simptomi un cēloņi – metabolo sindromu

Lielākā daļa no traucējumiem, kas saistīti ar metabolo sindromu nav simptomu, lai gan liela vidukļa apkārtmērs ir redzama zīme. Ja cukura līmenis asinīs ir ļoti augsts, iespējams, ir pazīmes un simptomi diabētu – tostarp lielāku slāpes un urinācija, nogurums un redzes traucējumi.

simptomi

cēloņi

Ja jūs zināt, ka jums ir vismaz viens komponents metabolo sindromu, jautājiet savam ārstam vai jums ir nepieciešama testēšana citām sastāvdaļām sindromu.

Metaboliskā sindroma ir cieši saistīta ar lieko svaru vai aptaukošanos un bezdarbību.

riska faktori

Tas ir arī saistīts ar stāvokli, ko sauc insulīna rezistenci. Parasti, jūsu gremošanas sistēma sabojājas pārtikas ēst cukurā (glikozes). Insulīns ir hormons, ko jūsu aizkuņģa dziedzeris, kas palīdz cukurs ievadiet šūnas izmanto kā degvielu.

Ābolu un bumbieru ķermeņa formas

Cilvēkiem ar insulīna rezistenci, šūnas nav normāli reaģēt uz insulīnu, un glikoze nevar iekļūt šūnas, kā viegli. Tā rezultātā, glikozes līmenis asinīs pieaug, neskatoties uz jūsu ķermeņa mēģinājums kontrolēt glikozes kuļot vairāk un vairāk insulīna.

Ābolu un bumbieru ķermeņa formas

Cilvēki, kuri ir metabolo sindromu parasti ir ābolu formas struktūras, kas nozīmē, tie ir lielāki waists un veikt daudz svara ap viņu abdomens. Ir doma, ka ar bumbierveida ķermeni – tas ir, kas pārvadā vairāk par savu svaru ap gurniem un kam šaurāku vidukli – nepalielina risku saslimt ar diabētu, sirds slimības un citas komplikācijas metabolo sindromu.

komplikācijas

Šādi faktori palielina jūsu izredzes, ņemot metabolo sindromu

Ņemot metabolo sindromu var palielināt savu risku saslimt