simptomi un cēloņi – krūšu kurvja aortas aneirisma

Krūšu kurvja aortas aneirismas bieži aug lēni un parasti bez simptomiem, padarot tos grūti atklāt. Daži aneirismas nekad plīst. Daudzi sākt mazo un palikt mazi, lai gan daudzi paplašināt laika gaitā. Cik ātri aortas aneirisma var pieaugt, ir grūti prognozēt.

simptomi

Krūšu kurvja aortas aneirisma

Kā krūšu kurvja aortas aneirisma aug, daži cilvēki var pamanīt

Krūšu kurvja aortas aneirisma ir novājināta platība augšējā daļā aortas – galvenais asinsvads, kas baro asinis uz ķermeņa. Aneirismas var attīstīties jebkurā aorta.

Krūšu kurvja aortas aneirisma

Aneirismas var attīstīties jebkurā gar aorta, kas ilgst no savas sirds caur vēdera. Kad viņi parādās augšējā daļā aorta, tos sauc par krūšu kurvja aortas aneirismas. Aneirismas var notikt jebkurā vietā krūšu aorta, tai skaitā augšupejošā aortā pie sirds, aortas arch līknes krūšu aortas un lejupejošu aorta apakšējā daļā, krūšu aorta.

cēloņi

Aneirismas, kas veido apakšējā daļa no jūsu aortas – sauc vēdera aortas aneirismas – ir biežāk nekā krūšu aortas aneirismas. Aneirisma var notikt arī starp augšējo un apakšējo daļu no jūsu aorta. Šis aneirisma veidu sauc thoracoabdominal aneirisma.

Aortas secēšanas un aortas aneirisma

Lielākā daļa cilvēku ar aortas aneirismas nav simptomu, ja ir notikusi asaru (secēšanas) vai plīsums. Plīsumu vai secēšanas ir neatliekamā medicīniskā palīdzība. Jums vajadzētu apmeklēt savu ārstu vai vietējo neatliekamās palīdzības numuru tūlītēju palīdzību.

Aortas secēšanas un aortas aneirisma

Ja aneirisma plīsumiem vai viens vai vairāki slāņi ar artēriju sienu plaisām (sadalīšanas), jūs varat justies

Riska faktori

Ja jums ir ģimenes anamnēzē aortas aneirisma, marfāna sindroms vai citas saistaudu slimības vai divviru aortas vārstuļa, ārsts var ieteikt regulāras ultraskaņas izmeklējumus, lai ekrāna aortas aneirisma.

Faktori, kas var dot ieguldījumu, aneirisma attīstību ietvert

Ģenētiskajiem nosacījumiem. Jaunāki cilvēki ar augšupejošu aortas aneirisma bieži ir ģenētisks cēlonis. Cilvēki, kas dzimuši ar marfāna sindroms, ģenētiska slimība, kas ietekmē saistaudus organismā, ir īpaši apdraudētas no krūšu aortas aneirisma. Tie, ar marfāna sindroms var būt vājums aortas sienas, kas padara viņus vairāk pakļauti aneirisma. Cilvēki ar Marfan sindromu bieži ir atšķirīgas fiziskās īpašības, ieskaitot garš augums, ļoti garām rokām, deformētu krūšu un acu problēmas.

Bez marfāna sindroms, citi saistīti traucējumi, piemēram, Ehlers-Danlos un Loeys-Dietz sindromu, var veicināt krūšu aortas aneirisma. Ēlersa-danlosa sindroms izraisa jūsu ādu, locītavas un saistaudu būt trausla un padara jūsu ādu stiept viegli.

Aortas aneirisma notiek, kad vājais sienā jūsu aortas sāk izspiesties (pa kreisi). Tas var notikt jebkur jūsu aorta. Ņemot aneirisma palielina risku plīsumu vai aortas secēšanas – asaru gļotādas aorta, parādīts attēlā pa labi. Šis attēls rāda krūšu aortas aneirisma.

Aortas aneirisma atšķiras no aortas sadalīšanas. Aortas secēšanas var notikt vienā un tajā pašā vietā, daudzi aneirismas notikt. In aortas atslāņošanās, plīsuma notiek sienā aorta. Tas izraisa asiņošanu un gar aortas sienu un dažos gadījumos pilnīgi ārpus aorta (pārraušanas).

Aortas secēšanas ir dzīvībai bīstama avārijas. Ir svarīgi, lai ārstētu aortas aneirisma, pirms notiek izgriešanu. Ja rodas sadalīšanas, cilvēki joprojām var ārstēt ar operācijas un ārstēšanu, bet viņiem būs lielāks komplikāciju risku.

Krūšu kurvja aortas aneirisma riska faktori ietver

Plīsumi sienas aorta (sadalīšanas) un plīsumu aorta ir galvenās komplikācijas krūšu aortas aneirisma. Ruptured aortas aneirisma var izraisīt dzīvību apdraudošu iekšējo asiņošanu. Kopumā, jo lielāks aneirisma, jo lielāks risks plīsumu.

komplikācijas

Pazīmes un simptomi, kas jūsu krūšu kurvja aortas aneirisma ir pārsprāgt ietvert

Jaunumi, savienojumi un sarunas par savu veselību

Vēl viens aortas aneirismas sarežģījums ir trombu veidošanās. Mazie asins recekļi var attīstīties jomā aortas aneirisma. Ja asins receklis pārtraukumiem zaudēt no iekšējās sienas, aneirisma, tas var nosprostot asinsvadu citur organismā, iespējams, rada nopietnas komplikācijas.

Pleds (& undefinedundefinedcommat; bob270) rakstīja Heart & Blood Veselības Tue, Jun 21 10:24 AM Apskatīt

JudyHooper (& undefinedundefinedcommat; judyhooper) rakstīja Heart & Blood Veselības Wed, Jun 22 05:15 PM View

bibi12 (& undefinedundefinedcommat; bibi12) rakstīja Heart & Blood Veselības piektdienai, Jūn 17 4:00 Apskatīt