muguras smadzeņu trauma

Ar muguras smadzeņu bojājumiem – kaitējums kādu daļu no muguras smadzeņu vai nervu beigās mugurkaula kanālu – bieži izraisa pastāvīgas izmaiņas spēku, sajūta un citas ķermeņa funkcijas zem vietā traumas.

Ja esat nesen piedzīvoja ar muguras smadzeņu bojājumiem, tas varētu šķist skars katru savas dzīves aspektu.

Daudzi zinātnieki ir optimistisks, ka progress pētniecībā būs kādreiz padarīs remonts muguras smadzeņu traumu iespējas. Pētniecības pētījumi tiek veikti visā pasaulē. Pa to laiku, ārstēšanu un rehabilitāciju ļautu daudziem cilvēkiem ar muguras smadzeņu traumu dzīvot produktīvu, neatkarīgu dzīvi.

Jūsu spēja kontrolēt savu ekstremitāšu pēc muguras smadzeņu traumas ir atkarīga no diviem faktoriem: vietu traumas pa muguras smadzenēm un miesas bojājumu smagumu uz muguras smadzenēm.

Zemākā daļa muguras smadzenēm, kas darbojas normāli pēc traumas tiek saukta neiroloģiskā līmenī jūsu traumas. No traumas smagums bieži sauc par “pilnību”, un ir klasificēta kā nu no šādiem

Bez tam, paralīze no muguras smadzeņu traumu var tikt saukta

Jūsu veselības aprūpes komanda veiks virkni testu, lai noteiktu neiroloģisko līmeni un pilnīgumu savas traumas.

Avārijas pazīmes un simptomi

Kad apmeklēt ārstu

Muguras smadzeņu traumas, kā arī jebkāda veida, var novest pie vienas vai vairākām šādām pazīmēm un simptomiem

Avārijas pazīmes un simptomi muguras smadzeņu traumu pēc negadījuma var ietvert

Ja Jums ir aizdomas, ka kāds ir muguras vai kakla traumas

Ikviens, kurš piedzīvo ievērojamu traumu viņa vai viņas galvas vai kakla nepieciešama tūlītēja medicīniska izvērtējumu par iespējamu mugurkaula traumu. Faktiski, tas ir drošākais pieņemt, ka trauma cietušajiem būtu muguras traumu, līdz nav pierādīts pretējais, jo

Jūsu smadzenes un centrālā nervu sistēma

Muguras smadzeņu traumas rezultātā no bojājuma skriemeļiem, saišu vai diskiem mugurkaula vai muguras smadzenēm pati.

Bojājums nervu šķiedras

Traumatiska muguras smadzeņu traumas var izrietēt no pēkšņa, traumatisks spēkošanās jūsu mugurkaulā, ka lūzumi, traucē, sasmalcina, vai saspiež vienu vai vairākas no jūsu skriemeļiem. Tā arī var rasties no šāvienu vai nazi brūces, kas iekļūst un samazina Jūsu muguras smadzenes.

Cēloņi muguras smadzeņu traumu

Papildus bojājumi parasti notiek vairāku dienu vai nedēļu, jo asiņošana, pietūkums, iekaisums un šķidruma uzkrāšanos un ap muguras smadzenēm.

Ko jūs varat darīt

Nontraumatic muguras smadzeņu trauma var izraisīt artrītu, vēzi, iekaisums, infekcijas vai diska deģenerācija mugurkaula.

Centrālā nervu sistēma sastāv no galvas un muguras smadzenes. Muguras smadzenes, kas izgatavoti no mīksto audu un ieskauj kauliem (muguras), stiepjas lejup no pamatnes jūsu smadzenes un veido nervu šūnu un grupu nervu sauc traktātus, kas iet uz dažādām ķermeņa daļām.

Apakšējā gals muguras smadzenēm apstājas virs vidukļa reģionā maz sauc Conus medullaris. Zemāk šajā reģionā ir grupa nervu saknes sauc cauda equina.

Masīvi ar muguras smadzenēm veikt ziņojumus starp smadzenēm un pārējo ķermeni. Auto traktātus veikt signālus no smadzenēm kontrolēt muskuļu kustību. Maņu traktātus veikt signālus no ķermeņa daļas, uz smadzenēm, kas attiecas uz siltuma, aukstuma, spiediena, sāpes un stāvokli jūsu ekstremitāšu.

Vai iemesls ir traumatiska vai nontraumatic, kaitējums ietekmē nervu šķiedras, kas iet caur cietušās zonā un var ietekmēt daļu vai visu savu atbilstošo muskuļu un nervu zem kaitējuma vietā.

Krūtis (krūšu) vai muguras (jostas) traumas var ietekmēt savu ķermeni, kājas, zarnu un urīnpūšļa kontroli, un seksuālo funkciju. Turklāt, kakla (dzemdes kakla) traumas ietekmē kustības rokas un, iespējams, jūsu spēja elpot.

Visbiežāk cēloņi muguras smadzeņu traumu ASV ir

Lai gan muguras smadzeņu traumas parasti ir rezultāts nelaimes gadījuma, un var gadīties ikvienam, daži faktori var predisponēt jums ir lielāks risks uzturēt ar muguras smadzeņu bojājumiem, tai skaitā

Sākumā, izmaiņas, kā jūsu ķermeņa funkcijas var būt milzīgs. Tomēr jūsu rehabilitācijas komanda palīdzēs jums attīstīt stratēģijas, jums ir nepieciešams, lai risinātu izmaiņas, ko izraisa muguras smadzeņu traumu. Jomas bieži skar ietver

Ko sagaidīt no ārsta

Urīnpūšļa kontrole. Urīnpūslis turpinās uzglabāt urīns no nierēm. Tomēr jūsu smadzenes, iespējams, nevar kontrolēt savu urīnpūsli, kā arī tāpēc, ka ziņas pārvadātājs (muguras smadzenes) ir ievainoti.

Ārkārtas pasākumi

Ar urīnpūšļa kontroli izmaiņas palielināt savu risku urīnceļu infekcijām. Tās var izraisīt arī nieru infekcijas un nieru vai urīnpūšļa akmeņi.

Early (akūtas) stadijas ārstēšanai

Pastāvīgi aprūpe

rehabilitācijas laikā, jūs varēsiet apgūt jaunas metodes, lai palīdzētu iztukšot savu urīnpūsli.

Ādas sajūta. Zem neiroloģiskā līmenī jūsu traumas, jums var būt zaudējis daļu vai visus ādas sajūtas. Tāpēc, jūsu āda nevar nosūtīt ziņu uz jūsu smadzenes, kad tas ir ievainots ar dažām lietām, piemēram, ilgstoša spiediena, karstuma vai aukstuma.

Tas var dot jums vairāk uzņēmīgi pret izgulējumu, bet nemainot pozīcijas bieži – ar palīdzību, ja nepieciešams – var palīdzēt novērst šīs čūlas. Jūs uzzināsiet pareizu ādas kopšanu rehabilitācijas laikā, kas var palīdzēt jums izvairīties no šīs problēmas.

Asinsrites kontrole. Ar muguras smadzeņu bojājumiem var izraisīt asinsrites problēmas, sākot no zema asinsspiediena, kad jūs piecelties (ortostatiska hipotensija), pietūkumu ekstremitātēm. Šīs cirkulācijas izmaiņas arī var palielināt risku saslimt ar asins recekļu veidošanos, piemēram, dziļo vēnu tromboze vai plaušu embolija.

Vēl viens ar asinsrites kontroles problēma ir potenciāli dzīvībai bīstama paaugstinās asinsspiediens (autonomās hiperrefleksiju). Jūsu rehabilitācijas komanda Jums iemācīs, kā risināt šīs problēmas, ja tās ietekmē tevi.

Elpošanas sistēmas. Jūsu traumas var padarīt to grūti elpot un klepus, ja jūsu vēdera un krūšu muskuļi ietekmē. Tie ietver diafragmu un muskuļus jūsu krūškurvja sienas un vēdera.

Jūsu neiroloģiska līmenis traumas noteiks, kāda veida elpošanas problēmas, jums var būt. Ja jums ir kakla un krūškurvja muguras smadzeņu bojājumiem, jums var būt paaugstināts risks pneimoniju vai citas plaušu problēmas. Zāles un terapija var ārstēt šīs problēmas.

Fitness un labsajūtu. Svara zudums un muskuļu atrofija ir kopīgas drīz pēc muguras smadzeņu traumu. Limited mobilitāte var novest pie vairāk mazkustīgs dzīvesveids, ievietojot jums draud aptaukošanās, sirds un asinsvadu slimībām un diabētu.

Diētas var palīdzēt jums ēst barojošu diētu, lai uzturētu atbilstošu svaru. Fizikālās un darba terapeiti var palīdzēt jums attīstīt fitnesa un vingrojumu programmu.

Seksuālā veselība. Seksualitāte, auglības un seksuālo funkciju var ietekmēt muguras smadzeņu traumu. Vīrieši var pamanīt izmaiņas uzstādīšanas un ejakulācija; sievietēm var pamanīt izmaiņas eļļošanai.

Ārsti, urologi un auglību speciālisti, kas specializējas muguras smadzeņu traumu var piedāvāt iespējas seksuālo darbību un auglību.

Depresija. Galā ar visām izmaiņām muguras smadzeņu traumu rada un dzīvo ar sāpēm liek dažiem cilvēkiem piedzīvot depresiju.

Terapija un zāles ir pieejamas, lai ārstētu depresiju, kas saistīta ar dzīvo ar muguras smadzeņu traumu.

Traumatiski muguras smadzeņu traumas ir ārkārtas situācijas, un persona, kas ir ievainots, iespējams, nevarēs piedalīties viņa aprūpi sākumā.

Vairāki speciālisti tiks iesaistīti stabilizēt stāvokli, tostarp ārsts, kas specializējas nervu sistēmas traucējumi (neirologa) un ķirurgs, kurš specializējas muguras smadzeņu traumu un citu nervu sistēmas problēmas (neiroķirurgs), cita starpā.

Rehabilitācijas komanda, kas ietver dažādus speciālistus, vadīs ārsts, kas specializējas muguras smadzeņu traumas, ko.

Ja jums ir iespējamā muguras smadzeņu traumas vai jūs pavadīt kādu, kam ir bijusi muguras smadzeņu traumu un nevar sniegt nepieciešamo informāciju, šeit ir dažas lietas, varat darīt, lai veicinātu aprūpi.

Par muguras smadzeņu traumu, daži pamatjautājumi uzdot ārsts ietvert

Nekautrējieties uzdot jebkādus citus jautājumus.

Jūsu ārsts var uzdot jautājumus, tai skaitā

Jo neatliekamās palīdzības numuru, ārsts, iespējams, var izslēgt ar muguras smadzeņu bojājumiem, rūpīgi pārbaudi, pārbaudot sensorās funkciju un kustību un uzdodot dažus jautājumus par negadījumu.

Bet, ja cietusī persona sūdzas par kakla sāpes, nav pilnībā nomodā vai ir acīmredzamas pazīmes vājums vai neiroloģiska traumas, var būt nepieciešami ārkārtas diagnostiskie testi.

Šie testi var ietvert

Dažas dienas pēc traumas, kad daži no pietūkums var būt mazinājies, ārsts veiks neiroloģiski eksāmens, lai noteiktu līmeni un pilnīgumu savas traumas. Tas ietver testēšanas savu muskuļu spēku un spēju sajust vieglu pieskārienu un pinprick.

Diemžēl, tur nav veids, kā mazināt kaitējumu muguras smadzenēm. Bet zinātnieki pastāvīgi strādā pie jaunu ārstēšanas metožu, ieskaitot protēžu un medikamentus, kas var veicināt nervu šūnu reģenerāciju vai uzlabotu funkciju nerviem, kas paliek pēc muguras smadzeņu traumu.

Pa to laiku, muguras smadzeņu traumas ārstēšana ir vērsta uz novērstu turpmāku kaitējumu, un lai cilvēki ar muguras smadzeņu traumu, lai atgrieztos aktīvā un produktīvu dzīvi.

Neatliekama medicīniskā palīdzība ir būtiska, lai samazinātu ietekmi uz jebkura galvas vai kakla trauma. Tieši tāpēc ārstēšana ar muguras smadzeņu traumu bieži sākas pie negadījuma.

Avārijas dienesta personāls parasti nekustīgas mugurkaula kā maigi un ātri vien iespējams, izmantojot stingru sakas un stingrs uzskaites kuģa, ko viņi izmanto, lai transporta jums uz slimnīcu.

Jo neatliekamās palīdzības numuru, ārsti koncentrējas uz

Iespējams, iemidzina, lai jums nav pārvietot un uzturēt vairāk zaudējumus, kamēr tiek veikta diagnostikas testus muguras smadzeņu traumu.

Ja jums ir muguras smadzeņu traumu, jūs parasti tiks uzņemta intensīvās terapijas nodaļā ārstēšanai. Jūs pat varat nodot reģionālās mugurkaula traumu centrs, kas ir komanda neiroķirurgi, ortopēdisko ķirurgu, mugurkaulā medicīnas speciālisti, psihologi, medmāsas, terapeitu un sociālajiem darbiniekiem ar pieredzi muguras smadzeņu traumu.

Zāles. Intravenoza (IV) metilprednizolona (A-Methapred, Solu-medrols) ir ārstēšanas iespēja akūtu muguras smadzeņu traumu. Ja metilprednizolona tiek dots astoņu stundu traumas laikā, dažiem cilvēkiem ir novērota vieglu uzlabojumu.

Šķiet strādāt, samazinot kaitējumu nervu šūnām un samazinot iekaisumu pie vietas kaitējumu. Tomēr tas nav izārstēt par muguras smadzeņu traumu.

Pēc sākotnējās traumas vai slimība stabilizējas, ārsti savukārt viņu uzmanību novērst sekundāras problēmas, kas var rasties, piemēram, deconditioning, muskuļu kontraktūras, spiediena čūlas, zarnu un urīnpūšļa problēmām, elpceļu infekcijas un asins recekļi.

Jūsu hospitalizācijas ilgums ir atkarīgs no Jūsu stāvokļa un medicīnas jautājumiem, jūs saskaras. Kad jūs esat pietiekami labi, lai piedalītos terapiju un ārstēšanu, jūs varat nodot rehabilitācijas iestādē.

Rehabilitācijas komandas dalībnieki sāks strādāt ar jums, kamēr jūs esat sākumposmos atgūšanu. Jūsu komanda var ietvert fizisku terapeits, darba terapeits, rehabilitācijas medicīnas māsai, rehabilitācijas psihologs, sociālais darbinieks, diētas, atpūtas terapeits un ārsts, kas specializējas fizikālās medicīnas (fizioterapeitu) vai muguras smadzeņu traumu.

Laikā sākumposmā rehabilitācijas, terapeiti parasti uzsvērt uzturēšanu un nostiprināšanu esošo muskuļu funkcijas, redeveloping soda motoriku un mācīšanās adaptīvās metodes, lai veiktu ikdienas ikdienas uzdevumus.

Jums tiks izglītoti par ietekmi uz muguras smadzeņu traumu un to, kā novērst komplikācijas, un jums tiks dots padoms par atjaunot savu dzīvi un palielināt savu dzīves kvalitāti.

Jums tiks mācītas daudzas jaunas prasmes, un jūs izmantot iekārtas un tehnoloģijas, kas var palīdzēt jums dzīvot savu, cik vien iespējams. Jums tiks aicināti atsākt savu iecienītāko hobiju, piedalīties sociālajā un vingruma un atgriezties skolā vai darba vietā.

Zāles var tikt izmantoti, lai vadīt daži no sekām muguras smadzeņu bojājumu. Tie ietver zāles, lai kontrolētu sāpes un muskuļu spasticitātes, kā arī medikamentus, kas var uzlabot urīnpūšļa kontroli, zarnu kontroli un seksuālu darbību.

Izgudrojuma medicīnas ierīces var palīdzēt cilvēkiem ar kļūt neatkarīgākiem un mobilāki par muguras smadzeņu traumu. Dažas ierīces var arī atjaunot funkciju. Tie ietver

Ārsts, iespējams, nevar sniegt jums prognozi uzreiz. Atgūšanu, ja tas notiek, parasti sākas nedēļā sešus mēnešus pēc traumas. Tomēr daži cilvēki izjust nelielu uzlabojumi līdz vienam gadam vai ilgāk.

Negadījums, kas izraisa paralīzi ir dzīve mainās notikums. Pēkšņi kam invaliditāte var būt biedējoši, un mulsinoši, un pielāgo nav viegls uzdevums. Jums var brīnīties, kā jūsu muguras smadzeņu trauma ietekmēs jūsu ikdienas aktivitātes, darbu, attiecības un ilgtermiņa laimi.

Atgūšanās no šāda notikuma prasa laiku, bet daudzi cilvēki, kuri ir paralizēta progresu produktīvu un pilnvērtīgu dzīvi. Tas ir svarīgi palikt motivēti un saņemt atbalstu, jums ir nepieciešams.

Ja jūs nesen ievainots, jūs un jūsu ģimene būs iespējams piedzīvot periodu sēru un skumjas. Kaut grieving process ir atšķirīgs visiem, tas ir kopīgs piedzīvot noliegumu vai neticību, kam seko skumjas, dusmas, sarunām un, visbeidzot, pieņemšanas.

Grieving process ir kopīgs, veselīgs daļa no jūsu atgūšanu. Tas ir dabiski – un svarīgi – apbēdināt par to, kā jūs bija zaudējumi. Bet tas ir arī nepieciešams noteikt jaunus mērķus un atrast veidu, kā virzīties uz priekšu ar savu dzīvi.

Jūs, iespējams, ir bažas par to, kā jūsu trauma ietekmēs jūsu dzīvesveidu, savu finansiālo situāciju un jūsu attiecības. Grieving un emocionāls stress ir normāli un bieži.

Tomēr, ja jūsu bēdas un skumjas ietekmē jūsu rūpes, kas izraisa jums izolēt sevi no citiem, vai pamudinot jums pārmērīgi lieto alkoholu vai citas narkotikas, jūs varat apsvērt runājot ar sociālā darbinieka, psihologa vai psihiatra. Vai jūs varētu atrast atbalsta grupu cilvēkiem ar muguras smadzeņu traumu noderīgi.

Runā ar citiem, kas saprot, ko jūs iet cauri, var būt iepriecinoši, un grupas dalībniekiem var būt labs padoms par pielāgojot jomās jūsu mājas vai darba vietas, lai labāk pielāgotos jūsu pašreizējām vajadzībām. Jautājiet ārstam vai rehabilitācijas speciālistu, ja ir kādi atbalsta grupas savā jomā.

Viens no labākajiem veidiem, kā atgūt kontroli pār savu dzīvi ir izglītot sevi par savu traumu un jūsu iespējas atprasīt patstāvīgu dzīvi. Virkne braukšanas aprīkojuma un transporta izmaiņas ir pieejams jau šodien.

Tas pats ir sakāms par mājas modifikācijas produktu. Rampas, plašākas durvis, speciālie izlietnes, Rokturi un viegli-to-pagrieziena doorknobs ļauj jums dzīvot vairāk autonomi.

Tā kā izmaksas ir muguras smadzeņu traumu var būt milzīgs, jūs varat uzzināt, ja jums ir tiesības uz ekonomisko palīdzības vai atbalsta pakalpojumi no valsts vai federālās valdības vai labdarības organizācijām. Jūsu rehabilitācijas komanda var palīdzēt jums noteikt resursus jūsu reģionā.

Jūsu draugi un ģimene var atbildēt uz jūsu invaliditātes dažādos veidos. Dažas var būt neērti un pārliecināts, ja viņi saka, vai dara pareizi.

Būt izglītoti par savu muguras smadzeņu traumas un vēlas izglītot citus ir noderīga. Bērni ir dabiski ziņkārīgs un dažreiz pielāgot diezgan ātri, ja viņu jautājumiem tiek atbildēts skaidrā, vienkāršā veidā. Pieaugušie var arī gūt labumu no mācīšanās faktus.

Izskaidrojiet ietekmi savu traumu un kādas ir jūsu ģimene un draugi var darīt, lai palīdzētu. Tajā pašā laikā, nevilcinieties, lai pastāstītu draugiem un mīļajiem, kad viņi palīdz pārāk daudz. Lai gan tas var būt neērti sākumā, runājot par savu traumu bieži stiprina jūsu attiecības ar ģimeni un draugiem.

atjaunošana

Jūsu muguras smadzeņu trauma var ietekmēt Jūsu organisma reakciju uz seksuālo stimuliem. Tomēr, tu esi seksuāla būtne ar seksuālās vēlmes. Pilnvērtīgu emocionālo un fizisko attiecības ir iespējams, bet nepieciešama saziņa, eksperimentus un pacietību.

zāles

Profesionāls konsultants var palīdzēt jums un jūsu partneris sazināties jūsu vajadzībām un jūtas. Jūsu ārsts var sniegt medicīnisko jums nepieciešamo informāciju par seksuālo veselību. Jums var būt atbilstošu nākotne komplektā ar intimitāti un seksuālo baudu.

jaunas tehnoloģijas

Pēc būtības, muguras smadzeņu traumas ir pēkšņi ietekme uz jūsu dzīvi un dzīvi tiem vistuvāk Jums. Kad jūs pirmo reizi dzirdat savu diagnozi, jūs varat sākt pelnīt garīgās sarakstu ar visām lietām, jūs nevar darīt vairs. Tomēr, kā jūs uzzināt vairāk par savu traumu un jūsu ārstēšanas iespējas, jums var būt pārsteigts par visu jūs varat darīt.

Pateicoties jaunajām tehnoloģijām, ārstēšanu un ierīces, cilvēkiem ar muguras smadzeņu traumu spēlēt basketbolu un piedalīties trase atbilst. Tie gleznot un fotografēt. Viņi apprecas, ir un audzināt bērnus, un ir atalgojot darbavietas.

Šodien, progress cilmes šūnu pētījumiem un nervu šūnu reģenerāciju dod cerību uz lielāku atveseļošanās cilvēkiem ar muguras smadzeņu traumu. Tajā pašā laikā, jauni medikamenti tiek izmeklēti, lai cilvēki ar sen muguras smadzeņu traumu.

Neviens nezina, kad jauni ārstēšanas būs pieejama, bet jūs varat palikt cerību par nākotni muguras smadzeņu izpētes laikā dzīvo savu dzīvi pilnībā šodien.

Pēc šo padomu, var samazināt savu risku muguras smadzeņu traumu

Brauc droši. Auto avārijās ir viens no biežākajiem iemesliem muguras smadzeņu traumu. Ar drošības jostu katru reizi, kad vadīt transportlīdzekli vai braukt ar automašīnu.

Prognoze un reģenerācija

Grieving

ņemot kontroli

Runājot par savu invaliditāti

Darījumi ar intimitāti, seksualitāti un seksuālo aktivitāti

Raugoties uz priekšu

Pārliecinieties, ka jūsu bērni ar drošības jostu vai izmantot vecuma un svara, bērnu sēdeklīšos. Lai aizsargātu tos no gaisa spilvenu traumām, bērniem līdz 12 gadu vecumam vienmēr būtu braukt uz muguras sēdeklis.

apmeklējiet savu ārstu