īpaša valoda traucējumi

Kas ir īpašs valodas traucējumi?

Kas izraisa īpašu valodas traucējumi?

Kādi ir simptomi konkrētu valodas traucējumiem?

Kā īpašs valodas traucējumi diagnosticēta bērniem?

Kādas procedūras ir pieejamas par konkrētu valodas traucējumiem?

Kādas pētījumu tiek veikti?

Kur es varu iegūt vairāk informācijas?

Īpaša valodas traucējumi (VDI) ir valoda, slimība, kas kavē meistarību valodas prasmes bērniem, kuriem nav dzirdes zudums vai citas attīstības aizkavēšanos. VDI sauc arī attīstības valoda traucējums, valoda kavēšanās vai attīstības dysphasia. Tas ir viens no visbiežāk bērnības mācīšanās traucējumiem, kas ietekmē aptuveni 7-8 procenti bērnu bērnudārzā. Par VDI ietekme saglabājas līdz pieauguša cilvēka vecumam.

Par VDI cēlonis nav zināms, bet nesenie atklājumi liecina tā ir spēcīga ģenētiskā saite. Bērni ar VDI biežāk nekā tiem, kuriem nav SLI ir vecākus un vecvecākus, kas arī ir bijušas grūtības un kavējumi runājot. Faktiski, 50-70 procenti bērnu ar VDI vismaz vienu citu ģimenes locekli ar traucējumiem.

Bērni ar VDI bieži ir par vēlu runāt un nevar radīt nekādas vārdus, līdz tie ir 2 gadi. Pēc 3 gadu vecumā, viņi var runāt, bet nevar saprast. Jo tās augt vecāki, bērni ar SLI būs grūti apgūt jaunus vārdus un padarīt sarunu. Grūtības, izmantojot darbības vārdus ir raksturīga SLI. Tipiskās kļūdas, ka 5 gadus vecs bērns ar VDI varētu veikt ietver nomešanu “s” no beigām klātesošo-saspringta vārdi, krītot pagātnes formā, un uzdodot jautājumus bez parastās “būt” vai “darīt” vārdiem. Piemēram, tā vietā, sakot: “Viņa braucieni zirgu,” bērns ar VDI teiks, “Viņa braukt zirgu.” Tā vietā, sakot: “Viņš ēda cookie,” bērns ar VDI teiks: “Viņš ēd sīkdatni. “Tā vietā, sakot:” Kāpēc viņš patīk man? “, bērns ar VDI lūgs,” Kāpēc viņš patīk man? ”

Pirmā persona aizdomām bērnam varētu būt VDI bieži ir mātes vai pirmsskolas vai skolas skolotājs. Vairāki runas valodas speciālisti varētu būt iesaistīts diagnozi, tostarp runas valodas patologs (veselības profesionāli apmācīti, lai novērtētu un ārstētu bērnus ar runas vai valodas problēmām). Valodu prasmes tiek pārbaudītas, izmantojot novērtēšanas instrumentus, kas novērtētu, cik labi bērns konstruē teikumus un uztur vārdus to pienācīgā kārtībā, vārdu skaits viņa vai viņas vārdu krājumu, un viņa vai viņas runāto valodu kvalitāte. Ir vairāki testi komerciāli pieejams, kas var konkrēti diagnosticēt SLI. Daži no testu izmanto mijiedarbību starp bērnu un lelles un citas rotaļlietas, lai koncentrētos uz konkrētiem noteikumiem gramatiku, jo īpaši par darbības vārdu laiki ļaunprātīgu izmantošanu. Šos testus var izmantot, ar bērniem vecumā no 3 līdz 8 gadu vecumam un ir īpaši noderīgi, lai identificētu bērnus ar VDI, kad tās nonāk skolā.

Tāpēc, ka SLI ietekmē to lasīt arī ietekmē mācīšanos. Ja tas nav ārstēti agrāk, tas var ietekmēt bērna sniegumu skolā. Tā kā agrīnās pazīmes VDI bieži sastopami, jaunieši, kā 3 gadus veciem bērniem, pirmsskolas gados var izmantot, lai sagatavotu viņus bērnudārzā ar īpašām programmām, kas paredzētas, lai bagātinātu valodas attīstību. Šī klasē programmas veida varētu iesaistīt parasti attīstās bērniem darboties par paraugu bērniem ar SLI un mākslas aktivitātēm, kas veicina lomu spēles un koplietošanas laiku, kā arī roku-on nodarbības, lai izpētītu jaunu, interesantu vārdu krājumu. Daži vecāki arī varētu vēlēties viņu bērns redzēt runas valodas patologs, kurš var novērtēt; sava bērna vajadzības, iesaistīties viņu strukturētos darbībās, un ieteikt mājas materiālus at-home bagātināšanai.

Nacionālais institūts par kurlumu un citas saziņas traucējumu (NIDCD) atbalsta plašu pētījumu, lai saprastu ģenētisko pamatojumu par VDI, raksturu valodas deficītu, kas to izraisa, un kā labāk diagnosticēt un ārstēt bērnus ar to.

Uztur direktoriju organizācijām, kas sniedz informāciju par parasto un nesakārtotās procesos dzirdes, līdzsvara, smaržu, garšu, balss, runas un valodas. Lūdzu skatīt sarakstu organizāciju pie www.nidcdernment / direktorijā.

Izmantojiet šādus atslēgvārdus, lai palīdzētu jums meklēt organizācijām, kas var atbildēt uz jautājumiem un sniegt drukāto vai elektronisko informāciju par konkrētu valodu Impairmente

Lai iegūtu vairāk informācijas, papildu adreses un tālruņa numurus, vai drukātā organizāciju sarakstu, kontaktu

Informācijas apstrādes centrs; 1 Paziņojums Avenue, Bethesda, MD 20892-3456; Toll-free Voice: (800) 241-1044; Toll-free TTY: (800) 241-1055 Fakss: (301) 770-8977; E-pasts : nidcdinfo @ nidcdernment

 11-7751; Atjaunināts 2011. gada marts