redzēja Palmetto par paplašinātās prostatas BPH, labdabīgs prostatas hiperplāzija

Saw Palmetto (Serenoa repens) ir plaukstas, kas aug dienvidu piekrastes reģionos ASV Daži Native tautas jau sen izmanto savas ogas kā zāles.

Saw Palmetto ir nozvejotas par ASV kā ārstēšanas palielinātas prostatas, vai labdabīgas prostatas hiperplāzijas (LPH). Lai gan pierādījumi ir sajaukts, vairāki pētījumi liecina uzlabošanos simptomi palielinātas prostatas. Pētījumi ir pierādījuši, ka to var samazināt vajadzību urinēt naktī un uzlabot urīna plūsmu un sāpīga urinācija. Faktiski, liela analīze vairākiem pētījumiem secināts, ka redzēja Palmetto ražo labumu līdzīgs finasteride, zāles par paplašinātajā prostatas, un bija labāk panesamas. Saw Palmetto var arī palielināt vispārējo dzīves kvalitāti vīriešiem ar LPH.

Laboratorijas pētījumi liecina, ka redzēja Palmetto pazemina līmeni vairāku vīriešu dzimumhormoni. Kaut arī prostatas vēzis var ietekmēt šo hormonu, nav pierādījumu, ka redzēja Palmetto ir efektīvs ārstēšanas prostatas vēzi.

Citi pētījumi redzēja Palmetto – par plikpaurību, hroniskas iegurņa sāpes, hronisks nonbacterial prostatīts, un urīnceļu problēmas sakarā ar prostatas apstākļiem – ir bijuši rezultāti nav pārliecinoši.

Par LPH, pētījumi izmantoti dienas devu 320 miligramiem redzēja Palmetto sadalīts divās devās. Citos veidos – piemēram, tinktūras – dozēšanas būs atšķirīga. Saņemt padomu no sava ārsta. Tā var veikt četras līdz sešas nedēļas, redzēja Palmetto, lai ietekmētu.

Nav pārtikas avoti redzēja Palmetto.

Ņemot vērā to, ka trūkst pierādījumu par tās drošību, redzēja Palmetto nav ieteicams bērniem vai grūtnieces vai baro bērnu ar krūti.

AVOTS; Longe, J., ed. Gale Encyclopedia of Alternative Medicine, otrais izdevums, 2004; Memorial Sloan-Kettering Cancer Center: “Par Garšaugi: Saw Palmetto, National Center for Papildbarība un Alternative Medicine:” Garšaugi īsumā: Saw Palmetto; Dabas Standard Pacienta Monogrāfija: “Saw Palmetto, Kaplan, S. Vēstnesis uroloģijas, 2004..