalimo, KO, Tahvonen, RL, Mattila, LM, Katajisto, JK, un Kallio, HP ietekme uztura papildināšana ar smiltsērkšķiem (Hippophae rhamnoides) sēklas un mīkstumu eļļu uz ādas glycerophospholipids pacientu taukskābju sastāvu ar atopisko dermatītu. J Nutr.Biochem. 200; 11 (6): 338-340.

Yasukawa, K., Kitanaka, S., Kawata, K., un Goto, K. pretaudzēju stimulatori fenolus un triterpēnu no Hippophae rhamnoides. Fitoterapia 200; 80 (3): 164-167.

Zeb, A. anticarcinogenic potenciāls lipīdu no Hippophae – pierādījumus no nesenās literatūrā. Āzijas Pac.J.Cancer Prev. 200; 7 (1): 32-35.

Zhang XJ, Zhang MS Wang JL et al. Ietekme kopējā flavonus no Hippopphae rhamnoides L (TFH) par hipofīzi. 2001: 32 (4): 547. Sičuaņas University Medicine. 200; 32 (4): 547.

Zhang, M. S. [Kontroles pētījums flavonoīdus no Hippophae rhamnoides L., ārstējot sirds išēmisko slimību]. Zhonghua Xin.Xue.Guan.Bing.Za Zhi. 198; 15 (2): 97-99.

Zhang, P., Mao, YC, Saule, B., Qian, M., un Qu, WJ [izmaiņas apoptozes saistītu gēnu ekspresijas cilvēka krūts karcinoma šūnu līnijas Bcap-37 izraisīta ar flavonoīdi no sēklām, atlieku Hippophae rhamnoides L]. Ai.Zheng. 200; 24 (4): 454-460.

Zhang, W., Zhao, J., Wang, J., Pang, X., Džuanu, X., Zhu, X., un Qu, W. hipoglikemizējošus efekts ūdens ekstrakts smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides L.) sēklu atlikumi in streptozotocīna inducētās diabētiskās žurkas. Phytother.Res. 201; 24 (2): 228-232.

Zhang, X. Zhang M. Gao Z. Wang J. un Wang Z. Ietekme kopējā flavonus no Hippophae rhamnoides L. par simpātiskās aktivitātes hipertensiju. Hua Xi.Yi.Ke.Da.Xue.Xue.Bao 200; 32 (4): 547-550.

Zhang, X., Zhang, M., Gao, Z., Wang, J., un Wang, Z. [ietekme kopējā flavonus no Hippophae rhamnoides L. par simpātiskās aktivitātes hipertensijas]. Hua Xi.Yi.Ke.Da.Xue.Xue.Bao. 200; 32 (4): 547-550.

Zhao, X., Zhang, Y., Meng, X., Yin, P., Deng, C., Chen, J., Wang, Z., un Sju, G. ietekme tradicionālā ķīniešu medicīna sagatavošanas Xindi mīkstās kapsulas par žurku modeli akūtu asins stāzi: urīnceļu metabonomics izpēti, pamatojoties uz šķidruma hromatogrāfijas masas spektrometriju. J.Chromatogr.B Analyt.Technol.Biomed.Life Sci. 10-1-200; 873 (2): 151-158.

Zhu F Hu CY Huang P et al. Ietekme kopējā flavonus no Hippopphae rhamnoides L. uz artherial hipertensija. Ķīna New Narkotiku un klīnika 200; 23 (8): 501-503.

Zhu, F., Zhang, M. S., un Wang, J. L. inhibitora iedarbības kopējā flavonus no Hippophae rhamnoides L par angiotenzīna konvertējošā enzīma no truša. Ķīnas Journal of Clinical Pharmacy (Ķīna) 200; 9: 95-98.

Amosova EN, Zueva EP, Razina TG, et al. [Par jauno anti-čūlas aģenti no augiem Sibīrijā un Tālajos Austrumos meklēšanu]. Eksp Klin Farmakol 199; 61: 31-5.

Changshun L, Xinming C, Fenrong W, et al. [Klīniskā novērošana par atviļņa ezofagītu apstrādāts ar smiltsērkšķu eļļa]. Hippophae 199; 9: 40-1.

Cheng TJ, Pu JK, Wu LW, et al. [Iepriekšējs pētījums par Aknu un aizsargājošu darbību sēklu eļļas Hippophae rhamnoides L. (AP) un mehānismu darbību]. Chung Kuo Chung Yao Tsa Chih 199; 19: 367-70, 384.

Cheng TJ. [Aizsardzības rīcība sēklu eļļa Hippophae rhamnoides L. (AP) pret eksperimentālā aknu bojājumu pelēm]. Chung Hua Yu Fang es Hsueh Tsa Chih 199; 26: 227-9.

Gao ZL, Gu XH, Cheng FT, Jiang FH. Ietekme smiltsērkšķi par aknu fibrozi: klīniskā pētījumā. World J Gastroenterol 200; 9: 1615-1617.

Gengquan Q, Xiang Q. [klīniskais ziņojums par terapijas ar smiltsērkšķu eļļa softgels par peptiskas čūlas 30 gadījumos]. Hippophae 199; 10: 39-41.

Gutzeit D, Baleanu G, Winterhalter P, Jerz G. C vitamīna saturs smiltsērkšķu ogas (Hippophaà «rhamnoides L. ssp rhamnoides.) Un saistītie produkti: kinētisks pētījums par uzglabāšanas stabilitāti un noteikšana apstrādes ietekmi. J Food Sci 200; 73: C615-20.

Ianev E, Radev S, Balutsov M, et al. [Par izrakstu smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides L.) ietekme uz dziedināšanu eksperimentālo ādas brūcēm žurkām]. Khirurgiia (Sofiia) 199; 48: 30-3.

Johansson AK, Korte H, Yang B, et al. Smiltsērkšķu ogu eļļa kavē trombocītu agregāciju. J Nutr Biochem 200; 11: 491-5 ..

Kallio H, Yang B, Peippo P. ietekme dažādas izcelsmes un novākšanas laika C vitamīna, tokoferolu un tokotrienolu jo smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides) ogām. J Agric Food Chem 200; 50: 6136-42 ..

Larmo P Alin J, Salminen E, et al. Ietekme smiltsērkšķu ogu par infekciju un iekaisumu: a dubultmaskētā, randomizētā, placebo kontrolētā pētījumā. Eur J Clin Nutr 200; 62: 1123-1130.

Larmo PS, Järvinen RL, Setala NL, et al. Oral smiltsērkšķu eļļa vājina asaru filmu osmolaritāti un simptomu mazināšanai cilvēkiem ar sausās acs. J Nutr 201; 140: 1462-8.

Lehtonen, HM, Suomela, JP, Tahvonen, R., Yang, B., Venojarvi, M., Viikari, J., un Kallio, H. Dažādas ogas un ogu frakcijas ir dažādas, bet nedaudz pozitīva ietekme uz saistītajiem mainīgajiem vielmaiņas slimības, lieko svaru un aptaukošanos sievietēm. Eur J Clin Nutr 201; 65 (3): 394-401.

Li Y, Liu H. novēršana audzēja ražošanas žurkām baro Aminopyrine plus nitrītu ar smiltsērkšķu sulu. IARC Sci Publ 199; 105: 568-70.

Li, Y., Xu, C., Zhang, Q., Liu, J. Y., un Tan, R. X. In vitro pret Helicobacter pylori darbība 30 ķīniešu augu izcelsmes zāles, ko lieto, lai ārstētu čūlas slimības. J Ethnopharmacol 4-26-200; 98 (3): 329-333.

Suomela JP, Ahotupa M, Yang B, et al. Uzsūkšanās flavonols iegūti no smiltsērkšķiem (Hippophaà «rhamnoides L.) un to ietekmi uz jaunajām riska faktoriem sirds un asinsvadu slimības cilvēkiem. J Agric Food Chem 200; 54: 7364-9.

Wang Y, Lu Y, Liu X, et al. [Aizsardzības efekts Hippophae rhamnoides L. uz hiperlipidēmija seruma kultivētās gludās muskulatūras šūnas vitro]. Chung Kuo Chung Yao Tsa Chih 199; 17: 601, 624-6.

Weiss RF. Augu izcelsmes zāles. 5th ed. Beaconsfield, UK: Beaconsfield Publishers SIA, 1998.

Xiao M, Yang Z, Džiu M, et al. [S antigastroulcerative aktivitāte no beta-sitosterola-beta-D-glikozīds, un tās aglycone žurkām]. Hua Hsi I Ko Ta Hsueh Hsueh Pao 199; 23: 98-101.

Zeb A. Chemical un uztura sastāvdaļas smiltsērkšķi. Pakistāna Vēstnesis Nutrition 200; 3: 99-106.

Zhang Maoshun, et al. Ārstēšana sirds išēmiskās slimības, flavonoīdus no Hippophae rhamnoides. Ķīnas Vēstnesis Kardioloģijas 198; 15: 97-9.

Zhongrui L, Shuzhen T. [klīniskā novērošana par ārstniecisku iedarbību mutiskā smiltsērkšķu sēklu eļļas par vēzi ar ķīmijterapiju]. Hippophae 199; 6: 39-41.

Dabas Zāļu Visaptveroša Database Patērētāju versija. redzēt Dabas Zāļu visaptverošu datubāzi profesionālo versiju. ÂTherapeutic Research fakultāte 2009.

Ex. Žeņšeņs, C vitamīns, Depresija