savlaicīga tests: all-in-one kasetne ātrums tb atklāšanas

Krāsains Sijas norāda, kur TB Meli

Veiksmes stāsts

Ja gadījumā tuberkulozes (TB) nereaģē uz diviem vai vairāk no pirmās rindas zālēm pieejamo ārstēšanai TB, infekcija tiek uzskatīta multirezistentā TB (MDR TB). Pacientiem, kuriem ir MDR TB var pieprasīt cita veida ārstēšana, nekā tiem, ar narkotikām uzņēmīgi slimību. Daudzās pasaules daļās, sastopamība MDR TB pieaug. Cilvēki ar MDR TB ir ievērojami lielāka iespēja nomirt nekā tiem, kas inficēti ar narkotiku jutīgi celmi Mycobacterium tuberculosis (MTB), baktērijas, kas izraisa šo slimību.

Ātra un precīza diagnoze MDR TB ir kritisks, ja pieaugums šajā īpaši nāvīga veidā TB ir palēnināta, “saka Deivids Alland, MD, Universitātes medicīnas un stomatoloģijas New Jersey in Newark.” Ir svarīgi atšķirt pacienti, kam ir ar narkotikām uzņēmīgi slimība, un to var iedarbināt ar parastu režīmu, kur viena vai vairāku TB zāļu no tiem, kuru infekcijas, ko izraisa zāļu rezistentu celmu mtb. Ja pēdējā var identificēt, tiklīdz tās ierasties klīnikā, lai ārstētu tos var droši atdalīta no pārējās slimnīcas pacientu un nav izplatījies MDR TB citiem.

Ko tālāk

Lai risinātu vajadzību pēc ātras diagnosticēšanas, Dr. Alland un viņa līdzstrādnieki pie Cepheid, Inc., no Sunnyvale, Kalifornija, izstrādājuši testu, lai noteiktu MDR TB. Dr. Alland skaidro, ka testēšanas metode būtībā ir biotehnoloģiju lab nelielā plastmasas kārtridžu. Testa ātri, automātiski, un precīzi stāsta ārsti, vai paraugs pacienta krēpu (materiāls izraidīti no plaušām un rīkli ar klepu) satur zāļu rezistentu vai narkotiku uzņēmīgi MTB. Pārbaudi iepako aizzīmogotā kasetni, lai aizsargātu pacientu paraugu un novērstu piesārņojumu, kas varētu izraisīt neprecīzu vai nepatiesu testa rezultātu.

Atsauces

Viens agri šķērslis pētniekiem bija atrast vienkāršu veidu, kā iegūt MTB DNS no bieza, lipīga krēpas. Parasti, apstrādājot krēpas ir darbietilpīga un prasa dārgas iekārtas, piemēram, centrifūgas, kas ne vienmēr ir pieejami resursiem ierobežota iestatījumiem. Pēc kāda pūles, zinātnieki izstrādājusi veidu, lai sašķidrinātu krēpas ar ķīmiskām vielām, ko var pievienot tieši krēpu savākšanas čempionātā. Krēpu tad var viegli pārnest uz parauga apstrādes kasetnes, izmantojot vienkāršu plastmasas pipeti, novēršot nepieciešamību spin paraugus centrifūgā.

Pēc DNS tiek iegūts no krēpu izlasē, tiek papildināts, lai pārbaudītu, izmantojot metodi, ko sauc par reālā laika polimerāzes ķēdes reakcijas (PCR). Pēc DNS ir jāpapildina, lai pietiekami augstā līmenī, piecu veidu lab-made dienasgaismas molekulāro tagus, ko sauc par bākas, tiek piemēroti vienlaicīgi. Katrs bākas spīd citā krāsā, ja tā piešķir MTB DNS. Klātbūtnē narkotikām uzņēmīgi TB, visi pieci krāsas ir redzamas. Ja kāds no krāsām ir iztrūkstošs beigās testa, tas nozīmē, ka paraugs satur MTB, kas ir izturīgs pret narkotiku rifampīns. Rifampīns ir viens no pirmajiem rindas zālēm, ko izmanto, lai ārstētu TB. Kā rādītājs, kas MTB var būt arī izturīgs pret citiem, ko parasti izmanto narkotikas, izturība pret rifampīns ir pierādīts, lai būtu uzticams marķieri MDR TB. 2004. gadā zinātnieki izmanto molekulāro bākas testu pareizi atšķirt rifampīns izturīgi un rifampīns-jutīgo celmu MTB krēpās paraugos, kas ņemti no pacientiem teritorijās ar augstu TB saslimstību ziemeļos Indija un Meksika.

2010. gada septembrī, pētniecības komanda publicēja Klīniskajā pētījumā šīs TB diagnostikas testu rezultātus. Pazīstams kā Xpert MTB / RIF TB testu, tas ir paredzēts, lai atklātu TB un rifampīns izturīgs MTB. Klīniskajā pētījumā, kurā piedalījās 1,730 pacientus ar aizdomām par narkotiku jutīgai vai MDR TB, tests veiksmīgi konstatēti 98 procentus no apstiprināto TB gadījumu un 98 procenti pacientu ar rifampīns izturīgs MTB. Lielā mērā automatizēta, jaunais tests ir arī efektīvāka nekā pašreizējās diagnostikas metodēm, ņemot apmēram divas stundas no sākuma līdz beigām, ar apmēram divas minūtes hands-on tehniķis laiku. Tā kā tests ir viegli lietot un neprasa īpašas iekārtas, tas ir labi piemērots, lai valstīs, kur veselības aprūpes resursi ir ierobežoti, un kur TB ir plaši izplatīta. 2013. gadā, ernment) noskaidroti Xpert MTB / RIF TB tests, lai noteiktu MTB un rezistenci pret antibiotikām rifampīns. In 2015, theernment noskaidroti testu, lai palīdzētu ārstiem noteikt, vai pacienti ar aizdomām par tuberkulozi var izņemt no izolācijas. Pasaules Veselības organizācija ir apstiprinājusi MTB / RIF testu, kas tiek izveltnē valstīs visā pasaulē.

theernment atbalsta centienus, lai pārbaudītu, vai Xpert tehnoloģijas var atklāt plaši narkotiku rezistentu tuberkulozi (TB, kas ir izturīgs pret visiem vai gandrīz visiem pirmās un otrās līnijas TB narkotikas) un diagnosticēt TB izmantojot bezskaidras krēpu paraugu, piemēram, izkārnījumiem un asinīm paraugus. Izmantojot asinis vai izkārnījumos būtu īpaši noderīgi, lai diagnosticētu TB bērniem, jo ​​tas var būt grūti iegūt krēpas no šajā vecuma grupā. , Ir arī izstrādāts jauns versija Xpert kasetnes, kas pazīstams kā Xpert MTB / RIF Ultra. Xpert MTB / RIF Ultra ir jutīgāka nekā oriģināls kārtridžs un var palīdzēt atklāt tuberkulozes pacientiem, kuri pārbaudīs negatīvs izmantojot citas diagnostikas testus. Turklāt vairāku pārbaude GeneXpert platforma tehnoloģija ir izmantota, lai izstrādātu diagnostikas pārbaudēs citām infekcijas slimībām, piemēram, sepse, Ebolas un HIV.

El-Hajj HH et al. Atklāšana rifampīns rezistences Mycobacterium tuberculosis vienā mēģenē ar molekulāro bākugunīm. J Clin Microbiol. 39 (11): 4131-7 (2001).

Varma-Basil M et al. Rapid atklāšana rifampīns rezistences Mycobacterium tuberculosis izolātu Indija un Meksika ar molekulāro bākas testā. J Clin Microbiol. 42 (12): 5512-6 (2004).

Boehme CC et al. Rapid molekulārā atklāšana Tuberkulozes un rifampīns pretošanās. NEJM 363 (11): 1005-1015 (2010).