ādas vēža ārstēšanas iespējas

Lielākā daļa ādas vēzis tiek atklāts un sālītas, pirms tie izplatās. Melanoma kas ir izplatījies uz citiem orgāniem prezentē vislielāko ārstēšanas izaicinājumu.

Standarta ārstēšanas lokalizētu bazālo šūnu un plakanšūnu karcinomas ir drošas un efektīvas. Mazie audzēji var ķirurģiski izgriezts, noņemt ar nokasīšana rīku (kireti), un tad cauterized, saldēti ar šķidro slāpekli, vai nogalināti ar zemu devu starojumu. Piemērojot ziedes satur ķīmijterapijas līdzekli sauc 5- fluoruracilu – vai imūnreakcijas modifikators sauc imikvimoda – uz virspusēju audzēja vairākas nedēļas, var arī strādāt. Lielāki lokalizāciju audzēju tiek noņemti ķirurģiski.

Ja Jums ir risks saslimt ar ādas vēzi, veic šādus piesardzības pasākumus, kad vien possibl; Izvairieties no intensīvas saules iedarbības, paliekot ārpus tā no 10 plkst līdz 2 p.m .; Ārpus, valkāt cepuri ar malām, garām piedurknēm, bikses un saulesbrilles, kas bloķē UV starojumu; Izmantojiet UPF (Ultraviolet Protection Factor) apģērbu. Vai izmantot Rit Sun Guard Veļas ārstēšana UV aizsargājoša; Lietojiet saules aizsargkrēmu ar saules aizsardzības faktors (SPF) 30 vai vairāk, ja esat ārpus; Ziņot par aizdomīgiem ādas bojājumi uz …

Retos gadījumos, kad bazālo šūnu vai plakanšūnu karcinomas ir sācis izplatīties ārpus ādas audzēji izņem ķirurģiski, un pacienti tiek ārstēti ar ķīmijterapiju un staru. Dažreiz disfiguring vai metastātisku (izplatīšanās) bazālo šūnu ādas vēzi, kas nespēj ārstēt ķirurģiski vai staru tiek ārstēti ar vienu reizi dienā tablešu sauc vismodegib (Everidge).

Melanoma audzēji jānoņem ķirurģiski, vēlams, pirms tie izplatās ārpus ādu nonāk citos orgānos. Ķirurgs noņem audzējs pilnībā, kopā ar drošu rezervi apkārtējiem audiem. Pastāv strīds, vai noņemot tuvumā limfmezgli ir vērtīga atsevišķos gadījumos. Ne starojums ne ķīmijterapijas izārstēt modernu melanomu, bet nu ārstēšana var palēnināt slimības un atvieglot simptomus. Ķīmijterapija, dažreiz kombinācijā ar imūnterapiju – lietojot narkotikas, piemēram, interferonu -alpha un interleikīna-2– parasti priekšroka. Ja melanoma izplatās smadzenēs, starojums tiek izmantots, lai palēnināt augšanu un kontroles simptomus.

Imūnterapiju ir salīdzinoši jauna joma vēža ārstēšanai, kas mēģina, lai sasniegtu un nogalināt vēža šūnas, manipulējot organisma imūnsistēmu. Daži no daudzsološākajām notikumiem jomā imūnterapiju ir ieplīsis no centieniem izārstēt uzlabotas melanomu. Daži pētnieki ārstē uzlabotas gadījumi ar vakcīnām, bet citi ir lietojuši narkotikas, piemēram, interferonu, interleikīna-2, ipilimumab (Yervoy), nivolumab (Opdivo) vai pembrolizumab (Keytruda), cenšoties stimulēt imūnsistēmas šūnas uzbrūk melanomas šūnas agresīvāk. Ģenētiskās manipulācijas melanomas audzēju var padarīt tos neaizsargāti pret uzbrukumu imūnsistēmu. Katrs no šiem eksperimentālās ārstēšanas pieejas mērķis imunizēt pacienta organismu pret savu vēzi – kaut organisms nespēj darīt dabiski.