ķirurģiska izgriešana melanomas

Ķirurģiski, lai likvidētu (akcīzes) melanoma noņem visu melanomu kopā ar robežu (margin) normālas-parādās ādas. No robežas normāla āda izņemta platums ir atkarīgs no dziļuma melanomas. Vēl audi, parasti āda un tauki, tiek izmesta arī no zem melanomu.

Atveseļošanās pēc operācijas, lai noņemtu melanomu atkarīga no vietas un apjomu operācijas. Brūce var būt ilgāka dziedēt ja izmanto rekonstruktīvās ķirurģijas metodes, piemēram, ādas potzarus.

Operācija ir visbiežāk ārstēšanas melanomu. Dažreiz limfmezglus, var tikt noņemtas vienlaicīgi, lai pārbaudītu tos uz vēzi. Ķirurģija arī var darīt, lai novērstu limfmezgli, kas ir vēzis vai noņemt audzējus, kas var būt izplatījusies uz citām ķermeņa daļām.

Operācija, lai novērstu melanoma parasti ārstē melanomu, ja tiek konstatēts agri. Operācijas var izārstēt ar melanomu, ja vēzis ir tikai tuvējo limfmezglos.

Ķirurģija, var tikt izmantoti, lai ārstētu metastātisku melanomu. Tas tikai ārstē vēzi dažos gadījumos. Bet operācija var nodrošināt visefektīvāko un visilgāk ilgstošu simptomu atvieglošanu.

Risks ķirurģiski, lai likvidētu melanoma iekļaut

Mazie izgriešanā var aizvērt ar šuves un dziedēt bez problēmām; Lieli izgriešanā vai tiem, kas atrodas uz rokām, sejas vai pēdu var pieprasīt ādas transplantātu, lai aizvērtu brūces pēc operācijas.

Jūsu ārstam var būt nepieciešams veikt biopsiju (sargs limfmezglu biopsija) no limfmezglu tuvumā melanomu, lai redzētu, vai vēzis ir izplatījies (metastasized). Biopsija tiks veikta pirms vai operācijas laikā, lai noņemtu melanomu.

Aizpildiet ķirurģija informācijas veidlapu (PDF) (Kas ir PDF dokuments?), Lai palīdzētu jums sagatavoties šīs operācijas.

Kathleen Romito, MD – Ģimenes medicin; Amy McMichael, MD – Dermatology

infekcija; rētas; asiņošana; Noraidīšana ādas transplantātu.

14. novembris 2014