krūšu kurvja outlet sindroms

Krūšu kurvja outlet sindroms ir traucējumu grupa, kas rodas tad, kad asinsvadu vai nervu telpā starp jūsu collarbone un jūsu pirmais ribas (krūšu rozetes) kļūst saspiesti. Tas var izraisīt sāpes jūsu pleciem un kaklu un nejutīgums jūsu pirkstiem.

Cēloņi krūšu noieta sindroms ietver fizisku traumu no autoavārijas, atkārtotas traumas no Ījaba vai sportu saistītās aktivitātēs, atsevišķas anatomiskās defekti (piemēram, kam papildus ribas), un grūtniecību. Dažreiz ārsti nevar noteikt cēloni krūšu noieta sindroms.

Ārstēšana Krūšu izplūdes sindroms parasti ietver fizikālā terapija un sāpes atvieglojumu pasākumus. Lielākā daļa cilvēku uzlabot ar šīm pieejām. Dažos gadījumos tomēr ārsts var ieteikt operācija.

Parasti ir trīs veidu krūšu noieta sindroms.

Neirogēnu (neiroloģiska) krūšu noieta sindroms. Šāda veida krūšu izplūdes sindromu raksturo saspiešanas pleca pinumu. Pleca pinums ir tīkla nervus, kas nāk no jūsu muguras smadzeņu un kontroles muskuļu kustības un sajūta savu plecu, roku un roku.

Vairumā krūšu noieta sindroms gadījumos simptomi ir neirogēnu.

Nonspecific tipa krūšu outlet sindroms. Šis veids tiek saukts arī apstrīdēja krūšu noieta sindroms. Daži ārsti netic tā pastāv, bet citi saka, ka tas ir kopīgs traucējumi.

Kad apmeklēt ārstu

Ko jūs varat darīt

Cilvēki ar nonspecific tipa krūšu noieta sindroms ir hroniskas sāpes jomā krūšu kontaktligzdai, kas pasliktinās ar aktivitāti, bet īpašo sāpju cēlonis nevar noteikt.

Krūšu kurvja outlet sindroma simptomi var atšķirties, atkarībā no tā, kas būves tiek saspiesti. Kad nervi tiek saspiests, pazīmes un simptomi neiroloģiskā krūšu noieta sindroms ietver

Ko sagaidīt no sava ārsta

Pazīmes un simptomi asinsvadu krūšu noieta sindroms var ietvert

Ko jūs varat darīt šajā laikā

Redzēt savu ārstu, ja jūs pastāvīgi rodas kāda no pazīmēm un simptomiem krūšu noieta sindroms.

Provokācijas testi

Kopumā cēlonis krūšu izplūdes sindroms ir kompresijas nervu vai asinsvadu krūšu kontaktligzdas, tieši zem jūsu collarbone (atslēgas kaula). Ar kompresijas cēlonis ir atšķirīga un var ietvert

Attēlveidošanas un nervu studiju testi

Atkārtojas aktivitāte. Dara to pašu atkārtoti var, laika gaitā, valkāt uz jūsu ķermeņa audos.

ķirurģiskās iespējas

Jūs varat pamanīt simptomus krūšu noieta sindroms, ja jūsu darbs prasa, lai jūs atkārtot kustību nepārtraukti, piemēram, rakstīt uz datora, kas strādā uz konveijera vai celšanas lietas virs galvas, kā jūs būtu, ja tu būtu ganāmpulka plaukti.

Sportisti, piemēram, beisbola kannas un peldētāji, arī var attīstīt krūšu noieta sindroms no gadiem vienveidīgu kustību.

Ja jums nav apstrādāti sākumā stāvoklī, drīz pēc tam, kad esat ievērojuši simptomi, tad jums var būt progresējoša nervu bojājumus, un jums var būt nepieciešama operācija.

Ārsti iesaka operācija, lai ārstētu krūškurvja izejas sindroms tikai tad, kad cita ārstēšana nav bijusi efektīva. Ķirurģija ir lielāks risks nekā darīt citu ārstēšanu un ne vienmēr ārstētu Jūsu simptomus.

Jūs varētu sākt, redzēt savu ģimenes ārstu vai ģimenes ārstu. Dažos gadījumos ārsts var nosūtīt pie ārsta apmācīts asinsvadu (asinsrites) nosacījumiem vai asinsvadu operācijas.

Lūk, daži informāciju, kas palīdzēs Jums sagatavoties jūsu iecelšanu.

Pierakstiet galveno personisko informāciju, tostarp jebkādu fiziskās traumas, piemēram, satiksmes negadījumā vai darbu saistītu traumu. Pat ja tie notikuši pirms gadiem, Jūsu ārsts vēlēsies uzzināt par tiem.

Tāpat ņemiet vērā jebkādus atkārtojošos fiziskās aktivitātes, kas esat veikti tagad vai pagātnē darbā, sportā, kā arī hobijiem un citām atpūtas aktivitātēm.

Gatavo jautājumu sarakstu, kas palīdzēs jums veikt lielāko daļu sava laika ar savu ārstu. Par krūšu izplūdes sindroma, daži pamatjautājumi, lai vaicājiet ārstam ir

Nekautrējieties uzdot jebkādus citus jautājumus.

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus, piemēram,

Kamēr jūs gaida savu iecelšanu, mēģiniet lietojat nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus (NPL), piemēram, ibuprofēns (Advil, Motrin IB, citi).

Jūsu diskomforts arī var uzlabot, ja Jums saglabāt labu stāju un izvairīties no atkārtotas kustības un celšanas smagus priekšmetus.

Diagnostikai krūškurvja izejas sindroms var būt grūti, jo simptomi un to smagums var ievērojami atšķirties starp cilvēkiem ar traucējumiem. Diagnosticēt krūšu izejas sindroms, ārsts var pārskatīt savus simptomus un medicīnisko vēsturi un veikt fizisku pārbaudi.

Provokācijas testi ir paredzēti, lai reproducēt savus simptomus. Testus var palīdzēt ārstam noteikt cēloni jūsu stāvokli un palīdzēt izslēgtu citus cēloņus, kas var būt līdzīgi simptomi.

Šajos testos, ārsts var lūgt jums, lai pārvietotu savu ieroču, kakla vai pleciem dažādās pozīcijās. Ārsts izvērtēs Jūsu simptomiem un pārbaudīt jūs dažādās pozīcijās.

Lai apstiprinātu diagnozi krūšu izplūdes sindroma, ārsts var pasūtīt vienu vai vairākus šādus testus

Datortomogrāfiju (CT) skenēšanas. CT skenēšanas izmanto rentgena starus, lai iegūtu šķērsgriezuma attēlus ķermeņa. Krāsvielas var injicēt vēnā, lai apskatītu asinsvadus detalizētāk (CT angiogrāfijas).

CT skenēšanas var noteikt atrašanās vietu un cēloni asinsvadu (asinsrites) kompresiju.

Magnētiskās rezonanses attēlveidošanas (MRI). MRI izmanto jaudīgu radioviļņus un magnēti, lai izveidotu detalizētu informāciju par savu ķermeni.

Jūsu ārsts var izmantot MRA, lai noteiktu atrašanās vietu un cēloni asinsvadu (asinsrites) kompresiju. MRI var atklāt iedzimtas anomālijas, piemēram, šķiedrainu joslu savieno savu mugurkaulu, lai jūsu ribas vai kakla ribas, kas var būt cēlonis Jūsu simptomus.

Ārsti nav bieži izmantot šo testu, lai diagnosticētu krūškurvja izejas sindroms. Tomēr attēlveidošanas testus var izslēgt citas slimības, kas var izraisīt simptomus, piemēram, mugurkaula vai smadzeņu slimība.

Arteriography un venography. Šajos testos, ārsts ievieto tievu, elastīgu cauruli (katetrs) caur nelielu griezumu, parasti jūsu cirksnis. Katetru tiek pārvietots caur jūsu galvenajām artērijām arteriography, vai caur jūsu vēnām venography, uz skarto asinsvadu. Tad ārsts iesmidzina krāsu caur katetru, lai parādītu, X-ray attēlus jūsu artērijām vai vēnām.

Ārsti var pārbaudīt, lai redzētu, vai jums ir saspiestā vēnu vai artēriju. Ja vēnu vai artēriju ir receklis, ārsti var piegādāt zāles caur katetru, lai izšķīdinātu receklis.

Vairumā gadījumu, konservatīva pieeja ārstēšana ir efektīva, īpaši, ja Jūsu stāvoklis ir diagnosticēta agri. Ārstēšana var ietvert

Fizioterapija. Ja jums ir neirogēnu krūšu izejas sindroms, fizikālā terapija ir pirmā līnija ārstēšanu. Jūs uzzināsiet, kā to darīt vingrinājumus, kas nostiprina un stiept savu plecu muskuļus, lai atvērtu krūšu noieta, uzlabot savu kustību un uzlabot savu stāju.

Šie vingrinājumi, izdarīt laikā, var veikt spiedienu pie jūsu asinsvadu un nervu krūšu kontaktligzdas.

Jūsu ārsts var ieteikt operācija, ja cita terapija nav bijusi efektīva, ja jūs piedzīvo pastāvīgu simptomi vai ja Jums ir progresīvi neiroloģiskas problēmas.

Ķirurgs apmācīti krūšu (krūšu) operācijas vai asinsvadu (asinsrites) ķirurģijā uzstāsies procedūru.

Torakālā outlet sindroms ķirurģija ir risks komplikācijas, piemēram, traumas uz pleca pinumu. Arī ķirurģija nevar atbrīvot jūsu simptomi, un simptomi var atkārtoties. Jūsu muskuļu spēks nedrīkst atgriezties pēc operācijas, ja jums ir nopietnas neiroloģiskas bojājumu stāvokļa dēļ.

Ķirurģija, lai ārstētu krūškurvja izejas sindroms, ko sauc par krūšu izeja dekompresijas, var veikt, izmantojot vairākas atšķirīgas pieejas, tai skaitā

Transaxillary pieeja. Šajā operācijas, jūsu ķirurgs padara griezumu krūšu kurvī, lai piekļūtu pirmās ribas, sadalīt muskuļus priekšā ribas un noņemt daļu no pirmās ribas atbrīvot kompresiju.

Šī pieeja dod savu ķirurgs viegli piekļūt pirmo ribas netraucējot nervus vai asinsvadus.

Tomēr, tas ļauj jūsu ķirurgs ierobežota piekļuve apgabala nervu un asinsvadu, padarot to grūti redzēt muskuļus un kakla ribas, kas var dod ieguldījumu kompresijas aiz nervu un asinsvadu.

Supraklavikulārām pieeja. Šī pieeja remonts saspiests asinsvadus. Jūsu ķirurgs padara griezumu tieši zem kakla, lai atklātu jūsu pleca pinumu reģionu.

Jūsu ķirurgs tad meklē pazīmes traumu vai muskuļos, kas veicina kompresijas pie jūsu pirmās (augšējās) ribas. Jūsu ķirurgs var noņemt muskuļus izraisa kompresijas un remonts saspiestus asinsvadus. Jūsu pirmā ribas var noņemt, ja nepieciešams, lai atbrīvotu kompresiju.

In venozas vai arteriālas krūšu izplūdes sindroma, jūsu ķirurgs var piegādāt zāles, lai izšķīdinātu asins recekļu pirms krūšu izplūdes kompresiju. Arī dažos gadījumos, jūsu ķirurgs var veikt procedūru, lai izņemtu receklis no vēnu vai artēriju vai labot vēnu vai artēriju pirms krūšu izplūdes dekompresijas.

Ja jums ir arteriālā krūšu izejas sindroms, Jūsu ķirurgs var būt nepieciešams, lai aizstātu bojāto artēriju ar daļu no artērijas no citas ķermeņa daļas (transplantāta) vai mākslīgo transplantātu. Šī procedūra var veikt vienā un tajā pašā laikā, kā savu procedūru, lai būtu pirmās ribas noņemts.

Ja jūs diagnosticēta ar krūšu kurvja izejas sindroms, ārsts vai fizioterapeits būs uzdot jums darīt vingrinājumus mājās, lai stiprinātu un atbalstītu muskuļus ap jūsu krūškurvja kontaktligzdu.

Kopumā, lai novērstu nevajadzīgu stresu uz jūsu pleciem un muskuļiem ap krūšu noieta

Simptomi, kas saistīti ar krūšu izplūdes sindromu var izraisīt vairāki citi apstākļi, kas padara to grūti ārstiem diagnosticēt stāvokli. Daudzi cilvēki pieredze krūšu kurvja noieta sindroma simptomi gadus, pirms tie tiek diagnosticēta ar nosacījumu, kas var izraisīt stresu un neapmierinātību.

Pārliecinieties, lai apspriestu jūsu bažas ar savu ārstu, ja simptomi saglabājas, un diagnoze nav veikts.

Krūšu kurvja outlet sindroms, kas iet neapstrādātas gadiem var radīt neatgriezeniskus neiroloģiskas bojājumus, tāpēc ir svarīgi, lai jūsu simptomi izvērtēti un ārstēti agri, vai veikt pasākumus, lai novērstu nekārtības.

Ja jūs esat uzņēmīgi pret krūšu izplūdes kompresiju, lai izvairītos no atkārtotas kustības un pacelšanas smagus priekšmetus.

Ja jūs liekais svars, var novērst vai mazināt simptomus, kas saistīti ar krūšu izplūdes sindromu, zaudējot svaru.

Pat ja jums nav simptomi krūšu izplūdes sindroma, izvairītos smagās somas pār savu plecu, jo tas var palielināt spiedienu uz krūšu kontaktligzdas.

Stiept katru dienu, un veikt vingrinājumus, kas uztur jūsu plecu muskuļus spēcīga.

apmeklējiet savu ārstu