šizofrēnija

Daži cilvēki, kas ļaunprātīgi narkotikas simptomi līdzīgi šizofrēniju. Tāpēc, cilvēki ar šizofrēniju var sajaukt ar cilvēkiem, kuri cieš no narkotikām. Lielākā daļa pētnieku netic, ka vielu lietošana izraisa šizofrēniju. Taču cilvēki, kas ir šizofrēnijas ir daudz vairāk iespējams, ir viela vai alkohola lietošanas problēma nekā iedzīvotāju.

Atkarība no nikotīna ir visizplatītākais vielu ļaunprātīgu izmantošanu cilvēkiem ar šizofrēniju. Tie ir atkarīgi no nikotīna pie trīs reizes likmi iedzīvotāju (75-90 procentiem, salīdzinot ar 25-30 procentiem).

Attiecības starp smēķēšanu un šizofrēniju ir sarežģīta. Cilvēki ar šizofrēniju, šķiet, brauc smēķēt, un pētnieki ir izpētīt, vai ir bioloģisks pamats šo vajadzību. Papildus tās zināmajiem veselības apdraudējumiem, vairāki pētījumi ir atklājuši, ka smēķēšana var antipsihotiskie līdzekļi ir mazāk efektīvi.

Atmest smēķēšanu, var būt ļoti grūti, lai cilvēki ar šizofrēniju, jo nikotīns izņemšana var radīt savus psihozes simptomi pasliktinās, bet. Atmest stratēģijas, kas ietver nikotīna aizvietošanas metodes var būt vieglāk pacientiem rīkoties. Ārsti, kas ārstē cilvēkus ar šizofrēniju vajadzētu skatīties savu pacientu reakcija uz antipsihotisko medikamentu uzmanīgi, ja pacients nolemj sākt vai pārtraukt smēķēšanu.

 Publiskā informācija no ASV Nacionālais Veselības institūts

Valsts institūts Garīgās veselības: Šizofrēnija – Kas Par Substance Abuse?