simptomi un cēloņi – sekundāra hipertensija

Tāpat kā primāro hipertensija, sekundāra hipertensija parasti nav īpašas pazīmes vai simptomi, pat ja jūsu asinsspiediens ir sasniegusi bīstami augstu līmeni.

simptomi

cēloņi

Ja jums ir diagnosticēta ar augstu asinsspiedienu, kam ir kāda no šīm pazīmēm var nozīmēt Jūsu stāvokli ir sekundāra hipertensija

Ja Jums ir stāvoklis, kas var izraisīt sekundāro hipertensiju, jums var būt nepieciešams jūsu asinsspiediens jāpārbauda biežāk. Jautājiet savam ārstam, cik bieži ir jāpārbauda jūsu asinsspiediens.

riska faktori

Vairāki apstākļi var izraisīt sekundāro hipertensiju. Tie ietver

komplikācijas

Renovaskulāra hipertensija. Šī hipertensijas veids izraisa sašaurinājums (stenoze) viena vai abu artēriju ved uz nierēm.

Tas bieži izraisa paša veida taukskābju plāksnes, kas var bojāt koronārās artērijas (aterosklerozi) vai atsevišķu stāvoklis, kad muskuļu un šķiedru audi no nieru artērijas sienas sabiezēt un nocietināt gredzenos (fibromuscular displāzija). Renovaskulāra hipertensija var izraisīt neatgriezeniskus nieru bojājumus.

Miega apnoja. Šajā stāvoklī, bieži ir raksturīga smaga krākšana, elpošanas atkārtoti apstājas un sāk miegā, izraisa jums nav iegūt pietiekami daudz skābekļa.

Nesaņemu pietiekami daudz skābekļa, var sabojāt gļotādu asinsvadu sienām, kas var padarīt jūsu asinsvadi mazāk efektīvi regulē asinsspiedienu. Bez tam, miega apnoja cēloņi daļa no nervu sistēmu, lai būtu hiperaktīva un atbrīvot dažas ķīmiskas vielas, kas palielina asinsspiedienu.

Aptaukošanās. Kā jūs svarā, summa asins cirkulē caur jūsu organismā palielinās. Tas rada papildu spiedienu uz jūsu artēriju sienām, palielinot savu asinsspiedienu.

Liekais svars bieži ir saistīta ar sirds ritma pieaugumu un samazināt jaudu asinsvadu transportēt asinis. Turklāt, tauku slānis var atbrīvot ķīmiskas vielas, kas paaugstina asinsspiedienu. Visi šie faktori var izraisīt hipertensiju.

Zāles un papildinājumi. Dažādas recepšu medikamentiem – piemēram, pretsāpju, kontracepcijas tabletes, antidepresanti un narkotiku lieto pēc orgānu pārstādīšanas – var izraisīt vai saasināt augsts asinsspiediens dažiem cilvēkiem.

Over-the-counter tūsku un dažu augu piedevas, arī žeņšeņa, lakrica un ephedra (ma Huang), var būt tādas pašas sekas. Daudzi nelegālās narkotikas, piemēram, kokaīns un metamfetamīns, arī paaugstināt asinsspiedienu.

Lielākais riska faktors, kam sekundāro hipertensiju, kam slimība, kas var izraisīt augstu asinsspiedienu, piemēram, nieru, artēriju, sirds vai endokrīnās sistēmas problēmas.

Sekundārā hipertensija var pasliktināt pamatā veselības stāvoklis jums ir, ka ir izraisa jūsu augstu asinsspiedienu. Ja jums nav saņemt ārstēšanu, sekundāra hipertensija var būt saistīta arī ar citām slimībām, piemēram,

Metaboliskā sindroma. Šis sindroms ir klastera traucējumu Jūsu organisma vielmaiņu – ieskaitot paaugstinātu vidukļa apkārtmērs, augsts triglicerīdu līmenis, zema augsta blīvuma lipoproteīnu (ABL) holesterīna ( “labs” holesterīna), augsts asinsspiediens un augstu insulīna līmeni.

Ja Jums ir augsts asinsspiediens, jūs, visticamāk, ir citas sastāvdaļas metabolo sindromu. Vairāk sastāvdaļas jums ir, jo lielāks jūsu risks saslimt ar diabētu, sirds slimībām vai insultu.