desmitiem un idet terapija muguras sāpju ārstēšanai

Visizplatītākais elektrisko stimulāciju izmanto sāpju novēršana ir transkutānās nervu stimulācija (TENS) terapija, kas nodrošina īstermiņa sāpju novēršanai. Elektriskās nervu stimulācija elektrotermālie terapija tiek izmantota, lai mazinātu sāpes, kas saistītas ar dažādiem nosacījumiem, ieskaitot muguras sāpes. Intradiscal elektrotermiskie terapija (IDET) ir ārstēšanas iespēja cilvēkiem ar muguras sāpēm, kas izriet no starpskriemeļu disku problēmām.

Desmitiem terapiju sāpju novēršana, neliels, baterijām darbināms ierīce nodrošina zemsprieguma elektrisko strāvu caur ādu caur elektrodiem novietoti pie avota sāpes. Elektroenerģijas no elektrodiem stimulē nervus skartajā zonā un sūta signālus uz smadzenēm, ka “motokross” normāls sāpes uztveres. TENS nav sāpīga, un var būt efektīva terapija maskēt sāpes, piemēram, diabētisko neiropātiju. Tomēr TENS hroniskas muguras sāpes nav efektīva un nav ieteicama, akadēmijas Neiroloģijas (AAN) tagad saka.

Starpskriemeļu diski darbojas kā spilvenu starp skriemeļiem. Dažreiz diskus var tikt bojāts un izraisīt sāpes. IDET izmanto siltumu, lai mainītu nervu šķiedras mugurkaula disku un iznīcināt sāpes receptorus šajā jomā. Šajā procedūrā, stieples sauc elektrotermiskās katetru tiek ievietots caur griezumu disku. Elektrisko strāvu iet caur vadu, karsējot nelielu ārējo daļu no diska līdz temperatūrai 90 grādiem pēc Celsija. IDET tiek veikta kā ambulatorās procedūra, kamēr pacients ir nomodā un saskaņā ar vietējo anestēziju.

Early pētījumi liecina, ka dažiem pacientiem turpināja sāpes atvieglojums līdz sešiem mēnešiem vai ilgāk. Tomēr nav noteikti ilgtermiņa sekas šīs procedūras diskā.

Lai gan vēlāk sistemātisks pārskats par pētījuma konstatējusi, ka pierādījumi neatbalstīja efektivitāti IDET procedūra joprojām tiek veikta un pētījumi turpinās.

Radiofrekvenču discal nucleoplasty ir jaunāks procedūra, kas izmanto radiofrekvences zonde nevis karsēšanas stiepli sairt nelielu daļu no centrālā diska materiālu. Šīs iejaukšanās rezultātā ir daļēja dekompresijas no diska, kas var palīdzēt atvieglot sāpes, ko izraisa izspiedušās diskiem nospiežot uz tuvējo muguras nervu saknes.

AVOTI

Akadēmija Ortopēdiskie ķirurgu.

Starptautiskā Mugurkaula Intervention biedrība.