nemierīgo kāju sindroms (RLS): cēloņi, simptomi, ārstēšanu, un vairāk

Nemierīgo kāju sindromu (RLS) ir traucējums daļas nervu sistēmā, kas izraisa vēlmi kustināt kājas. Jo tas parasti traucē gulēt, tas arī tiek uzskatīts par miega traucējumi.

Kas izraisa nemierīgo kāju sindromu?

Nemierīgo kāju sindroms ir iemesls parasti ir zināms. Vadošie eksperti ir aizdomas, ka cilvēkiem ar nemierīgo kāju sindromu, ko sauc arī RLS, smadzenes aizņem vai izmanto dzelzs nenormāli.

Ģenētika arī spēlē galveno lomu. Apmēram puse no tiem, ar nemierīgo kāju sindromu ir ietekmējis ģimenes locekļi, too.

Daudzi medicīniskie stāvokļi ir saistīti ar nemierīgo kāju sindromu, tai skaitā dzelzs deficīta, cukura diabēts, beigu stadijas nieru slimību, Parkinsona slimību, un pat grūtniecību. Šie gadījumi veido mazākuma cilvēkiem ar nemierīgo kāju sindromu, tomēr. Apstrādājot šos nosacījumus, ja tāds ir, var uzlabot nemierīgo kāju sindroma.

Kas izpaužas nemierīgo kāju sindromu?

Neviens nezina patieso cilvēku skaitu ar nemierīgo kāju sindromu. skar aptuveni 10% iedzīvotāju, un aptuveni 2% līdz 3% ir vidēji smagiem simptomiem, kas ietekmē viņu dzīves kvalitāti. Mēs zinām, ka

Lasīt vairāk bieži uzdotiem jautājumiem par nemierīgo kāju sindromu

Cilvēki ar nemierīgo kāju sindromu ir nepatīkamas sajūtas savās kājās (un dažreiz ieroču vai citas ķermeņa daļas) un nepārvaramu vēlmi kustināt kājas, lai mazinātu sajūtas. Nosacījums izraisa nepatīkamas, “niezošas”, “adatas un adatas” vai “rāpojošs crawly” sajūta kājās. Sajūtas parasti sliktāk atpūtu, jo īpaši, ja guļus vai sēdus.

Par RLS simptomu smagums variē no vieglas līdz neciešamu. Simptomi var nākt un iet, un smagums var arī atšķirties. Simptomi parasti ir sliktāks vakarā un naktī. Dažiem cilvēkiem, simptomi var izraisīt smagu nakts miega traucējumus, kas var ievērojami pasliktināt viņu dzīves kvalitāti.

Nemierīgo kāju sindroms var rasties līdz 10% no ASV iedzīvotājiem. Tas ietekmē abus dzimumus, bet ir biežāk sievietēm un var sākties jebkurā vecumā, pat maziem bērniem. Lielākā daļa cilvēku, kas ir skārusi smagi, ir pusmūža vai vecāka.

RLS bieži neatzīts vai misdiagnosed. Tas jo īpaši, ja simptomi ir periodiska vai vieglas. Kad pareizi diagnosticēta, RLS bieži var veiksmīgi ārstēt.

Vairumā gadījumu, ārsti nezina iemeslu nemierīgo kāju sindromu; Tomēr tie ir aizdomas, ka gēni nozīme. Gandrīz puse no cilvēkiem ar RLS ir arī ģimenes loceklis ar nosacījumu.

Citi faktori, kas saistīti ar attīstību vai nemierīgo kāju sindroms ietver pasliktināšanās

Citi faktori, tostarp alkohola lietošanu un negulēšana, var izraisīt simptomus vai padarīt tos sliktāk. Uzlabot miega vai likvidētu alkohola lietošanu šajos gadījumos var atvieglot simptomus.