atšķirība starp hospisu un paliatīvās aprūpes – topic pārskats

Tas ir grūti, lai būtu labas dienas, kad pašsajūta liek jums justies skumji, vientuļi, neērti, vai nobijies. Jūsu dzīves kvalitāte var ciest ne tikai savu ķermeni, bet arī jūsu prātu un garu.

Nespējnieku patversme aprūpe ir paliatīvās aprūpes veidu. Bet tas ir par cilvēkiem, kuri ir tuvu beigām dzīvi. Lūk, kā divu veidu aprūpi ir atšķirīgi.

Paliatīvā aprūpe: Tas ir ārstēšana, kas palīdzēs jums justies labāk fiziski, emocionāli un garīgi, bet ārsti arī ārstētu Jūsu slimību. Tas var ietvert aprūpi, piemēram, sāpju mazināšanai, konsultāciju, vai uztura ieteikumiem.

Nespējnieku patversme aprūpe: Atkal, mērķis ir palīdzēt jums justies labāk, un, lai saņemtu lielāko daļu no laika ir atlicis. Bet jūs vairs saņemt ārstēšanu, lai mēģinātu izārstēt jūsu slimības.

Paliatīvā aprūpe: Šī aprūpe var notikt jebkurā brīdī smagas slimības laikā. Jums nav jābūt tuvu nāvei, lai iegūtu šo aprūpi.

Nespējnieku patversme aprūpe: Vairumā gadījumu, jūs varat izvēlēties, nespējnieku patversme aprūpe, ja ārsts uzskata, ka jums ir ne vairāk kā apmēram 6 mēnešus dzīvot.

Paliatīvā aprūpe: Šī aprūpes veids var sniegt kur jūs ārstē Jūsu slimības. Jūs varat saņemt to slimnīcā, pie ārsta birojs, pansionāta, un pat jūsu mājās.

Nespējnieku patversme aprūpe: Most nespējnieku patversme aprūpe tiek veikta vietā pacients zvani “mājas.” Tas bieži vien ir personas mājas. Bet tas varētu būt arī vieta, piemēram, pansionāta vai pensijas centrā. Un nespējnieku patversme aprūpe var tikt sniegta nelielu hospisu centros, slimnīcās vai citās iestādēs.