Sēklinieku vēža skrīningu

Skrīnings meklē vēža pirms persona ir kādi simptomi. Tas var palīdzēt atrast vēzi agrīnā stadijā. Kad patoloģiska audu vai vēzis tiek atklāts agrīnā, to var vieglāk ārstēt. Līdz brīdim, kad parādās simptomi, vēzis var būt sācis izplatīties.

Zinātnieki cenšas labāk izprast, ko cilvēki ir vairāk iespējams iegūt noteikta veida vēzi. Viņi arī izpētīt lietas mēs darām un lietām mums apkārt, lai redzētu, vai tie izraisa vēzi. Šī informācija palīdz ārsti iesaka kas būtu jāizmeklē uz vēzi, ko vajadzētu izmantot skrīninga testu, un cik bieži pārbaudes būtu jāveic.

Ir svarīgi atcerēties, ka Jūsu ārsts nav obligāti, ka jums ir vēzis, ja viņš vai viņa iesaka skrīninga testu. Skrīninga testi sniedz, ja Jums nav vēža simptomi.

Ja skrīninga testa rezultāts ir neparasti, jums var būt nepieciešams, lai būtu vairāk testus darīts, lai noskaidrotu, vai jums ir vēzis. Tos sauc diagnostiskie testi.

Sēkliniekos ir 2 olu formas dziedzeri iekšpusē maisiņā (ar maisiņā vaļīga āda, kas atrodas, tieši zem dzimumlocekļa). Sēkliniekos notiek laikā sēkliniekos pie spermatic vadu. Spermatic vads ir arī VAS deferens un kuģus un nervus sēkliniekos. Palielināt anatomija vīriešu reproduktīvās un urīnceļu sistēmām, parādot sēkliniekos, prostatas, urīnpūšļa un citus orgānus.

Sēkliniekos ir vīriešu dzimuma dziedzeri un padarīt testosterona un spermu. Cilmes šūnās in sēkliniekos padarīt nenobriedušu spermu. Tie spermas ceļojumu caur tīklu kanāliņu (sīkās caurules) un lielākiem caurules ievešanu epididymis (garš satītas caurule blakus sēkliniekos). Tas ir, ja sperma nobriest un tiek glabāti.

Gandrīz visi sēklinieku vēzi sāk cilmes šūnu. Divi galvenie veidi sēklinieku cilmes šūnu audzēji ir seminomas un nonseminomas.

Skatīt kopsavilkumu par sēklinieku vēža ārstēšana, lai iegūtu vairāk informācijas par sēklinieku vēzi.

Sēklinieku vēzis ir ļoti reta, bet tas ir visizplatītākais vēzis konstatēts vīriešiem vecumā no 15 līdz 34. White vīrieši ir četras reizes biežāk nekā melnās vīriešiem ir sēklinieku vēzis

Lai gan vairākas jaunas gadījumu sēklinieku vēzi, ir dubultojies pēdējo 40 gadu laikā; mirušo skaits, ko izraisa sēklinieku vēzi, ir ievērojami samazinājies, jo labāk ārstēšanu. Sēklinieku vēzis parasti var izārstēt, pat vēlu slimības stadijās. (Skatīt kopsavilkumu par sēklinieku vēža ārstēšana)

Jebkas, kas palielina izredzes iegūt slimības sauc par riska faktoru. Ņemot riska faktors nenozīmē, ka jūs saņemsiet vēzi; kam nav riska faktori, nenozīmē, ka Jums nav iegūt vēzi. Konsultējieties ar savu ārstu, ja jūs domājat, ka jums var būt apdraudēta. Riska faktori sēklinieku vēzi, ir šādi

Vīrieši, kuri ir cryptorchidism, sēklinieks, kas nav normāli, vai sēklinieku karcinomu in situ, ir paaugstināts risks sēklinieku vēzi, vienā vai abos sēkliniekos, un ir rūpīgi jānovēro.

Daži skrīninga testi tiek izmantoti, jo tie ir izrādījusies noderīga, gan atrast vēža sākumā un samazinot iespēju nomirt no šiem audzējiem. Citi testi tiek izmantoti, jo tie ir pierādīts, lai atrastu vēzi dažiem cilvēkiem; Tomēr, tas nav pierādīts klīniskajos pētījumos, kas izmanto šo testu samazināsies risks nomirt no vēža.

Zinātnieki pēta skrīninga testus, lai atrastu tos, ar vismazāk risku un lielākā daļa ieguvumu. Vēža skrīninga pētījumi arī ir domāti, lai parādītu, vai agrīna diagnosticēšana (konstatējot vēzi, pirms tā izraisa simptomus) samazina cilvēka izredzes no šīs slimības mirst. Attiecībā uz dažiem vēža veidiem, iespēja atgūšanas ir labāk, ja slimība ir atrasts un apstrādāts agrīnā stadijā.

Informācija par notiekošo klīnisko pētījumu ir pieejama tīmekļa vietnē.

Nav standarta vai rutīnas skrīninga tests izmanto agrīnai atklāšanai sēklinieku vēzi. Visbiežāk, sēklinieku vēzis tiek atklāts pirmo reizi vīrieši paši, vai nu nejauši vai sevis eksāmenu laikā. Dažreiz vēzis tiek konstatēts ārsts ikdienas fizisko eksāmenu laikā.

Nav veikti pētījumi, lai noskaidrotu, vai sēklinieku self-eksāmeniem, regulāri eksāmeni ārsta vai citu skrīninga testu vīriešiem bez simptomiem ar samazinātu risku nomirt no šīs slimības. Tomēr regulāras pārbaudes, iespējams, nebūtu samazināt risku nomirt no sēklinieku vēzi. Daļēji tas ir tāpēc, ka sēklinieku vēzis parasti var izārstēt jebkurā stadijā. Meklējot sēklinieku vēzis agri var vieglāk ārstēt. Pacientiem, kam tiek diagnosticēta sēklinieku vēzi, kas nav izplatījies uz citām ķermeņa daļām, iespējams, vajadzēs mazāk ķīmijterapiju un ķirurģija, kā rezultātā mazāk blakusparādību.

Ja vienreizēja ir atrodams sēklinieku ar pacienta vai parastu fizisku eksāmenu laikā, testus var izdarīt, lai pārbaudītu vēzi. Daži testi ir riski, un tas var izraisīt trauksmi.

Šis vēzis informācijas kopsavilkums ir aktuāla informācija par sēklinieku vēža skrīningu. Tas ir domāts, lai informētu un palīdzētu pacientiem, ģimenēm un aprūpētājiem.

skrīninga un profilakses redkolēģija.

Klīniskais pētījums ir pētījums, lai atbildētu zinātnisku jautājumu, piemēram, vai viena ārstēšana ir labāka par otru. Izmēģinājumi ir balstītas uz pagātnes pētījumiem un to, ko ir iemācījušies laboratorijā. Katrs pētījums atbild dažus zinātniskus jautājumus, lai rastu jaunus un labākus veidus, kā palīdzēt vēža slimniekiem. ārstēšanas klīniskajos pētījumos, informācija tiek apkopota par sekām jaunu ārstēšanas un cik labi tā darbojas. Ja klīniskā izpēte liecina, ka jaunais režīms ir labāk nekā viens pašlaik izmanto, jaunu ārstēšanas var kļūt par “standartu”. Pacientiem var vēlēties, lai padomātu par piedalās klīniskajā izpētē. Daži klīniskie pētījumi ir atvērti tikai pacientiem, kuri nav sākuši ārstēšanu.