reimatoloģija un ķīmijterapija

Ķīmijterapija attiecas uz ārstēšanu ar konkrētām zālēm. Šīs zāles var izmantot, lai nogalinātu vai palēnināt reproducēšanu strauji augošo vēža šūnas. Bet ir arī citi lietojumi ķīmijterapiju.

Ne visi attīstās visiem šādiem simptomiem ankilozējošo spondilītu, artrītu mugurkaula. Kas Jums ir atkarīgs no smaguma conditio; Stīvums un sāpes muguras lejasdaļā, sēžamvieta, un gurniem pēc pamošanās no rīta vai pēc laika inactivit; Muguras sāpes mazināt, kustību un exercis; Grūtības lieces spin; Sāpes gūžas un grūtības ietu; Sāpes papēži un zoles maksu; Sāpes žokļa, tad temporomandib …

Daudzās reimatiskām slimībām, iekaisums rada kaitējumu ķermeņa daļām, piemēram, to, kas notiek ar locītavām reimatoīdā artrīta. Daudzos gadījumos, iekaisums rezultāti autoimunitāti, darbības kļūme imūnās sistēmas, kurā persona pašu audi vai orgāni ir kļūdaini uzbrūk organisma imūnsistēmu.

Ķīmijterapija palēnina šūnu vairošanos un samazina konkrētus produktus, ko šīm šūnām. Tāpēc tas var palīdzēt cilvēkiem ar noteiktām iekaisuma un autoimūnu slimību. Sakarā supresīvai ietekmi ķīmijterapijas uz autoimunitāti, šīs zāles dažreiz sauc imūnsupresīvu narkotikas.

Lai gan ir daudz ķīmijterapijas zāles, tikai trīs plaši izmanto šodien reimatisku slimību ārstēšanai. Šie ir

Metotreksāts ir ķīmijterapijas zāles, ko reimatologi visplašāk lieto divu galveno iemeslu dēļ: Tas ir efektīvs, ārstējot reimatoīdo artrītu un dažu citu reimatisku slimību (īpaši polimiozītu un dažu veidu vaskulīts vai asinsvadu iekaisums), un tas ir samērā droša.

Lielākā daļa cilvēku var veikt metotreksātu perorāli vienā, nedēļas devu. Daži pacienti izvēlas veikt to kā injekciju reizi nedēļā.

Azatioprīnu ir izmantota jau daudzus gadus kā imūnsupresīvu narkotiku, lai novērstu atgrūšanu saņem nieru transplantācijas. To izmanto arī, lai apspiestu patoloģiskas imūnās atbildes reakciju dažiem pacientiem ar vaskulīts, sistēmisko sarkano vilkēdi, reimatoīdo artrītu, un vaskulīts. Azatioprīnu ir saistīta ar limfomas, vēža limfmezglu.

Ciklofosfamīds ir ievērojami spēcīgāks un toksisks nekā metotreksātu un azatioprīnu. To lieto, lai ārstētu visvairāk agresīvu un bīstamu reimatisku slimību, piemēram, smaga lupus un dažas vaskulīts formas.

Ciklofosfamīdu tieši uzbrūk strauji vairoties šūnas, piemēram, kādi imūnsistēmu. Atpūtas šūnas, kas nav vairošanos, var ietekmēt, ja ir pietiekami daudz narkotiku klāt. Tas ir pieņemts vai nu ar muti vai injekciju veidā.