sastiepta potīte

Sastiepu potītes ir traumas, kas rodas, ja jūs roll, vērpjot vai pārvērst savu potīti neērtā veidā. Tas var stiept vai saplēst grūts joslas audu (saites), kas palīdz turēt jūsu potītes kauliem kopā.

Saišu palīdzēt stabilizēt locītavas, novēršot pārmērīgu kustību. Sastiepu potītes rodas, ja saites ir spiesti ārpus to parastās klāstu kustībā. Lielākā sastiepu potītes iesaistīt traumas saišu uz ārējās malas potītes.

Ārstēšana par sastiepu potīti atkarīgs no smaguma traumas. Lai gan pašapkalpošanās pasākumi un pār-the-counter pretsāpju var būt viss, kas jums ir nepieciešams, var būt nepieciešama medicīniska novērtēšana, lai atklātu, cik slikti jūs esat sastiepu savu potīti un likt jums ceļā uz atveseļošanos.

Pazīmes un simptomi sastiepu potīti ietvert

Daži cilvēki dzird vai sajūtat “pop” brīdī traumas.

Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir sāpes un pietūkums jūsu potītes un jums ir aizdomas par sastiepums. Self-aprūpes pasākumi var būt viss, kas jums ir nepieciešams, bet konsultējieties ar savu ārstu, lai apspriestu, vai jums ir jābūt jūsu potītes novērtēti. Ja jūsu pazīmes un simptomi ir smagi, tas ir iespējams, jums var būt sadalīti kaulu jūsu potītes vai apakšstilba.

Sastiepums notiek, ja jūsu potītes ir spiests pārcelties no tās normālā stāvoklī, kas var izraisīt viens vai vairāki no potītes ir saites, lai stiept, daļēji asaru vai saplēst pilnībā.

Kad apmeklēt ārstu

Ko jūs varat darīt

Cēloņi sastiepu potīti varētu ietvert

Faktori, kas palielina savu risku par sastiepu potīti ietvert

Ko sagaidīt no sava ārsta

Sastiepu potītes neārstē, iesaistoties darbībās pārāk drīz pēc spraining jūsu potītes vai spraining jūsu potītes atkārtoti varētu novest pie šādām komplikācijām

zāles

Daudzi cilvēki nav jāmeklē ārsta palīdzība, lai vieglas potītes sastiepumiem. Ja jūsu sastiepums ir smaga, tomēr jūsu ģimenes ārsts var nosūtīt pie ārsta, kurš specializējas sporta medicīnas vai ortopēdiskas operācijas.

Devices

Jūs varat uzrakstīt sarakstu, kas ietver

terapija

Ārsts var lūgt kādu no šiem jautājumiem

Ķirurģiskās un citas procedūras

fizisko eksāmenu laikā, Jūsu ārsts pārbaudīs maiguma punktiem. Viņš vai viņa būs pārvietot locītavu dažādos veidos, lai pārbaudītu savu kustību, un redzēt, ja īpaši amats vai kustību izraisa sāpes.

Ja trauma ir smaga, Jūsu ārsts var ieteikt vienu vai vairākus no šiem attēlu skenēšanu, lai izslēgtu šķelto kaulu vai labāk novērtēt mīksto audu bojājumu

Ārstēšana par sastiepu potīti atkarīgs no smaguma traumas. Daudzi cilvēki vienkārši ārstēt savas traumas mājās.

Vairumā gadījumu, pār-the-counter pretsāpju – piemēram, ibuprofēnu (Advil, Motrin IB, citi), naproksēnu (Aleve, citi) vai acetaminofēns (Tylenol, citi) – ir pietiekami, lai pārvaldītu sāpes sastiepu potīti.

Tāpēc, ka staigāšana ar sastiepu potīti varētu būt sāpīgi, jums var būt nepieciešams izmantot kruķus, līdz sāpes izzūd. Jūsu ārsts var arī iesakām izmantot noņemamu plastmasas ierīci, piemēram, šinas.

Kad pietūkums iet uz leju, fizioterapeits var jums palīdzēt ar vingrinājumiem, lai atjaunotu jūsu potītes klāstu kustībā, spēku, elastību un līdzsvaru.

Līdzsvaru un stabilitāti apmācība ir īpaši svarīga pārkvalificēties potīti muskuļiem strādāt kopā, lai atbalstītu locītavu. Šie vingrinājumi var būt dažādas pakāpes bilances problēmu, piemēram, stāvot uz vienas kājas.

Ja jūs sastiepu savu potīti, bet izmanto vai piedaloties sportā, konsultējieties ar savu ārstu par to, kad jūs varat atsākt savu darbību. Jums var būt nepieciešams valkāt potītes figūriekavas vai wrap jūsu potītes, lai pasargātu to no atkārtotas traumas.

Ja jūsu potītes locītava ir nestabils, ārsts var jūs nosūtīt balsta un kustību speciālists novērtēšanai. Jums var būt nepieciešams cast vai pastaigas boot nekustīgas jūsu locītavu tā, lai tā varētu dziedēt pareizi. Retos gadījumos smagu saišu asaras, jo īpaši elites sportistiem, ārsts var ieteikt operācija, lai salabotu bojājumus.

Tūlītējai pašaprūpes uz potītes sastiepums, mēģiniet R.I.C.E. pieeja

Šeit ir dažas lietas, jūs varat darīt, lai palīdzētu novērst sastiepu potīti.

apmeklējiet savu ārstu