plecu locītavas protezēšanas

Kopīga nomaiņa ietver operācijas, lai aizstātu galus kaulu bojātu locītavu. Šī operācija rada jaunas kopīgas virsmām.

Top end Jūsu augšdelma kaulu ir veidota kā bumbu. Muskuļi un saites turēt šo bumbu pret kausa formas daļā pleca kaulu. Ķirurgi parasti aizstāt augšpusē augšdelma kaula ar garu metāla gabals, ievietota jūsu augšdelma kaulu, kas ir noapaļota galvu. Ja kausveida virsmai sava plecu kaulu, kas slīdēt augšdelma kaulu, ir arī bojāts, ārsti netraucētu to un pēc tam vāciņu to ar plastmasas vai metāla un plastmasas gabala.

Ķirurgi tagad mēģina jaunāku procedūru sauc reverse kopējais pleca nomaiņa cilvēkiem, kam ir sāpīgas artrītu savā pleca un arī ir kaitējumu muskuļiem ap pleca. Šajā procedūrā, kad ķirurgs noņem bojāto kaulu un izlīdzina galus, viņš vai viņa uzskata apaļo kopīgu gabals plecu kaulu un izmanto kauss formas gabals aizstāt augšpusē augšdelma kaulu. Pirmie rezultāti ir iepriecinoši. 1. Šī operācija nav tiesības ikvienam. Un ne visi ārsti ir darījuši. Veiksme ir atkarīga ne tikai no rūpīgas izvērtēšanas, lai pārliecinātos, ka tas ir īstais operācija jums, bet arī no tā, ķirurgs ar pieredzi apgrieztā pleca nomaiņu. 2

Ārsti bieži izmanto vispārējo anestēziju kopīgām aizvietošanas operācijas. Tas nozīmē, ka jūs būsiet bezsamaņā operācijas laikā. Bet dažreiz viņi izmanto reģionālo anestēziju, kas nozīmē, ka jūs nevarat justies platību operācijas un jums ir miegains, bet jums ir nomodā. Anestēzijas izvēle ir atkarīga no ārsta, uz jūsu vispārējo veselību, un, zināmā mērā, par to, ko jūs vēlaties.

Ārsts var ieteikt Jums lietot antibiotikas pirms un pēc operācijas, lai samazinātu inficēšanās risku. Ja Jums ir nepieciešama jebkāda liela zobu darbu, Jūsu ārsts var ieteikt Jums to izdarīt pirms operācijas. Infekcijas var izplatīties no citām ķermeņa daļām, piemēram, mutē, uz mākslīgo locītavu un izraisīt nopietnas problēmas.

Jums būs intravenozi (IV) antibiotikas apmēram dienu pēc operācijas. Jūs saņemsiet arī zāles, lai novērstu sāpes un varbūt zāles, lai novērstu asins recekļu veidošanos. Tas nav nekas neparasts, lai ir gremošanas traucējumi vai justies aizcietējumi pēc operācijas. Konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu, ja jums nav justies labi.

Kad tu pamosties no operācijas, jums būs pārsēju jūsu plecu un, iespējams aizplūšanu, lai savāktu šķidrumu un saglabāt to no veidojot ap jūsu locītavu. Jums var būt katetru, kas ir maza caurule savienota ar urīnpūsli, tāpēc jums nav, lai saņemtu no gultas urinēt. Jums var būt arī kompresijas uzmavu uz jūsu rokas. Tas piedurkne izspiež savu roku, lai saglabātu asinis cirkulē un lai palīdzētu novērst asins recekļu veidošanos.

Fiziskā terapeits var sākt maigas vingrinājumi savas pleca par operācijas dienā vai nākamajā dienā pēc. Šie vingrinājumi ir tikai pasīva kustību, kas nozīmē, jums atpūsties un ļaut terapeits pārvietot savu roku, lai jums.

Lielākā daļa cilvēku, kas ir pleca endoprotezēšanas operācija ir iespēja sēdēt un saņemt no gultas ar kādu palīdzību vēlāk operācijas dienā.

Ārsts var iemācīt jums darīt vienkārši elpošanas vingrinājumi, lai palīdzētu novērst sastrēgumus plaušām, kamēr jūsu darbības līmenis samazinās.

Jūs, iespējams, joprojām būs veikt dažus zāles. Jūs pakāpeniski ņem mazāk un mazāk sāpju zāles. Jūs varat turpināt lietot zāles, lai novērstu asins recekļu vairākas nedēļas pēc operācijas.

6 nedēļas ļoti ierobežotas darbības. ir atļauta no pleca izmantojot plecu muskuļus nav kustība. Jūs izmantot trīsi, lai palīdzētu pacelt savu roku un saglabāt savu plecu elastīga. Jūsu fizioterapeits var parādīt ģimenes locekli, kā to izdarīt dažus citus vingrinājumus jums, piemēram, pagriežot jūsu rokas uz ārpusi un paaugstinātu savu plecu. Jums būs cilpu valkāt naktī. Un tā ir laba ideja, lai arī ievietot nelielu kaudzīti saliktām lapām vai dvieļu zem augšdelma kamēr esat gultā, lai saglabātu savu roku no pilināmā pārāk tālu atpakaļ. Jūsu roka vajadzētu palikt pie sava ķermeņa vai tā priekšā vairākas nedēļas, gan kamēr jums ir izveidota un miega laikā. Neceliet neko smagāks nekā tasi kafijas šajā laikā; Vingrinājumi un stiepšanās, sākot 6 nedēļas pēc operācijas. Šis posms parasti ilgst līdz 3 mēnešiem pēc operācijas un ietver aktīvu izmantošanu plecu muskuļus darīt vingrinājumus. Terapeits arī sāks enerģiskākas stiepjas no mīkstajiem audiem ap pleca; Intensīvāka stiprums apmācību uzsākšanas 3 mēnešus pēc operācijas.

Ir slikta vispārējo veselību un nedrīkst pieļaut anestēziju un ķirurģija labi; Ir aktīva infekcija vai ir risks infekcijas; Ir osteoporoze (ievērojams retināšanas no kauliem); Ir smaga vājumu vai kaitējumu muskuļiem ap pleca.

Fiziskā terapeits pārvietot savu roku, lai jūs varētu saglabāt savu plecu brīvs, kā tā sadzīst. Terapeits arī parādīs, kā lietot trīsi ierīci, lai jūs varētu pārvietot savu roku, kad jūs iet mājās no slimnīcas. Jūsu terapeits var sākt arī dažus vienkāršus vingrinājumus, lai saglabātu muskuļus no citām jūsu rokas un kājas spēcīgas.

Rehabilitācija (Rehab) pēc pleca nomaiņa sākas uzreiz. Tas nav pārāk prasīga agri, bet tas ir ļoti svarīgi, ka jūs to darīt. Lielākā daļa ārstu neļaus jums izmantot plecu muskuļus vairākas nedēļas pēc operācijas. Galvenais mērķis Rehab ir ļaut jums, lai pārvietotu savu plecu, cik vien iespējams, lai tas ir vieglāk, lai jūs varētu darīt ikdienas aktivitātes, piemēram, tualetes, ēdiena gatavošanas un braukšanu. Lielākā daļa cilvēku, iespējams atgūt apmēram divas trešdaļas no parastas pleca kustības pēc operācijas. Bet citas lietas, kas ietekmē to, cik daudz kustību jūs saņemsiet atpakaļ pēc operācijas ir, cik daudz kustību jums bija pirms operācijas un to, vai arī tika bojāts mīkstajiem audiem ap savu plecu. Ir ļoti svarīgi, ka jūs piedalīties fizikālā terapija gan, kamēr jūs atrodaties slimnīcā un pēc tam, kad tiek atbrīvots no slimnīcas, lai iegūtu lielāko daļu labumu no operācijas.

Lielākā daļa cilvēku iet mājās 1 līdz 3 dienas pēc operācijas. Daži cilvēki, kuriem nepieciešama plašāka rehab vai tiem, kuriem nav kāds, kas var palīdzēt mājās, doties uz specializētu rehabilitācijas centru, lai iegūtu plašāku ārstēšanu.

Pēc tam, kad iet mājās, skatīties operācijas vietu un savu vispārējo veselības stāvokli. Ja jūs novērojat jebkādas apsārtums vai drenāžu no brūces, informējiet savu ķirurgs. Jums var arī būt ieteicams veikt savu temperatūru divas reizes dienā, un ļaujiet jūsu ķirurgs zināt, ja Jums ir drudzis virs 100.5 ° F (38,1 ° C).

Jums būs vingrojumu programmu, lai sekotu, kad dodaties mājās, pat ja jūs joprojām ir fizikālā terapija. Jums vajadzētu izmantot zobratiņu lai pārvietotu savu roku 4 līdz 5 reizes katru dienu. Ja jūs novērojat jebkādas sāpes, mēģiniet aukstā pack uz jūsu pleca un varbūt samazināt savu aktivitāti mazliet, bet neapstājas pavisam. Uzturas jūsu vingrojumu programmu palīdzēs paātrināt savu atveseļošanos.

Rehab parasti turpinās pēc tam, kad atstāt slimnīcu, kamēr jums ir iespēja darboties neatkarīgāk un esat atgūt tik daudz spēku, izturību, un mobilitātes savu plecu, kā jūs varat. Kopā Rehab pēc operācijas prasīs vairākus mēnešus.

Piemērs tipisks Rehab grafiks ir: 1

Jūsu ārsts var vēlēties redzēt jūs laiku pa laikam vairākus mēnešus vai ilgāk, lai kontrolētu jūsu plecu nomaiņu. Laika gaitā, jums būs atgriezties daudzi no jūsu presurgery aktivitātēm.

Esiet aktīvi, lai palīdzētu saglabāt savu spēku, elastību un izturību. Jūsu darbības var ietvert gaismas pagalmā darbu, pastaigas, peldēšana (pēc jūsu brūce ir pilnīgi sadzijusi un ārsts ir apstiprinājusi), dejas, un golfs. Ārsts var ieteikt jums izvairīties no smago celšanas un atkārtotas darbības.

Vismaz 2 gadus pēc operācijas, ārsts var norādīt Jums lietot antibiotikas pirms zobu darbu vai jebkuru invazīvas medicīniskās procedūras. Tas nepieciešams, lai izvairītos no infekcijas ap jūsu plecu nomaiņu. Pēc 2 gadiem, Jūsu ārsts un zobārsts izlems, vai jums joprojām ir nepieciešams lietot antibiotikas. Jūsu vispārējo veselības stāvokli un stāvokli citu Jūsu veselības nosacījumiem palīdzēs viņiem izlemt.

Ārsti iesaka locītavu endoprotezēšanas operācija, kad plecu sāpes un zaudējumu funkciju kļūt smaga un, ja zāles un cita veida ārstēšana vairs mazinātu sāpes. Ārsts izmanto rentgenstarus aplūkot kauliem un skrimšļiem jūsu plecu, lai redzētu, vai tie ir bojāti, un lai pārliecinātos, ka sāpes nav nāk no kaut kur citur.

Pleca nomaiņa nav ieteicama cilvēkiem, kuri

Daži ārsti ieteiks citu veidu operācijas, ja iespējams, gados jaunākiem cilvēkiem un jo īpaši attiecībā uz tiem, kas to saspringtu darbu. Jaunākiem vai aktīvāk cilvēks ir vairāk iespējams nekā vecāku vai mazāk aktīvam cilvēkam, lai būtu mākslīgs pleca locītavas nolietojas.

Ārsti parasti neiesakām pleca endoprotezēšanas operācija, lai cilvēkiem, kuriem ir ļoti lielas cerības uz to, cik daudz viņi varēs darīt ar mākslīgo savienojumu (piemēram, cilvēki, kas gaida, lai varētu spēlēt konkurētspējīgu tenisu, krāsu griestiem, vai darīt citas aktivitātes ka stress plecu locītavu). Mākslīgā plecu ļauj personai darīt parastiem ikdienas darbības ar mazāk sāpju. Tas nav atjaunot tādu pašu funkciju, ka persona bija pirms kaitējums pleca locītavu sākās.

Lielākā daļa cilvēku ir daudz mazāk sāpju pēc plecu protezēšanas operācijas un spēj darīt daudzas to ikdienas darbības vieglāk.

Jo jaunāks cilvēks, ja jums ir operācija, un jo vairāk stresa jums likts uz locītavu, jo lielāka iespēja, ka jūs galu galā nepieciešama otra operācija, lai aizstātu pirmo mākslīgo locītavu. Laika gaitā, sastāvdaļas valkāt uz leju vai var atlaist un ir jānomaina.

Jūsu mākslīgo locītavu vajadzētu ilgt ilgāk, ja jums nav darīt smago fizisku darbu vai nodarboties ar sportu, kas uzsver locītavu. Ja esat vecāks par 60, ja jums ir kopīga protezēšanas, mākslīgā kopīga iespējams ilgs pārējo savu dzīvi.

Par plecu protezēšanas operācijas riski ietver

Turpinājums vingrinājums ir svarīgi, lai jūsu vispārējo labklājību un muskuļu spēku. Pārrunājiet ar savu ārstu, kāda veida fiziskās aktivitātes ir labākais jums.

Jūs varat ziedot savas asinis, lai izmantotu operācijas laikā, ja nepieciešams. To sauc autologās asins ziedošanas. Ja jūs izvēlaties to darīt, sākt ziedojumu vairākas nedēļas pirms operācijas, lai jums būtu laiks, lai ziedot pietiekami daudz asiņu un atjaunot asinīs skaļumu pirms operācijas.

Ja jums ir nepieciešams vairāk nekā vienu kopīgu endoprotezēšanas operācija, piemēram, pleca un gūžas vai pleca un elkoņa, tas var būt grūti izlemt, kurš operācija ir pirmais. Jūs un Jūsu ārsts var apspriest vislabāko plānu jums.

Aizpildiet ķirurģija informācijas veidlapu (PDF) (Kas ir PDF dokuments?), Lai palīdzētu jums sagatavoties šīs operācijas.

Devinney DS, et al., (2005). Operācija plecu artrīts. In WJ Koopman, LW Moreland, eds, artrītu un sabiedroto Nosacījumi: a. Textbook Reimatoloģijas, 15. ed sēj.. 1, 995-1015. Lpp. Philadelphia: Lippincott Williams un Wilkins.

Nam D, et al. (2010). Reverss kopējo plecu endoprotezēšana: Pašreizējā koncepcijas, rezultātiem un komponentu nodiluma analīzi. Journal of Kaulu un locītavu ķirurģijas, versija, 92 (Suppl 2): ​​23-35.

Rethman MP, et al. (2012). Novēršana ortopēdiskie Implant infekcijas pacientiem, kuriem veic zobārstniecības procedūras: Kopsavilkums par AAOS / ADA klīniskā prakse pamatnostādni. Pieejams tiešsaistē: http: //www.aaos/research/guidelines/PUDP/dental_guideline.asp.

Anne C. Poinier, MD – Internal medicin; Kenneth J. Koval, MD – Ortopēdiskās ķirurģijas, ortopēdijas Trauma

4. jūnijs 2014

Plecu nepārvietosies, ciktāl tas bija pirms jums sākās ar plecu problēmas. Bet operācija ļaus jums darīt vairāk par jūsu parasto darbību bez sāpēm; Pēc operācijas, jums var būt atļauts atsākt darbību, piemēram, golfu, braukšana ar velosipēdu, peldēšana, pastaigas treniņam, dejas vai distanču slēpošana (ja jūs šīs darbības pirms tam); Ārsts var atturēt jūs no darot lietas, kas izvirzīti daudz stresa uz locītavu.

Asins recekļi. Cilvēki var izstrādāt asins receklis kāju vēnu pēc pleca locītavas aizvietošanas operācijas, bet parasti tikai tad, ja tie ir ekonomiski neaktīvi. Asins recekļi var būt bīstami, ja tie bloķē asins plūsmu no kājas atpakaļ uz sirdi, vai pārcelties uz plaušām. Asins recekļi biežāk sastopama gados vecākiem cilvēkiem, cilvēkiem, kuri ir ļoti liekais svars, cilvēki, kuri ir bijuši asins recekļi, un tiem, kas ir vēzis; Infekcija ķirurģiskās brūces vai locītavu. Infekcija ir reti cilvēkiem, kas ir citādi veseli. Cilvēki, kam ir citas veselības problēmas, piemēram, diabēts, reimatoīdais artrīts, vai hronisku aknu slimību vai tie, kuri lietojat kortikosteroīdus, ir lielāks risks infekciju pēc jebkuras operācijas. Infekcijas brūces parasti ārstē ar antibiotikām. Infekcijas dziļi locītavā var prasīt vairāk operācija. Un dažos gadījumos mākslīgs kopīgais jāizņem; Nervu bojājumi. Retos gadījumos, nervu var ievainoti ap vietā operācijas. Tas ir biežāk (bet joprojām nekas neparasts), ja ķirurgs ir arī labojot deformācijas kopīgajā. Nervu bojājumi var izraisīt tirpšanu, nejutīgumu vai apgrūtinātas kustības muskuļu. Šie bojājumi parasti labāk laika gaitā, un dažos gadījumos var iet prom pavisam; Problēmas ar brūču dzīšanu. Brūču dzīšana problēmas ir biežāk cilvēki, kuri lieto kortikosteroīdus vai kuriem ir slimības, kas ietekmē imūno sistēmu, piemēram, reimatoīdo artrītu un diabētu; Trūkst labu klāstu kustībā. Cik tālu jūs varat pārvietot savu plecu pēc operācijas ir atkarīgs no partijas, cik tālu jūs varētu pārvietot savu plecu pirms operācijas. Daži cilvēki nespēj pārvietot savu plecu pietiekami tālu, lai ļautu viņiem veikt to regulāru ikdienas darbību, pat pēc vairākām nedēļām atgūšanu. Ja tas notiek, ārsts var sniegt jums zāles atpūsties jūsu muskuļus un maigi spēku plecu, lai pārvietotos tālāk. Tas var atraisīt audus ap locītavu, kas ir novērst jūs no lieces to; Mežģījums augšdelma kaula (pleca). Tas parasti notiek tikai tad, ja mīkstie audi ap pleca ir izstieptas pārāk drīz pēc operācijas. Lai palīdzētu novērst dislokāciju, neļauj jūsu elkonis pārcelties pagātnē savu ķermeni pret muguras; Lūzums augšdelma kaulu. Šis ir neparasts komplikācija, bet tas var notikt vai nu laikā vai pēc operācijas; Nestabilitāte locītavu. Tas var būt rezultāts nu mīkstie audi tiek izstiepts pārāk drīz pēc operācijas, vai arī jaunu kopīgu gabaliem nojaucot; Usua; riski narkozes risku vispārējās anestēzijas. Riski jebkuras operācijas ir augstāks cilvēkiem, kuri bija nesen sirdslēkme un tiem, kam ir ilgtermiņa (hronisks) plaušu, aknu, nieru vai sirds slimība.