palielināti limfmezgli

Palielināti limfmezgli parasti notiek, kā rezultātā iedarbības baktērijas vai vīrusi. Kad palielināti limfmezgli izraisa infekcija, tas ir pazīstams kā limfadenīts (lim-iedoma-UH-nie-TIS). Reti, palielināti limfmezgli izraisa vēzi.

Jūsu limfmezgli, ko sauc arī limfmezgli, ir būtiska loma Jūsu organisma spēju cīnīties off vīrusi, baktērijas un citus cēloņus slimībām. Koplietošanas telpas, kur jūs varat nepamanīt palielināti limfmezgli ietver jūsu kaklu, zem zoda, jūsu padusēs un jūsu cirksnis.

Dažos gadījumos, laika gaitā un siltās kompreses var būt viss, kas jums ir nepieciešams, lai ārstētu palielināti limfmezgli. Attieksmi pret limfadenīts atkarīgs no iemesla.

Jūsu limfātiskās sistēmas ietver tīklu orgānu, kuģu un daudzas limfmezgli atrodas visā organismā. Lielākā daļa no jūsu limfmezgli atrodas jūsu galvas un kakla rajonā. Limfmezgli, kas bieži uzbriest ir šajā jomā, kā arī padusēm un dzimumorgānu apvidū.

Palielināti limfmezgli ir zīme, ka kaut kas nav kārtībā kaut kur jūsu organismā. Kad jūsu limfmezgli pirmo viļņošanās, jūs ievērosiet

Atkarībā no iemesla jūsu palielināti limfmezgli, citas pazīmes un simptomi jums varētu būt ietvert

Daži palielināti limfmezgli normalizējas, kad pamata nosacījums, piemēram, viegla infekcija, izzūd. Tomēr, redzēt savu ārstu, ja jūs uztraucaties, vai ja jūsu palielināti limfmezgli

Kad apmeklēt ārstu

Bieži infekcijas

Limfmezglu ir maza, apaļa vai pupu formas klastera šūnu nosegts ar kapsulu saistaudu. Šūnas ir kombinācija limfocītu – kas ražo proteīnu daļiņas, kas uztveršanas iebrucējiem, piemēram, vīrusi – un makrofāgi, kas nojauc uzņemto materiālu. Limfocīti un makrofāgi filtrēt jūsu limfas šķidrumu, jo tas ceļo caur jūsu ķermeni un aizsargātu jūs, iznīcinot iebrucējiem.

Limfmezgli atrodas grupās, un katrai grupai kanalizācijas konkrētu jomu ķermeņa. Jums var būt lielāka iespēja, lai paziņojuma pietūkums atsevišķās jomās, piemēram, limfmezglu kaklā, zem zoda, jūsu padusēs un jūsu cirksnis. No palielināti limfmezgli vietne var palīdzēt noteikt pamatcēloni.

Retāk infekcijas

Visbiežākais iemesls palielināti limfmezgli ir infekcija, jo vīrusu infekcijas, piemēram, saaukstēšanās. Tomēr ir arī citi veidi, infekciju, tostarp parazītu un baktēriju, un citiem iespējamiem cēloņiem palielināti limfmezgli. tie ietver

Imūnās sistēmas traucējumi

Citas iespējas, taču reti izraisa ietver noteiktus medikamentus, piemēram, pretkrampju medikamentu fenitoīna (Dilantin), un preventīvos medikamentus malāriju.

vēzi

Ja infekcija ir iemesls jūsu palielināti limfmezgli un neārstē, var rasties šīs komplikācijas

Ko jūs varat darīt

Ja jums ir palielināti limfmezgli, jūs varētu sākt, vispirms redzēt savu ģimenes ārstu. Tomēr, ja jūs zvanāt, lai izveidotu savu iecelšanu, jums var mudināja nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību, ja jūs piedzīvo smagi simptomi, piemēram, apgrūtināta elpošana vai rīšana.

Ko sagaidīt no sava ārsta

Tāpēc, ka tikšanās var būt īss, un tāpēc, ka bieži vien ir daudz zemes, lai segtu, tā ir laba ideja, lai būtu labi sagatavoti. Lūk, daži informāciju, kas palīdzēs Jums sagatavoties un ko gaidīt no sava ārsta.

Savu laiku ar savu ārstu, ir ierobežota, tāpēc gatavo jautājumu sarakstu var palīdzēt veikt lielāko daļu sava laika kopā. Sarakstu jūsu jautājumiem no svarīgākajām vismazāk svarīga lieta ir iztecējis laiks.

Par palielināti limfmezgli, daži pamatjautājumi, lai vaicājiet ārstam ir

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus. Ir gatavs atbildēt uz tiem var rezervēt laika iet pa punktiem, jūs vēlaties, lai apspriestu padziļināti. Ārsts var lūgt

Kamēr jūs gaidāt jūsu iecelšanu, siltas kompreses un ārpusbiržas pretsāpju, piemēram, ibuprofēnu (Advil, Motrin IB, citi) un acetaminofēns (Tylenol, citi), var padarīt Jūs vai Jūsu bērns ērtāku. Nedod aspirīnu jūsu bērnam nesazinoties ar bērna ārstu, jo tā saiti uz kaitīgo Reja sindromu.

Diagnosticēt to, kas varētu būt izraisa jūsu palielināti limfmezgli, ārstam var būt nepieciešams

Limfmezgla biopsiju. Ja ārsts nevar pin nosaka diagnozi, tas var būt noderīgi, lai novērstu paraugu no limfmezglu vai pat visu limfātisko mezglu mikroskopā.

No biopsijas metode var būt naudas sodu adatas aspirācijas (Fna), ko ārsts var veikt biroja apmeklējuma laikā, vai arī jums var nodot ķirurgs vai radiologs par šo procedūru. In Fna, ārsts ievieto plānas, dobu adatu limfmezglu un noņem (aspirāti) šūnām, kas pēc tam tiek nosūtīti uz laboratoriju, lai studētu. Ultraskaņa – neinvazīva procedūra, kas izmanto skaņas viļņus, lai radītu attēlus orgānu un audu – var izmantot, lai vadītu adatu un nodrošinātu precizitāti.

Dažos gadījumos Jums var būt nepieciešama excisional biopsiju. Šis biopsijas veids – saukta arī ķirurģiskā biopsija – noņem daļu vai visu no limfmezglu caur griezumu analīzei. Ķirurgs veic šo procedūru, izmantojot vietējās vai vispārējās anestēzijas.

Ko jūs varat darīt šajā laikā

Palielināti limfmezgli, ko izraisa vīruss var atgriezties normālā pēc vīrusu infekcijas izzušanu. Antibiotikas nav noderīga, lai ārstētu vīrusu infekcijām. Attieksmi pret palielināti limfmezgli no citiem iemesliem ir atkarīgs no cēloņa

Ja jūsu palielināti limfmezgli ir piedāvājums vai sāpīga, jūs varētu saņemt zināmu atvieglojumu, veicot šādas

apmeklējiet savu ārstu