sinusīts (deguna blakusdobumu infekcija): pazīmes un simptomi, cēloņi un ārstēšana

Sinus infekcija

Sāpes pieres vai starp acīm? Upper zobu sāpes? Sejas sajūta pilnībā, deguns aizlikts un pārslogotas? Jums var būt kopīgu sūdzību, kas nosūta daudzus cilvēkus ārsta birojs: sinusa nepatikšanas.

Deguna blakusdobumu ir gaisa telpas jūsu galvaskauss izklāta ar gļotādu. Lielākā daļa cilvēku ir četri komplekti deguna blakusdobumu

Deguna blakusdobumu ir kā pirkstu nospiedumi; everybody s ir atšķirīgas. Daži cilvēki nav frontālās sinusu vai tikai vienu.

Tiny, matu līdzīgas struktūras sauc skropstas (palielināts šeit) palīdzētu pārvietot gļotas pāri sinusa membrānām un uz izeju. Visas jūsu sinusa dobumu savienojumu ar savu degunu, lai atļautu brīvu gaisa apmaiņu un gļotas. Infekcijas vai alerģijas veikt deguna blakusdobumu audi iekaisusi, sarkana, un pietūkušas. Ka sauc sinusīts.

Sinusīts parasti sākas ar iekaisumu izraisīja aukstā, alerģijas uzbrukums, vai kairinoša. Bet tas var nebeidzas tur. Saaukstēšanās, alerģijas, un kairinātāji padarīt sinusa audi uzbriest.

Sinusīts izraisa daudzus simptomus. Lielākā daļa cilvēku ir aizlikts deguns un sāpes vai spiediens vairākās vietās ap sejas vai zobiem. Tur parasti ir deguna izdalījumi, kas var būt dzeltena, zaļa, vai skaidrs. Citi simptomi var būt nogurums, samazināts ožu un / vai garšas, klepus, sāpes kaklā, slikta elpa, galvassāpes, sāpes noliecoties uz priekšu, un drudzis.

Zilās zonas šajā krāsu pastiprinātu MRA šovs sabiezē gļotādas abās augšžokļa deguna blakusdobumu. Iekaisums blakusdobumu dobumā, kas ilgst vairāk nekā trīs mēnešus, ir hronisks sinusīts. Lai gan baktērijas bieži kolonizēt sagrozīto sinusiem, bakteriālas infekcijas nav vienīgais iemesls hronisku sinusīts. Anatomija, alerģijas, polipi, imūndeficītu, un zobu slimības var arī izraisīt hronisku deguna blakusdobumu problēmas.

Kad blakusdobumu paliek iekaisums, deguna blakusdobumu membrānas var sabiezēt un uzbriest. Pietūkums var būt pietiekami būtisks, lai radītu vīnogu līdzīgu masu sauc polipi (redzams šeit). Polipi var izbāzt no sinusa nonāk deguna eju un daļēji vai pilnībā bloķēt deguna elpceļu.

Šie aerosoli atvērt pietūkums deguna eju un ļauj jūsu blakusdobumu notecēt. Tas var būt noderīgi, jo īpaši laikā no sliktākajiem dienās aukstu vai laikā gaisa satiksmi. Bet jums vajadzētu izmantot šīs zāles tikai uz dažām dienām. Pēc tam, tur ir kick-back efektu, padarot savu deguna ejas uzbriest slēgts vēlreiz. Tūsku nav indicēts ilgstošai lietošanai. Mutiskus tūsku var palīdzēt, bet ir arī blakusparādības. Labāki risinājumi akūtiem deguna blakusdobumu simptomi: deguna steroīdu aerosolu vai sālsūdens aerosolu vai mazgāšana. Ja simptomi saglabājas, sazinieties ar ārstu. Hroniskas sinusa simptomus var izraisīt atkāpies starpsienu vai citu ārstējamas stāvoklī.

Saaukstēšanās ir vīrusu infekcija. Saaukstēšanās var izraisīt sinusīts simptomi, bet tie parasti skaidrs ar sevi. Antibiotikas nav pret vīrusiem, lai viņi nepalīdzēs sinusa simptomus saaukstēšanās. Aukstā simptomi beidzas septiņas līdz 14 dienas. Parasti, aukstā saistītas sinusīts iet prom tad, too.

Divas frontālie blakusdobumu pierē virs acīm; Divi žokļu deguna blakusdobumu, viens no katra vaiga kaula (tumši trijstūri redzams šajā CAT skenēšanas; Ethmoid blakusdobumu: grupa dobumu aiz tilta NOS; sphenoid deguna blakusdobumu, aiz deguna un apakšā smadzenēm

Keep sinusiem mitru – izmantot Ieplūstot sālsūdenim aerosolus, deguna eļļošanas aerosolus vai deguna apūdeņošanas bieži; Izvairieties no ļoti sausas iekštelpu vidi; Izvairieties no kairinātājiem, piemēram, cigarešu dūmu vai spēcīgu ķīmisku smaku.

Parādīts šeit ir palielināts, krāsu uzlabota tēls rhinovirus patogēna atbild par saaukstēšanās.

Kas var palīdzēt alerģijas saistītu sinusa simptomi ir apūdeņošanas ar sāls šķīdumu, vai nu ar neti pot vai saspiest pudeli. Kaut gan tur nav pierādījumu, viņi palīdz ar deguna blakusdobumu infekcijas, deguna steroīdu aerosoli var palīdzēt dažiem cilvēkiem, kas cieš sinusa simptomus no alerģijām. Antihistamīni var palīdzēt, pārāk, jo īpaši simptomi šķaudīšanu un iesnas.

Dzeltenās vai zaļās gļotas var nozīmēt bakteriāla infekcija. Pat tad, akūts bakteriāls sinusīts parasti precizētas in septiņas līdz 14 dienas – bez antibiotiku terapijas. Bet, ja jūs pastāvīgi sajūta sliktāk un simptomi ir noturīgas un smagas, vai ja jums ir drudzis, ir pienācis laiks, lai apmeklētu ārstu.

Hronisks sinusīts ir ļoti grūti ārstēt. Pirmais solis ir kontrolēt riska faktori, piemēram, vides kairinātājiem likvidēt. Par simptomu atvieglojumu, ārsti bieži izrakstīt deguna steroīdu aerosolus vai antibiotikas, bet neviena no tām nav pierādīts strādāt visaptverošus pētījumus. Ķirurģija – funkcionāls endoskopiska ķirurģija sinusa vai Fess – piedāvā vismaz mērenu reljefu – taču tas nav paredzēts kā pirmās izvēles terapija hronisku sinusīts.

Tikai slānis kaulu atdala jūsu sinusu no jūsu smadzenēm. Ja blakusdobumu infekcija iet caur kaulu, tā var inficēt odere no smadzeņu – meningīts – vai pat smadzenes pati. Abas problēmas ir bīstamas dzīvībai. Blakusdobumu infekcija var izplatīties arī uz orbītā acs, izraisot infekciju ap acīm un, iespējams aklumu. Mazāk smagas komplikācijas ir astmas lēkmes un smaržas vai garšas zudumu.

Nav pārliecināts, ka veids, kā izvairīties vai nu akūtu vai hronisku sinusīts. Bet šeit ir dažas lietas, kas var palīdzēt