simptomi un cēloņi – blaugznas

simptomi

cēloņi

Riska faktori

Vairumam pusaudžiem un pieaugušajiem, blaugznas simptomi ir viegli pamanīt: balta, eļļaini izskata pārslas atmirušās kas dot matus un pleciem, un, iespējams, niezi, zvīņaina galvas. Nosacījums var pasliktināt rudenī un ziemā, kad telpās apkures var palīdzēt sausai ādai laikā, un uzlabot vasarā.

A blaugznu veids sauc šūpulis vāciņu var ietekmēt bērnu. Šī slimība, kas izraisa zvīņaina, kašķīgs galvas, ir visbiežāk jaundzimušajiem, bet tas var notikt jebkurā agrīnajā periodā. Lai gan tas var būt satraucošs vecākiem, šūpulis vāciņš nav bīstama un parasti precizētas pati.

Vairumā gadījumu blaugznas nav nepieciešama ārsta aprūpe. Bet, ja pār-the-counter (OTC) šampūnos netiek palīdzēt, vai ja jūsu galvas ādas kļūst sarkana vai pietūkst, redzēt savu ārstu vai ārstu, kurš specializējas ādas slimību (dermatologs). Jums var būt seborrheic dermatīts vai citu stāvokli, kas līdzinās blaugznas.

Blaugznas var būt vairāki cēloņi, tai skaitā

Yeastlike sēne (Malassezia). Malassezia dzīvo uz scalps vairums pieaugušo. Bet, daži, tas kairina galvas ādu un var izraisīt vairāk ādas šūnas augt.

Papildu ādas šūnas iet bojā un nokrist, padarot tās parādās balti un pārslains matus vai uz drēbēm. Kāpēc Malassezia kaitina daži scalps nav zināms.

Gandrīz ikviens var būt blaugznas, bet daži faktori var dot jums vairāk uzņēmīgi