pamati jaundzimušo dzeltes

Daudzi jaundzimušo dzelte, stāvoklis, āda un acu baltumu ir dzeltenā krāsā, dažu dienu laikā pēc dzimšanas. Patiesībā, aptuveni puse no visiem jaundzimušajiem attīstīt viegla dzelte pirmajās dienās. Priekšlaicīgi dzimušiem zīdaiņiem, dzelte var sākt agri un ilgāk, nekā pilna termiņa zīdaiņiem.

Ja bilirubīna līmenis kļūst ļoti augsts, var rasties komplikācijas, piemēram, smadzeņu bojājumus (kernicterus), cerebrālā trieka, un kurlumu.

Dzelte parasti notiek, jo mazuļi parasti rada paaugstināts bilirubīna, kas tiek dēvēta par “fizioloģiskā dzelte.” Bilirubīna, kas ir dzeltenā krāsā, ir jāuzrāda, kad sarkanās asins šūnas ir sadalīti. Bilirubīns tiek noņemts no asinsritē aknās. Jaundzimušajiem, organisms var ražot vairāk bilirubīna nekā aknas var apstrādāt.

Fizioloģisko dzelte parasti parādās dažu dienu laikā pēc dzimšanas, un izzūd divu nedēļu laikā. Cita veida jaundzimušo dzelte var būt saistīts ar priekšlaicīgu dzemdību, problēmas, kas saistītas ar krūti, infekcijas, asins tipa neatbilstība starp mammu un bērnu, kā arī citu ar asinīm vai aknu darbības traucējumiem.

Aizsargāt bērnu no Infectio; Mazuļa Vision: Ko jūsu Baby skatīt; Palīdzība jūsu mazuļa ekzēmu

Tā kā daudzas mātes un bērnu atstāt slimnīcu drīz pēc dzemdībām, dzelte var neparādīties līdz bērni ir mājās. Jaundzimušo pārbaude parasti plānots ar savu pediatrs pirmajās dienās dodas mājās no bērnudārza, lai pārbaudītu dzelte ietvaros.

Ir svarīgi sazināties ar ārstu, ja pamanāt pazīmes dzelte jūsu bērnam. Ja jums ir aizdomas, dzelte jūs, iespējams, nepieciešams konsultēties ar ārstu, kas tajā pašā dienā. Kaut dzelte parasti ir ļoti ārstējamas, vissmagākajos gadījumos tas var izraisīt smadzeņu bojājumus.

AVOTI

Hoekelman, R. (redaktors) Primary Pediatric Care, Mosby 2001

Agrīnās pazīmes Dzirdes los; Protect Your Kids: Get Your Shot; Mikroorganismu Dienas aprūpes: Jautājumi Uzdot