pašaprūpes pēc insulta – tēmu pārskats

Pēc insulta, paturiet prātā, ka jums ir svarīgākais cilvēks savā atgūšanu. Jums ir nepieciešams, lai ir liela teikšana lēmumos par jūsu aprūpi. Tas var būt grūti, lai jūs, un jūs var dažreiz justies kā sēdes atpakaļ un ļaujot citiem uzņemties atbildību.

Jums vajadzētu apsvērt šie simptomi brīdinājuma zīmes un konsultējieties ar savu veselības aprūpes sniegt; Pēkšņs vājums vai nejutīgums sejas, rokas vai kājas vienā ķermeņa pusē; Pēkšņa redzes zudums, spēka, koordinācijas, jušanas, runas, vai spēju saprast runu. Šie simptomi var pasliktināties laika gaitā; Pēkšņa krēsla redzes, jo īpaši vienā acī; Pēkšņs zudumu līdzsvaru, iespējams, kopā ar vemšanu, sliktu dūšu, drudzis, žagas, vai problēmas ar rīšanu; Pēkšņa un smaga …

Sajūta skumji par insulta un rezultātā invaliditāte ir normāli. Bet, ja jums nomākts, tas var traucēt jūsu atgūšanu. Pēc pirmā zīme, ka jūs jūtaties nomākts, runāt ar savu ģimeni un savu ārstu. Early depresijas ārstēšanai var novērst aizkavēšanos atgūšanas.

Pārliecinieties citiem saprast, ka jūs vēlaties būt iesaistīts lēmumu pieņemšanā par savu aprūpi; Norādīt Jūsu vēlmes un viedokļus par jautājumiem, kas skar tevi. Konsultējieties ar savu ārstu par savām bažām. Uzdot jautājumus; Ja jums ir nepieciešams papildus laiks, lai padomātu, vai jums ir problēmas runāt, mēģiniet nedrīkst ļaut citiem pieņemt lēmumus par jums neuzklausot to, kas jums ir ko teikt; Ja Jums ir runas problēmas, jums var būt grūtības iegūt citiem saprast Jūsu vēlmes. Palūdziet, lai kāds palīdzēs jums izteikt savas idejas un vajadzības. Vai rakstīt tos, ja varat; Ja jums liekas, ka kāds “runā uz leju”, lai jums vai runā par jums, it kā tu nebūtu klāt, izteikt savas bažas.