simptomi un cēloņi – hipopituitārismu

simptomi

cēloņi

Hipopituitārismu bieži progresīva. Lai gan pazīmes un simptomi var rasties pēkšņi, viņi biežāk rodas pakāpeniski. Dažreiz tās ir smalks un var nepamanīt vairākus mēnešus vai pat gadus.

Pazīmes un simptomi hipopituitārismu atšķirties, atkarībā no tā, kas hipofīzes hormoni ir nepilnīga un cik smaga trūkums ir. Tie var ietvert

Redzēt savu ārstu, ja Jums rodas pazīmes un simptomus, kas saistīti ar hipopituitārismu.

Sazinieties ar savu ārstu, ja atsevišķas pazīmes vai simptomi hipopituitārismu attīstīt pēkšņi vai ir saistītas ar stipras galvassāpes, redzes traucējumi, apjukums vai asinsspiediena pazemināšanās. Šādas pazīmes un simptomi varētu būt pēkšņa asiņošana hipofīzes (hipofīzes apopleksija), kas prasa tūlītēju medicīnisku palīdzību.

Hipofīzes un hipotalāma

Hipofīzes un hipotalāmu atrodas smadzenēs un kontroles hormonu ražošanu.

Endokrīno sistēmu ietilpst hipofīzes, vairogdziedzera, epitēlijķermenīšu, virsnieru dziedzeri, aizkuņģa dziedzeri, olnīcas (sievietēm) un sēkliniekos (vīriešiem).

Hipopituitārismu var būt rezultāts iedzimtu slimību, bet biežāk tā ir iegūta. Hipopituitārismu bieži izraisa audzējs hipofīzē. Kā hipofīzes audzēja palielinās izmēru, to var saspiest un bojājumu hipofīzes audu, traucējot hormonu ražošanu. Audzējs var arī saspiest redzes nervu, izraisot redzes traucējumus.

Par hipopituitārismu cēlonis var būt arī citām slimībām un notikumiem, kas bojā hipofīzes, piemēram,

Slimības hipotalāmu, daļa no smadzenēm, kas atrodas tieši virs hipofīzes, arī var izraisīt hipopituitārismu. Hipotalāmu ražo hormonus, kas pašas, kas tieši ietekmē darbību hipofīzes.

Hipofīzes un hipotalāma

Dažos gadījumos, cēlonis hipopituitārismu nav zināms.

endokrīno sistēmu

endokrīno sistēmu